Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Partner - Topení


Teras

Recommended Posts

Zdravim Vas chlapi,

jsem tu na foru novy, ackoliv jsem odpoved hledal tak jsem se odpovedi nedopatral, tak se zeptam.

Vlastnim Peugeot Partner I, rok vyroby 1997, 1.4 55kw. 

V dnesnich mrazivych dnech, kdyz nastartuju auto nechce mi vubec topit, nechavam ho kolem 10 minut nastartovany, nez ho oskrabu a ometu od snehu. Kdyz vyjedu trva zhruba 10-15 minut nez zacne foukat vlazny vzduch po 20 uz teply. Proto se ptam znate nejake doporuceni co s tim nebo ma nekdo podobne zkusenosti?

Pred pul rokem meneny rozvody, termostat i vodni pumpa. 2 mesice zpet opravovana hlava motoru a nekolikrat odvzdusnovano.

Dekuji za odpoved :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyzkoušel. Co jsem zjistil: po 10 minutách nastartovaného auta jsem šáhl na obě hadice, obě byly studené, tak jsem se podíval jestli koluje voda okruhem ani po přídání plynu se neobjevila jediná kapka. Hadice od a do motoru byli taky studené. Tak jsem auto projel do tý doby než začlo topit, zastavil se podíval se a voda zase nekolovala obvodem, ale hadice jak od topení tak k motoru už byli teplé.

Nemůže to být vadná pumpa i když byla měněna za novou?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak opravdu možná ta pumpa , pokud teploměr ukazuje dobře , je možné , že se ten motor v těchto mrazech uchladí náporem , ale přijde mi to divné . Počkal bych , jestli se ozve někdo , kdo dělá motory , aby se k tomu vyjádřil .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na termostatech na některejch byla otevírací teplota vyražená.Ale přesný stupně tě vlastně nemusí zajímat.Hod ho do hrnce s vodou a když začne vařit tak by měl otevřít.Karton řeší že za jízdy tolika netáhne na motor.Méně funguje náporové chlazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...