Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sněhové řetězy zapůjčení


Charlie 1

Recommended Posts

Druha otázka je ze je tam krpal jak ty řetězy jsou účinné, zmuzou toho hodně když jsou na autě, Oldo už jsi je nasazoval?maji t, gumové ochrany ,aby se neojebal ráfek jak je na foto?díky

Péťa díky,uvidíme za tuhle cenu je možná koupim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kdysi nasazoval, celkem dvakrát.

A tyto konkretní jsem nacvičoval s dětmi ve sklepě, na letní kola. Je dobré si to nacvičit, to je fakt. Jak si je rozložit, vyrovnat, že nesmí být sebemenší uzlík, jinak nepůjdou dopnout. Gumové ochrany nevím co myslíš. Z vnitřní strany kola je lano v hadici a na ráfek se nedostane, zvenku je tuším řetěz. Ochrany tam nejsou, to si asi zařiď sám, nějaké kusy hadice nebo gumové pláty. Ono je to spíše psychická podpora.

Co nevyjedeš, dá se vycouvat, auto zabírá líp když je náprava zatížená.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem viděl dneska a moc se mi to líbilo:

http://www.stresni-nosice.cz/1230-1220-snehove-retezy-thule-ksummit-k-22-cz.html?gclid=CjwKEAiAwfzDBRCRmJe7z_7h8yQSJAC4corOdvqrvAAC-kpGKarCIvDByb4hTQB29Yn1ZpIn9PANRRoCDHHw_wcB

Jen ta cena, ale udělat na to družstvo spoluvlastníků a pak je postupně podle potřeby využívat. Třeba já v únoru a někdo další v červnu:

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím asi někdo kdo jezdí často na hory by to využil, kdo bydlí na horách tak je spíš vybaven autem jiné kategorie aby nepotřeboval takovéhle drahé hračky. Osobně na hory nejezdím s bývalkou to bylo jednou ve stadiu přípravy že pojedeme ale na poslední chvíli omarodila malá takže se to zrušilo. Od té doby se mi tu někde válí řetězy kupované na berlingo na 14" kola budu je muset vyhrabat a asi je tady dám do placu třeba by je někdo upotřebil. Tuším že jsem je ani nezkoušel nasadit na sucho.

Tak když člověk myslí že někde se to válí.  Tak stačí zkusit první možnost kde by to mohlo být a ejhle jsou tam. V tabulce velikostí je uvedeno:

175-13       165-14            185/55-15

640-13       165/75-14       190/60-365

165/80-13   175/70-14      190/65-365

175/80-13   185/65-14      195/50-15

185/70-13    195/55-14     195/55-15

195/65-13     195/60-14    180/65-365

205/60-13     155-15          195/60-365

205/65-13      560-15          200/65-340

                      600-15

 

Chtěl jsem to vyfotit ale blýská se to tak jsem to předatlil.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Doplnění informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak řetězy by měly být spíš jako poslední záchrana a člověk by měl vyjíždět do terénu kde je nepotřebuje. Samozřejmě je vozím celou zimu sebou a potřeboval jsem je za 35 let pouze jednou na Šumavě. V Alpách je vždy silnice sjízdná. Ale i tam je bereme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řetezy se davaji  drive nez nevyjedes(jak mile zapadneš už je pozdě) 

řetezy  jsou dobre na  ujezdený  sníh , ne na  hromadu snehu ,tam  se zahrabou .

osobne   nevím ale ty obič nemaji žadnou ochranu disku , jak nejake navleky  co mel treba Pe.tr kdysi na 406

pokud  vidis  že je cesta  uježděna a bojíš se ze nevyjedes , nasadit  je pod kopcem -  ujedeš 20-50 m a kontrolujes a pritahuješ a až potom mužes  jet do kopce - 

jinak plati vypnout protipodkluz ,esp a opatrne s plynem

- řetězy svlíknout neni nic  těžkého a dokonce  i přetrnout :)

- ja je vice používam na  bezpečné sjetí kopce než na vyjeti 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zivote jsem retezy nepotreboval a to jsem na horach casto. Aneb co nevyjedu popredu, to proste odcouvam.... stare, ale dobre porekadlo a ted s Mondeeem a tezkym predkem k nezaplaceni. Kazdopadne kdybys nesehnal, tak na konci mesice jsem v pace, tak mohu nekam priblizit :)´. Konec koncu jsem je vyhral tady na klubu, tak proc je nepujcit dale :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...