Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tiahlo zámku prednej kapoty


stoklik1

Recommended Posts

Zdravím všetkých. Mám problém s odomykaním prednej kapoty, je uvoľnené tiahlo (lanko) a v knihe jak na to som sa dočítal len o demontáži a montáži tiahla a zámku a že to tiahlo je z dvoch častí, ale o došponovaní tiahla tam nie je nič spomenuté. Neviete niekto poradiť, ako by sa dalo to tiahlo došponovať? Prikladám aj obrázok.

 

Tiahlo prednej kapoty.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumiem prečo takúto vec neriešili jednoduchšie - došponovaním lanka. Zas aby si zarobili na náhradných dieloch a človek mal zábavu pri demont/mont.

Ďakujem za odpoveď aj keď ma to nepotešilo :(.

Na druhý deň som sa na to pozrel a zistil som že aj keď má lanko čiastočnú vôlu, tak páčka má dostatočný rádius pohybu na to aby dokázala uvoľniť kapotu zo zámku. V mojom prípade stačilo vymontovať zámok a vyčistiť ho v techn. benzíne a funguje to na výbornú :).

Dávnejšie som pohyblivé časti zámku premazal silikónovým sprejom a po rokoch sa tam nachytali nečistoty a to potom spôsobovalo problém..... Lepšie je v tomto prípade nemazať maximálne osku čo sa zacvakáva do zámku.

Upraveno uživatelem stoklik1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
  • O 2 měsíce později...

Pokud ho máš roztřepené, tak určitě vyměnit, jinak mechanismus je samostatně. Pokud si dobře vzpomínám, sundáš krytky pod světly, a pak stačí odmontovat ten šroub uprostřed masky a čtyři plastové tentononci nahoře. Samotný zámek dřží na dvou šroubech, mám pocit že torxy. Vyhákneš a mechanismus je venku.
Samotné lanko pak jde do té železné výstuhy, pak do nosníku kolem světel a ztratí se někde za blatníkem.
Někdy v budoucnu mě to čeká taky, bo se mi lanko roztřepilo a pak mi zaněj jeden chuj opravárenskej vzal takovou silou, že ho urval z páčky. Teď to jak debil otevírám kombináčkama. Takže když bude příležitost, tak to budu vyměňovat a asi to nafotím a hodím na fórum, třeba se to někomu bude hodit. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...