Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bydlení v Praze


Rotorhead

Recommended Posts

Holt je to všechno o prioritách. Všechno najednou člověk mít nemůže, protože se leccos navzájem vylučuje, tak je to pak o tom, vybrat si, co mi vyhovuje nejlíp. Plus je třeba ještě uvažovat i to, že se priority s časem mění, když nejsou děti vs. jsou děti malé vs. děti dospějí, to všechno může být diametrálně odlišné, a navíc ten cyklus trvá kratší dobu než je běžná hypotéka, takže k čemu se člověk uváže na začátku může být za čas naopak řádně na obtíž. Viz přesně ti satelitníci, co se prsili, jak mají svůj domeček a nemusí bydlet v králíkárně, aby během jestli 5 let byli šediví z toho, že dělají dětem taxikáře, protože nemají školku v místě, nestíhají do práce a jejich život se smrskl na spát doma, sedět v práci, a mezi tím akorát kroutit volantem při poskakování v zácpách, protože to tam takhle dělají všichni a na ty silničky se nevejdou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás na vesnici je školka i devíti letá škola. Ale je to tak, někdo je radši ve městě. Já mám defakto za domem louky a les. Pro mě je lepší jít se projít do přírody než být v betonový džungli. Ale to jsme už mimo téma.

To je taky relativní. Když se pak staneš jen rozvažečem a svážečem dětí (škola, sport, zájmy)... Pak i "pár kilometrů" je opruz...

U nás jezdí autobus oběma směry do města/do centra obce každou hodinu. Ale tak když mám děti, tak se o ně starám a zavést nebo přivést není snad taková oběť. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: No někomu to třeba nevadí, zas je rád, že má psa/kočku u baráku, když se udělá hezky, vyleze ven... A víkend na zahrádce mu stačí. Každej to má jinak. Nicméně ty řadové králíkárny s 10m2 předzahrádkou, to je fakt lepší bydlet ve městě.

No Radime, tak moje dcera, 2x týdně tenis, čas 14:30 - 16:00, 1x plavčo (15:00), syn souběžně badminton, jeden odpo, jeden večer + plavání. Teď chodí oba aspoň jednou týdně bruslit. Asi bychom jeden museli přestat chodit do práce, protože vozit je všude by prostě nešlo. Aktuálně to obsáhnou sami, vše do 20ti minut pěšky. Když to pak tahle dáváš třeba 10 let, nejspíš to přehodnotíš (nebo omezíš a budeš nadávat, že ty dnešní děti sedí jen za compem), nebo to překousneš... Ale oběť to určitě je.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Školka a škola je základ, když chce mít člověk rodinu. Akorát třeba známí na vesnici maj dítě v domácí výuce,  páč je sice škola v místě,  ale ukázala se jako mizerná, od druhého stupně snad bude dojíždět na 8- letý gympl (30km),  les mám od baráku blíž než oni a půl roku je tam nedýchatelno,  protože na každé vesnici se najde aspoň jeden,  co topí aspoň "ořechem". Takže nakonec jediné plus je tam zahrada přímo u baráku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem vyrůstal v Praze v domku se zahrádkou (Starý Spořilov, blízko Krčského lesa) a moc rád jsem se stěhoval na malou vesnici. Děti tady taky vyrostly, doprava se zvládla, jen zase už žijí ve městě. Teda s rodinami na malých městech v bytě, ale začínají zase přemýšlet o domcích. Praha prý nehrozí v žádném případě, a to tam nějaký čas dcera i syn pracovali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pacho69 napsal:

Hele Weri, kdys přestala jezdit metrem?

