Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Slabsi brzdy


Lihous

Recommended Posts

Uprime se priznam ze jsem NE pouzil lupu s heslem hledani......

Zeptam se resil nekdo brzdy na P406facelift ?
Mame 4x kotouce ale i po kompletni vymene vseho kolem brzd jsou slusne receno prumerne.
Pouzivame kotouce + destisky zn Jurid .....
Problem je v "nabehu" ten je primo tragicky - mozna mam ex velke naroky ....

Brembo z coupe beru jako skutecne posledni moznost - k cene auta vice mene nejdrazssi :(
Podtlak je Ok "posilovac" se tvari taky Ok .....??
Proste nevim co s tim.Zatim se nam poodarilo vzdy zastavit "ale"
Diky za napady .....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

      Nemám 406 new model, ale old. Měnil jsem přední kotouče + destičky (TWR) a zadní kotouče + destičky (Meyle) + zadní brzdové třmeny. Vyměnil jsem i brzdovou kapalinu (Texaro) + hadičky a zadní brzd. trubičky. Brzdy jsou odvzdušněné. Brzdní účinek je velmi dobrý a to i od začátku. Je pravda, že 406 je ,,těžká" na předek, ale i tak to brzdý dobře a brzdy ,,nevadnou". Nezdá se mi, že by byl brzdní účinek slabší. Brzdový pedál se Ti ,,nepropadá"? Pokud se Ti zdá, že je slabší nástup, tak zkusit vyměnit kompletně brzdovou kapalinu a zkontroluj brzdové třmeny (píst, vodící čepy). Popřípadě proveď repasy.  Pozor na zavzdušnění ABS. U 406 se hodně psalo o vyhřátích brzdových kotoučích. Ale toto v tvém případě není tvůj případ, pokud máš nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok406 vse popsane je vymenene cca pred 5mesicema ..... snad odvzdusnit .....???

Trmeny jsou cca 2roky nove kotouce jsou"obrzdene" v plose dobre ...??
Me jde o nastup to je tragedie - pritom staci prijet vecer v desti a rano vyjet a brzdy brzdi - no a po case jsem tam co jsem popsal.

Midloch toto cas od casu udelam ale neni to nic platne - pokud neprijdeme "proc" tak budeme pokukovat po Brembech z kupatka - to je jedna z poslednich veci co na aute nemame.

Nalozene auto ve ctyrech + cca 100kg katalogu a pri poklidne jizde na dalnici ve 110 je problem - pruser dobrzdit pokud si kolega kamionak z turecka nevsimne a proste najede pred auto  se soupravou :(
Samotne brzdy pokud opravdu nejedeme "sportovne" nevadnou celkem brzdi ale na tyto "momenty" jsou skutecne tragedie!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud auto stojí venku v dešti a nebo je vlhko, tak je musí brzdy ,,zahřát". Protože jsou kotouče vlhké. Stačí jednou zabrzdit a pak už je vše v pořádku. Já si na ,,nástup" brzd nemohu stěžovat.  Jediná možnost je pak použít keramické brzdy, ale ty se musí ,,zahřát" pak brzdí ,,na fleku".  Staří autobusáci a řidiči říkají, pokud se jede v dešti, tak je vhodné občas lehce zabrzdit, aby se ,,usušili" kotouče.  Zkoušel si ,,nástup" brzd u jiné 406?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já nevím, no..mám už 12 let 406 a o brzdách jsem se toho už načetl dost - i v recenzích na 406 se často píše, že má horší brzdy - mně to tak ale nikdy nepřipadalo, nikdy jsem si nemohl stěžovat. Já naopak nesnáším příliš jedovaté brzdy, takže asi nejsem náročný. Ale zkoušel jsem na to na prázdném letišti pořádně dupnout a přijde mi, že jsem stál skoro na místě, tak nevím. Na stk mi taky brzdy chválili...

Co mi ale u 406 přijde (mám dlouhodobou zkušenost se dvěma 406 a u obou to bylo stejné), je to, že má přecitlivělé ABS - na ledě nebo sněhové břečce se mi už párkrát stalo, že jsem musel zatahovat ruční brzdu a brzdit doslova očima, abych byl vůbec schopný zastavit - prostě to jen kopalo do pedálu a jelo furt, mohl jsem na to šlapat jak jsem chtěl. To třeba u takového Fordu Mondeo, co máme také v rodině, ABS funguje mnohem lépe. Už kolikrát jsem dokonce uvažoval o tom, že od ABS snad odpojím konektor, protože mi ABS u 406 přijde až nebezpečně citlivé a na úkor brzdového účinku.  

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chilliluk  takto se nam chovala na sklonku zivota P405 v podstate uz bez "tlumicu"
U naseho nemame problem s ABS jako takove je v pohode zalezi hodne na pneu a tlumicich.To ze dokaze zaskocit na nejake zledovatele plotne to je pravda.

Me zajimalo zda nekdo nezkousel prestavet brzdy jako celek .... Bremba mame jako posledni moznost jak jsem uz psal.
Rozdil v ucinnosti asi bude ve prospech Bremba - vetsi kotouce ale predevsim lepsi rozprostreni "sily" na desticky ..... 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez sa nemozem stazovat. 406 facelift V6 , brzdy nevadli zatial nikdy. Klamem, len raz, ale to som na 'letisku' slapal 0-130-0-130-0 a ked som vystupil tak kotuce boli modré od tepla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes doslo na prakticke hledani zavady kdy se rozebral brzdic po brzdici a zkusilo se zda nezadrhava - vsechny jsou OK
Pak se zkusilo mereni a zjistili jsme "ze" podtlakova vyveva dava hodne "lezerne" po cca 25vterinach podtlak -0,6 a pokud se pridalo tak pomalu sla hodnota na -0,8 slapnuti na brzdu sel podtlak zase pokorne na hodnotu -0,6 a pri dalsim slapnuti opet dolu.
Po vypnuti motoru se samotny podtlak zacne pomerne rychle ztracet a do cca 1min neni nic.
Mame tedy podezreni na samotnou vyvevu zpetny ventil a jeho gum.tesneni.

Dale na STK se zjistilo lehke zvlneni jednoho kotouce - vse se objednalo a uvidime jak moc se nam zlepsi nabeh ...... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...