Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P-406 2.0 Hdi RHZ netáhne, padá do nouze


Míša 406

Recommended Posts

Zdarec,

předem se omlouvám jestli tady někde je totožné téma. Hledal jsem ale odpověď jsem na můj problém nenašel.

Jsem majitelem výše zmíněné motorizace ve 406ce. Jsem nadmíru spokojen, dojíždím s ní do práce denně 120km prakticky pořád po dalnici, jezdím tak od 4,6l do MAX.5,0l/100km.

Čtrnáct dní zpátky se mi jen tak rozvítila elektronika motoru.

Na diagnostice byla chyba:

- Měnič tlaku přeplňování; 0243 přerušení

a párkrát (ne vždy) i chybu 0401 EGR ventil

Řešil jsem to výměnou elektromagnetické cívky i když si myslím že cívce nic nebylo a normálně funguje. Odzkoušel jsem ji mimo auto. Obtokový ventil na turbu po nastartování zavírá.

Závada zmizela ale hned naběhla druhá, podle diag. EGR ventil 0401 a teď se zobrazuje pořád. Ventil egr mám již několik let zaslepený, ale to pouze jen mezi saním a trubkou co vede k egr.

 

Po vymazání závad s paměti jede auto úplně stejně jak kdyby svítila ekektronika motoru a po asi 1km se stejně rozvítí.

 

Jinak hadičky k el. ventilům jsou v pořádku. Měl jsem venku i turbo a zkontroloval klapku co zavíra obtokový ventil a vše OK.

 

Pokud se vám něco podobného stalo také prosím o jakékoliv info.

 

Díky Michal

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam málo vzduchu.....asi to ani nebude EGR ale špinavý vzduchový filter,prípadne nejaká obštrukcia v prívode vzduchu :myslim

Potom ti vyhadzuje tu hlášku,lebo EGR máš zaslepený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pro jistotu jsem ještě zkontroloval přívodní trubku DO vzduchového filtru, a v pohodě průchozí; už se chytám všeho možného.

Ale, napadlo mě ještě podívat se na DRV ventil na vstřikovacím čerpadle, takže demontáž, vyfoukání vzduchem, trochu tam něco na tom jemném sítku bylo a zpětná montáž. Jinak ventil je asi 1,5 roku starý a má za sebou cca 70 tis. km.

A po nastartování kontrolka diag. zhasla !  Ale nic víc, auto jede pořád jako by ho někdo držel za pr... ! Ztěžka jde do otáček jako by mu chyběla nafta nebo jak už tady někdo řekl, vzduch.

 

Popř. díky za jakoukoliv reakci

Michal

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsi se na měřené hodnoty jaký je tlak vzduchu? Jakou diagnostikou jsi četl závady. Vím že Delphi má kolikrát úplné bláboly které se závadou nesouvisí.Podívej se na měřené hodnoty vzduchu a na tlak paliva na railu (tedy pokud je to HDI)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 7. 2. 2017 at 18:22, Míša 406 napsal:

Zdarec,

předem se omlouvám jestli tady někde je totožné téma. Hledal jsem ale odpověď jsem na můj problém nenašel.

Jsem majitelem výše zmíněné motorizace ve 406ce. Jsem nadmíru spokojen, dojíždím s ní do práce denně 120km prakticky pořád po dalnici, jezdím tak od 4,6l do MAX.5,0l/100km.

Čtrnáct dní zpátky se mi jen tak rozvítila elektronika motoru.

Na diagnostice byla chyba:

- Měnič tlaku přeplňování; 0243 přerušení

a párkrát (ne vždy) i chybu 0401 EGR ventil

Řešil jsem to výměnou elektromagnetické cívky i když si myslím že cívce nic nebylo a normálně funguje. Odzkoušel jsem ji mimo auto. Obtokový ventil na turbu po nastartování zavírá.

Závada zmizela ale hned naběhla druhá, podle diag. EGR ventil 0401 a teď se zobrazuje pořád. Ventil egr mám již několik let zaslepený, ale to pouze jen mezi saním a trubkou co vede k egr.

 

Po vymazání závad s paměti jede auto úplně stejně jak kdyby svítila ekektronika motoru a po asi 1km se stejně rozvítí.

 

Jinak hadičky k el. ventilům jsou v pořádku. Měl jsem venku i turbo a zkontroloval klapku co zavíra obtokový ventil a vše OK.

 

Pokud se vám něco podobného stalo také prosím o jakékoliv info.

 

Díky Michal

zdravim mam ten samej problem sviti kontrolka motoru a mam zaslepenej agr ventil ato se me zda priduseny a turbo piska auto se chova normalne jak jedu nad 140 tak automagticky spadne do nozoveho rezimu a atacky jdou do 2000

 

z

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...