Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoké otáčky při nastartování a kolísání otáček


Ondys2

Recommended Posts

Zdravím, u manželčina peugeotíka 206 (1.1) rv. 2004 v těchto mrazech se vybil akumulátor. Nastartoval jsem přes kabely, ale "volnoběžné" otáčky vylítly ke 4 tis, a držely. Myslel jsem, že to je slabým akumulátorem, tak jsem chtěl na půl hod vyjet, že ho jízdou dobiji. Po rozjezdu však začaly otáčky kolísat a auto se pohybovalo "přískoky" vpřed, jako by stále někdo přidával plyn. Otáčky neklesly pod 2 tis. Takto jízda pokračovala celou dobu, nakonec jsem to po 10 min vzdal a  vrátil se, půjčil si nabíječku a akumulátor dobil. 

Po dobití motor sice hezky naskočil, avšak problém setrvává, motor hned naběhne na 4 tis otáček, a při jízdě hloupá nahoru a dolů, k nepochopení sousedů, kteří si musí myslet o mě něco nepěkného, proč stále "tůruju" motor a jezdím jak začátečník.

 

Může někdo poradit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo, rozebral jsem sání, pročistil škrtící klapku, vč. komůrky i krokový motorek, vše zapojil a zkusil nastartovat. Opět vylítly otáčky na 4 tis, za běhu motoru jsem odpojil krokáč, a hned začaly kolísat otáčky mezi 2 - 2,5 tis. Znovu jsem ho zapojil a otáćky spadly k volnoběhu, zkušební jízda už byla celkem v pořádku.  Že by byl "zatuhlý" nebo zamrzlý krokový motorek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...