Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žhavení P 406 HDI


vlado345

Recommended Posts

Ahoj pežoťáci,

chtěl bych se podělit o zkušenost se žhavením 406 HDI. Okolo žhavení je toho tady hromada. Taky jsem řešil problém studených startů - nežhavilo. Ovšem žhaviče o.k. Takže relé. Jenže relé taky ok. Nakonec bylo přerušené vedení od +baterie k relátku. A teď ten poznatek při měření:

  • žhaviče nemají žádnou pojistku, pokud vím (podle schématu)
  • žhavení probíhá za každých okolností už klidně i při teplotách mírně nad nulou
  • kontrolka žhavení může jen probliknout na půl vteřiny nebo na 10 s podle venkovní teploty, je to pro nás pouze info, že můžeme startovat
  • po startu žhaviče dále žhaví při chodu na volnoběh (měřil jsem) - v mým případě při teplotě kolem nuly i několik minut neustále, ale my to nepotřebujeme vidět
  • pokud se zvýší otáčky motoru, přestane žhavit, při poklesu znovu začne. Toto se děje do teploty motoru cca 20°C, pak už nic

Relé žhavení je totiž věda, není to jen blbý relé. Takže pokud vám za studena jede motor nepravidelně a z výfuku leze bílý kouř, auto nežhaví a tam je třeba hledat prvotní problém. Netřeba hned hledat závadu na EGR nebo reg.tlaku paliva atd. Opravte žhavení. Motory HDI potřebují optimální pracovní prostředí.

Moje auto mělo hnusný starty od podzimu - do toho hromada kouře. Za tepla ok. Závada odstraněna a nekouříme.

Doufám, že tato zkušenost vám pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...