Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak vymeni rameno zadniho sterace na 307 sw


opis

Recommended Posts

Ahoj filber, pokud ten kroužek ještě nemáš dole ... Já to dělal také. Ramínko bylo podomácku slepené, opravené. Nelíbilo se mi to a tak jsem skončil tam, kde ty. Jasně WD40 ... Okamžitě nezabralo. Ale jedna důležitá věc. Ten kroužek je z měkého kovu. Vzal jsem kombinačky a zkoušel protočit. Nešlo to ... A tam jsem stisknul víc ty kombinačky a čelisti se zaryly do kroužku. Najednou jsem viděl, jak tím tlakem se na jedné volně straně kroužek mírně pohnul. Tak že jsem povolil, kleště dal 90°a zase stisknul. Takhle jsem to udělal párkrát a kroužek jsem pohodlně sundal. Očista dráťákem a šel tam nový, přímo odtud:

https://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/levne-autodily/sterace/zadni/produkt/sterac-zadni-raminko---peugeot-307-sw-kombi

 

:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalo mi to hodně práce ale konečně jsem to našel . . . . tak jsem si vyrobil stahovák ja,tady to začíná a je to taky prapůvodní vlákno tak prosím než založíte nové tak hledejte

http://www.peugeot-club.com/topic/69172-demontaz-zadniho-sterace/?do=findComment&comment=1492028

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stahovák se asi vyplatí někomu, kdo se kutěním kolem aut zabývá (nebo živí), ale když se má sundat jedno rameno, je vyrábění stahováčku zbytečné :myslim

už jsem viděl i origo stahováky dokřivené, ten hliníkový díl na hřídelce opravdu fest drží :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem použít žádné násilí na demontáž ramínka tak jsem si stahováček vyrobil v práci, zabralo to cca 30min. Auta v rodině jsou 2 a občas si ho i půjčí někdo ze známích. Ještě mě nezklamal :roker

Upraveno uživatelem pajas502
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pajas502 = Možná jsem měl SIKY nebo malý hasák kvůli tlaku přes páku. Jde o ten tlak na měkký kov. Hřídel z motorku je tvrdá a drážkovaná, ta se tlakem nepoškodí. Je jasné působit jemně a v ose, aby jak bylo zmíněno neprasklo sklo. Nic náročného. Jinak osazení nového stírače je z mosazi. Krásně se kousne na hřídel motoru stírače. Moje zkušenost, nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, pupicek18 napsal:

diky za upozorneni,procitala jsem,ale nenasla.

 

Pravidlo č. 2: Necitovat bezprostředně předcházející příspěvky ;):papa

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...