Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P308 2013 - stierače


Nemesis

Recommended Posts

Ahojte,

 

Chcem sa s vami podeliť o nemilú skúsenosť so stieračmi.

Po roku som sa rozhodol vymeniť stierače, nakoľko jednak už robili prúžky a rozmazávali.

Kúpil som originál set od Peugeotu a tu nastala sranda.

Aby Peugeot ušetril a balenie bolo čo najmenšie, sú stierače uložené lištami k sebe a nie sú fixované dostatočne.

Nakoľko sa stierače prehýbajú, aby dobre tlačili na sklo, tak oba konce kratšieho stierača sa zaborili do stieracej lišty veľkého stierača.

Po namontovaní stieračov som si hneď všimol, že vľavo dole ostáva nezotretý pás, no pripisoval som to špine na gumičke.

Keď to nezmizlo ani po pár dňoch, poriadne som vydrhol sklo aj gumičku a pás tam stále je.

Keď som stierač dvihol, bolo cítiť pod prstami, že tam je gumička zdeformovaná.

Šiel som to teda do servisu reklamovať, tam samozrejme také niečo videli po prvýkrát, no stierač vymenili.

S tým som odišiel domov, bohužiaľ aj vymenený stierač má gumičku zdeformovanú, tentokrát niekoľko CM od horného konca.

Povedal som si že už kašlem na to a ďalšie o rok budú Bosch Aerotwin.

 

Ak si teda budete kupovať origo stierače tak ich hneď aj skúste, lebo dať viac ako 40 EUR za pár a hlavný stierač hneď prúžkuje kôli úspore na balení, to je hanba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s díly Bosch obecně moc dobrou zkušenost nemám a kdysi dávno nějaké grafitové stěrače na Feldě byly vůbec to nejhorší, co jsem kdy na skle měl. ALE - originály - asi Valeo - byly na autě cca 2,5 roku, přičemž už po roce už to nebylo úplně ono a měnil jsem je, když už se to fakt nedalo. Kdežto AEROTWIN už mám přes 3,5 roku a stírají furt parádně. Takže za mě jasná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...