Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém se světly


Lukee

Recommended Posts

Omlouvám se jestli už se to tady řešilo ale nikde jsem to nenašel.

Peugeot 406 2.0Hdi, 80kw, RHZ rok výroby 2000

Teď k mému problému je to cca měsíc zpět co se mi zničeho nic samy rozsvítili obrysová světla vyřešili jsme to vyndání pojistky č.9 dle chytré knížky mi to píše že je to pojistka k Fap filtru ten já ale ještě nemám a od té doby když jsem zapl světla bez vložení kličku klíč jsem držel v ruce se mi " zaplá" první poloha zapalování, nebo když vložím klíč do spínací skříňky a otočím klíčem tak se opět samý od sebe zapnou obrysovky. Dva dny zpět když jsem jel večer domů tak jsem nastartoval rozsvítil světla a rozsvitili se mi "na poloviční výkon" i brzdové světla po sešlápnutí brzdy se rozsvítili na plný výkon a po ujetí cca 15 km zhasli a vše fungovalo jak má den na to když jsem jel do práce nastartuju rozsvitim světla pro kontrolu jsem se šel podívat a vše v pořádku až do večera opět přišel jsem k autu nastartuju rozsvitim a opět brzdový světla svítili ale už napořád. Myslel jsem si že to bude čidlo na pedalu tak jsem ho zkoušel večer hledat zmáčknul jsem brzdu a zničeho nic se mi "zapla" druhá poloha zapalování.( měl jsem vyndaný klíč ale zapnuté obrysovky tudíž první polohu zapli obrysovky a druhou polohu brzdový pedál) dnes ráno brzdovky už zase fungují jak mají dokáže tě mi někdo poradit aspoň přibližně co s tím? 

Osobně mě napadají jen dvě věci 

1) Problém ve spínací skříňce 

2) Problém s nějakou jednotkou buď řídící nebo bsi

Upraveno uživatelem Péťa
"y"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

packy mas ake nemux?

toto skor vypada na spatnu kostru 

prever kostry svetiel  aspon cosa tyka tych brzdovych svetiel a polovicneho jasu svetiel 

ak ma ziarovka spatnu kostru najde si nahradnu kostru napr cez ziarovku brzd svetiel cize vznikne seriove zapojenie svetiel a to potom svieti polovicnym jasom tiez to moze sposobovat tu samovolnu druhu polohu klucika  na ziarovke brzdy je parazitne napetie ktore z opacnej strany po zmacknuti brzdy privedie to parazitne napetie na spinacku na vystupe a rozsieti kontrolky pristrojovky

celkovo osetril by som vsetky kostry

poistka F9  pod volantom je napajanie BSI jednotky takze to samovolne zapinanie svetiel sposobuje asi ona  ked si ju vytiahol a prestalo to

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní lampy jsem měl komplet odpojené a předek svítil stále a problém na polohách kličku také 

S tou pojistkou jsem se přepsal byla to pojistka číslo 6 dnes jsem ji tam zkusil vrátit zpět už to sice nesvítí furt ale pořád přetrvávají výše zmiňované problémy brzdový světla se taky čirou náhodou opravila sama že zase fungují tak jak mají. 

Podle čeho poznám jestli Mux nebo ne?

Upraveno uživatelem Lukee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka 6 v autě packy mám kulaté.

Tažné mám to bylo to první po čem jsem šel ani známka po oxidaci zásuvka krásně čistá

Zapomněl jsem dopsat že někdy když otočím klíčem tak to trvá cca 10/15 vteřin než se ti světla samy rozsvítí samozřejmě když je zapnu sám páčkou tak se rozsvítí hned

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim mas nejaky iny typ BSI pravdepodobne novsi  na tu schemu nemam 

proste je treba na skusku odpojit kabel z Bsi (ja ho mam ) na parkovacky   cislo kablu  W 18  u mna  ale toto ti rozvieti(ked to hapruje  len parkovacky) nie brzdy alebo proste odpoj celu bsi a otoc klucik ci sa rozsvietia svetla 

to tazne zariadenie je robene ciste len kablam?i alebo je tam aj nejaka riadiaca jednotka?

 

k tej bsi isto to nemas takto? 

 

 

 

bsi 2.JPG

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu bsi mám delanou úplně stejně na poprvé jsem si toho nevšiml celou bsi mám venku a světla stále po otočení kličku svítí očistil jsem kostru u pedálu na motoru u baterky očistil jsem i ty 3 zelená relatka + 3 pojistky schovaná v té černé krabičce + tam jsou také nějaké kostry dále jsem očistil pojistkovou skříň u motoru a světla stále svítí..

Na to tažné nevím jak je to dělané ale na pravé straně pod světlem mám 3 relatka a jednotka ale to jsem také odpojil a problém trvá stále

Abych řekl pravdu už nevím kudy kam 

Ty brzdovky svítili jen ráno pak se to zase uklidnilo

Upraveno uživatelem Lukee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...