Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Repas přední osy


Tsonga

Recommended Posts

Zdravím klubáci,

Chystám se na repas přední osy, jenže nějak se ztrácím v tech. specifikaci. Důvod opravy je - klepou mě čepy (je to celkem dost slyšet), volant má mírnou vůli, občas mě to připadne jak kdyby táhl do boku, tlumiče přední ko. Při té příležitosti jsem řekl že udělám kompletní předek. Samozřejmě nemyslím tím brzdy a jiné věci. Spíš jenom kolem toho mlácení nápravy a té vůle. 

Můžete mě prosím sdělit co vše mám po objednávat?  Vím že je to trochu obsáhlá otázka, aspoň trochu přiblížit. 

 

Díky všem za ochotu.

 

Jedná se o model SW 1.6HDi 66kw. r.v. dle vin 03/2008

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil bych zjistit, co je vadné a měnit jenom to. Bohužel, měření tlumičů na přístrojích je dost iluzorní, tam neporadím, jak zjistit, zda je měnit. Obvykle se mění, když klepou nebo tečou. Kupodivu, když "netlumí", tak to jsem v praxi ještě neřešil...

A tak bys mohl měnit:

- horní uložení a ložiska nad tlumiči (to je to "občas táhne do boku")

- spodní kulové čepy

- silentbloky ramene

- čepy řízení

- přímé čepy řízení (ty co jsou blíže středu auta)

- tyčky stabilizátoru

- případně uložení stabilizátoru

Já bych neměnil vše vyjmenované, měnil bych to co je vadné. Anebo snad vše, abys měl nadlouho pokoj?

Mohl bys přijet tady do Zábřeha, jmenované věci by vyměnili za jeden den práce. tel. 583 411 572

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajeď na třasáky v STK ať zjistí všechny vůle na přední nápravě, není to drahé a když dáš technikovi stovku bokem, proklepne to důkladně, to si piš

pokud to bude opravovat neofiko servis, díly tě zpravidla vyjdou levněji, když je koupí servis--nejjednodušší je se tam domluvit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nástřel komplet GO přední nápravy:

Sada spojovacích tyčí (axiál táhlo + čep + prachovka) levá + pravá - 1150,-

Spojovací tyčka stabilizátoru 2 ks - 544,-

Silentbloky ramene přední 2 ks - 236,-

Silentbloky ramene zadní 2 ks - 184,-

Rejdový čep 2 ks - 418,-

Uložení tlumičů 2 ks - 854,-

Tlumič levá - 1200,-

Tlumič pravá - 1200,-

Celkem cena cca 5800,-

Vzal jsem to podle své 307 a nacenil u Badisáka, ber to jako orientační nástřel :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky, musím to nějak dát dohromady. Ceny nějak neřeším, mám to vše přes známého. 

Ramena budu kupovat nové, teď blbí dotaz silentblok tedy nemusím kupovat, když budou ramena nové ne nebo je tam ještě něco extra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ramena jsou osazena silentbloky, ale bez rejdových čepů. Dají se i koupit opravné sady (silentblok přední + zadní + čep nebo rameno se silentbloky + čep) jen záleží co si vybereš. V drtivé většině ramenům nic není a stačí vyměnit jen silentbloky, ale musíš vylisovat a nalisovat. Nebo něco málo připlatíš a vyměníš kus za kus a nemusíš nic lisovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...