Asi před 15ti lety :D ale před tím sem jezdila Chodov Dejvická denně.. :)  čistá jízda na Muzeum 15 a pak 10 + přestup.. 23-26 minut celý... jestli to jezdí dneska pomalejš ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děti už řešit nemusím, zkuste se vrátit k jednotlivým čtvrtím (které jsem jmenoval) co do klidu, bezpečnosti, výhody / nevýhody... případně kde by jste sami hledali byt, kdyby jste měli zadání jako já, a zároveň s vaší znalostí místních poměrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodov - relativně klid, záleží na sousedech...začíná tu být víc rusů a vietnamců...les za rohem, parkování taky jakž takž, v pracovní dny bída s nouzi kvůli dojizdejicim, ale dá se...případně za cca 1100 hlidane parkoviště, v dosahu metro, OC, poliklinika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Weri 605 napsal:

Asi před 15ti lety :D ale před tím sem jezdila Chodov Dejvická denně.. :)  čistá jízda na Muzeum 15 a pak 10 + přestup.. 23-26 minut celý... jestli to jezdí dneska pomalejš ? :D

To jako na muzeu za minutu přestoupíš? To si raketa...

Myslím, že ve špičce to jezdí pomalejc, euroschody na přestupech by člověk nejraději roztlačil. Myslím, že dát to pod 30minut ve špičce je docela akční. Ale nevím. těch 10 minut z muzea na dejvickou, no budiž, daleko horší časy jsou dál, směr Motol..

 

Rotorhead: Já bych nezatracoval ani to jihozápadní město (Stodůlky, Butovice), na Motol je to 10minut autobusem a obslužnost je docela dobrá. Nevýhodou kolem metra B je špatné parkování (dál od metra se dá, i když po zavedení zón v P5 a P6 se to zhoršilo) a v bytové zástavbě velká část rusky hovořící populace. Výhodou je dostupná a celkem slušná vybavenost, oddychové zóny, prokopské údolí, napojenost na cyklistické stezky na všechny strany, celkem slušné možnosti sportovního vyžití. Chybí možnost koupání v létě (i v zimě), moc toho v blízkosti není (Radlická, Motol a to je v běžné dostupnosti vše). Jinak všude se furt staví a "zahušťuje", ale to asi i jinde, zatím se radnici daří odolávat developerským tlakům a udržet nějakou zeleň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma Stodůlkama to zas až tak růžově nevidím, Luka - Nemocnice Motol 174-kou je podle řádu čtvrhodina, interval jak psí spřežení na Čukotce a z Motola metro s pásmovým provozem... Butky - Motol sice o něco lepší, ofic. koukám 8 minut, ale ani to není žádná výhra. Ráno motolskej kopec zasekanej, autobus skáče k metru klidně 10 minut. To už skoro někdy vychází líp vzít to metrem okolo, akorát je to opruz. To by musela být nějaká hodně dobrá nabídka, aby se to vyplatilo zkousnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dcera se teď stěhovala do podnájmu na Tobrouckou (Praha 6) z Kamýku (protože pracuje na Praze 7 a už nechtěla jezdit hodinu jednu cestu) S kamarádkou mají 2+1 za dohromady 14 kKč v relativně nově zrekonstruovaném bytě v klasickém paneláku z 80tých let v posledním 9.tém patře. Parkování na auto: Kolem modrá zóna s několika málo místy bez. Cca 2min pěšky hlídané oplocené parkoviště za 800kč/měsíc http://auto-ms.webnode.cz/hlidana-parkoviste/praha-6-tobrucka-ul-/  - asi jí tam koupíme místečko k narozkám :-) - přece nenechám 207čku jen tak na ulici na pospas pražákům :-) 

Na metro (Bořislavka) 8 minut pěšky.

Do Billy asi 9 minut (přejít na druhou stranu Evropské.

Za panelákem začíná přírodní park Šárka - Lysolaje.

Podle prvních dojmů mohu lokalitu doporučit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fruktis:  případně za cca 1100 hlidane parkoviště za jakou dobu ? předpokládám na měsíc 

vypadá to že PeTr mi čte myšlenky, 3+kk, 3+1 v docházkové vzdálenosti k Metru..., výhled stačí na trochu zeleně, a "sousedky" řešit nebudu:D, nemůžu se nechat trvale rozptylovat... :Dstačí aby nebyly hlučné, a neměly celý den štěkajícího psa...

Oddie: inzeráty mám proběhnutý, takže v případě koupě rozpočet bude muset být podle trhu... teď řeším " nejlepší" lokalitu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...