Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Plovoucka,lino


vasekwalenta

Recommended Posts

Scratch pracoval v podlahách ale rozhodně ne v levných podlahách. U nás se PVC nebo plovoucka pohybovala kolem 400-500 za M2 a výše. PVC francouzske výroby značku jsem zapomnel a plovka německý Meister. Každopádně doufám že mas kvalitně připraveny podklad. Nepodceňujte to. Kdyby cokoli, tak stačí napsat. A sledovat nabídky v Hornbachu apod. Ale nečekej rozhodně nějakou kvalitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je ta podlaha křivá, na 2m nesmí být víc jak 2mm rozdil, tak určitě nivelačku. Dle tloušťky a počasí se mění i doba schnutí takže na dva dny v obdobném počasí zapomeň ! No a pak na to nalepit PVC nebo miralon a plovka. Místo miralon bych radši volil hobru nebo XPS desky. Dražší ale lepší varianta na krocejovou a tepelnou izolaci. Klidně mi napište do SZ a probereme to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sádrová schne v první fázi rychleji ale celkově schne déle a má menší pnutí ale je náročná na provozní podmínky při schnutí. To co zde popisují kolegové jsou obecná moudrá co se doctes na etikete ale pak je tam drobným písmem napsano že to platí za ideálních podmínek 20 stupňů a relativní vlhkosti vzduchu 60 procent. Dělal jsem s tím každý den takže vím že tři dny jsou ideální na 3mm vrstvu v normalnim letnim pocasi. To že se po ní dá chodit za chvíli neznamená že je suchá, vyzrálá a pevná pro kladení další vrstvy ktera uzavře vzpínající vlhkost a malér je na světě. Takže tak. Toť rada člověka co dělal třeba 500 M2 stěrky za den.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je pravda,jak píše Scratch,když jsme ji dávali tak bylo podstatně tepleji než je teď, už jsou to víc než 3 roky a bylo to před podzimem a bylo ještě krásně, venku přes den bylo ještě přes 20 stupínku,takže se s tím pracovalo skvěle a taky  dobře odvětrávalo 

A byly to dva dny jako u Milana,taky jsme si to dělali sami 

Odesláno z Samsung J 5

Jo,ne  tři roky ale letos to bude pátým rokem, co tam už syn bydlí 

Odesláno z Samsung J 5

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekuji za rady.ano pod linem je beton sem tan nejak prsklina a dirka ....ted dotaz...hlavne prosim se mi nesmejte...nivelacka se jen rozmicha s vodou a pak jen nalije??nejak roztahne???a jaka je cca spotreba?a je nejaka i neco jako hydro??je to stary kamenny barak neni mokrej ale lehce vlhky ale nic hrozneho....tak abych jen vedel co koupit...dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky máme starej domek po mojich rodičích,stojí už nejakejch 90 let,hodně jsme na něm předělávali ,před víc než 30 lety i podřezávali,nakonec to dopadlo,ze jsem ho zdědil a po 8 letech jsem ho po hodně obnoveních přenechal synovi,ten si to samozřejmě ještě dopředělaval podle sebe, včetně této podlahy,takže vím,o čem mluvím,hodně,co se dalo,jsme si dělali sami

Odesláno z Samsung J 5

Jo a tím " rotavátorem" :D válčelem se to pěkně v klidu projíždí,provzdušnuje aby nebyly nikde bubliny a vyrovnává to,samozřejmě todle se dělá "za tepla" ,když je to čerstvě rozlitý

Ale tady jsou jiní odborníci,ti poradí určitě lepší než já

Odesláno z Samsung J 5

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítej, že víc, než si poprvé spočítáš. Já chtěl tak +/- 3 mm, protože podlaha byla nová a stejně se objeví "louže" nebo hrbol a z 3 mm je jich 10, aby se to srovnalo, což je najednou třikrát víc. Něco nateče do trhlin atd. Vylejval jsem 2 místnosti a doufám, že dlouho nebudu muset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně 1.5 kg na 1mm na 1m2 ale záleží co koupíš. Obecně mám špatný zkušenosti s těma srackama z hobby marketu,. Tuším že Weber nebo jak. Musíš si říct jak velkou vrstvu chceš lit a podle toho vybrat adekvátní štěrku. Některé ty levné zvládají výšku do 5 mm ale v pokud vyrovnávaly nerovnosti tak 5 mm je základ. 3 mm jen kopírují povrch. Taky je důležité beton před tím zpenetrovat a taky vyspravit dírky a sprahnout praskliny, protoze pak ti může popraskat i ta stěrka. A pokud to máš vlhký tak bys měl tu vlhkost uzavřít nějakou pryskyřičnou penetraci. Zde je moje číslo 732273032. Vysvětlím ti vše potřebné a dám rady člověka co se tím živil jako profik a nastavoval jednotlivé procesy a komponenty podkladu a pokladky podlahovin. Jak s těmi informacemi nalozis, bude pak na tobě. 

Ad postup..... Podklad by se měl zbrousit, vysát , napenetrovat, stěrka se míchá dle poměru udávaným výrobcem...Třeba 6.5litru na 25kg. Pořádně promíchat a vylít. Roztáhnout Hrabalem a jezkovat. Popr kde je moc tak stáhnout Hrablem. Ježkováni je alfou a omegou každé stěrky. Když pak na to plovku tak už jen fólií a hobru nebo XPS desky. Když PVC tak zbrousit vysat  a lepit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...