Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

H7 Led


jirizdansky

Recommended Posts

kavol: s tím svícením (odkud - vlákno) je tam určitě tolerance, ale nebude nijak velká. A designér světla s tím při návrhu počítá. Pokud jsi příliš mimo toleranci, výsledek nevyhoví. Nemusí to být ani nedostatečnou svítivostí, ale naopak nadbytečnou svítivostí tam, kam svítit nemáš a LED tam díky své konstrukci svítí. A ty 3 čipy na klacku budou mít 25-30W, to pasivně uchladit nebude sranda. Chlazení bude aktivní (nebrat) a tyhle čipy zatím nejsou zrovna levná záležitost, cena bude jak za xenon a životnost můžeme zatím jen odhadovat. "Čistě geometricky" je snazší navrhnout reflektor pro LED než nahradit halogen právě LED. Alternativní reflektor LED (i s homologací) se pro lecjaká auta už prodává.

Parizov: tak LED technologie už se uplatňuje. Je ale jednodušší optimalizovat reflektor pro led (způsob a směr svícení a chlazení), než vymýšlet H7 led, které svítí mimo osu lampy a mizerně se chladí (přes objímku).

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Led technologie už se uplatňuje, domácí osvětlení jsem už předělal komplet před pár lety, bylo tu o tom taky vlákno, a na kole vozím LEDky už asi 6 let, začínal jsem tehdy ještě s MC-E, pak přišly XM-L, teď mám na stole součástky na šikovnou malou lampičku do ruky i na kolo, LEDka XM-L2 U3 v neutral white, MosFETový driver, v overboostu to dá někam k 1600lm, akorát max. na půl minuty, neuchladí se to (zase, na to kolo běžně stačí třetina :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

takže máme tu další pokus - tyto: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=82283843527828&productId=32715082820

(resp. https://www.aliexpress.com/item/Car-LED-Headlight-2600LM-COB-Chip-Car-LED-Headlamp-Auto-Headlamp-Bulb-Lamp-Light-H4-H7/32715082820.html - jde se dívat na snapshoty bez přihlášení nebo to zatrhli? - nějak mi to zlobí ...)

a opět mě číňan odrbal :-( ... je to stejný typ, jako jsem výše psal o H3, na kterých jsem naměřil příkon 33,7 W, ale u těchto H7 jenom 24,5 W - zjevně mi poslal nějakou druhou až třetí jakost, protože kromě nižšího příkonu taky docela vrčí větrák, zatímco ty H3 byly krásně tiché ... no jen počkej podvodníku, za to pět hvězdiček nebude!

každopádně s tímhle už se jezdit dá, už se s tím nebojím do lesa :-) - viz srovnání, první fotka proti té slabé LED vpravo, třetí fotka vpravo halogen, pátá fotka obě nové LED

na té první fotce jsem to ještě neměl dobře usazené, takže je tam vidět nalevo nějakej ten paprsek mimo - při správném usazení mizí

dojem z jízdy dobrý, při souběžné jízdě s autem s xenonama (tipuju, nemělo to barvu jako halogen, a na LEDky to byl moc starej model, leda by měl taky čínu :-)) mi to přišlo nastejno ... jediný negativní pozorování bylo, že to tolik nezvýrazňuje reflexní prvky

no tak kdyby to mělo o polovinu větší výkon, jak slibujou na obalu, tak by to bylo super, ale i tak bych řekl, že lepší než klasika; pokud mě k tomu nedonutí na technický[*], tak se k halogenům nevrátím ... ale asi se ještě zkusím podívat po něčem s pasivním chladičem, případně celkově jinou konstrukci

[*] mimochodem, chlupatý už si mě vybrali na dejchnutí, ale světla jim nevadily, i když třeba prošlý dálniční známky si všimli - narozdíl ode mě, dva měsíce jsem v dokladech nosil novou, že to musím přelepit, achjo

jinak si musím postěžovat, číňan mě s těma žárovkama pěkně vytáčí, ze tří jedny odpovídající deklarovanejm parametrům, přitom většina jinejch věcí naprosto v pohodě, viz například druhý foto, pořídil jsem si novej měřák a velká spokojenost, za ~13$ autorange s měřením i střídavýho proudu, kapacity a teploty, což nějaký ty xx-830 zde prodáváný za 200-300 neumí, tuhle jsem tam bral cestovní nádobí za $15, jaký tady stojí přes litr, atd., atd., jen ty žárovky, a nejen autový, furt reklamuju a reklamuju ... :-/

IMG_20170328_202005s.jpg

IMG_20170328_203007s.jpg

IMG_20170328_203737s.jpg

IMG_20170328_204012s.jpg

IMG_20170328_205317s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

již to padlo výše ... je to určitým způsobem příjemnější (individuální pocit[*], kterej se samozřejmě může lišit dle vkusu), kdybych neměl smůlu na prodejce, tak to dává víc světla (no, tyhle druhý asi i jo, viz foto) - asi jako co vede lidi dát si nějaký NightBreakery apod.; a taky víc v tom vyniknou reflexní prvky ... obecně prostě víc a líp vidět

zkrátka nechci nikoho přejet a do ničeho nalítnout, protože blbě uvidím, a homologaci beru jako věc podružnou - že jí něco nemá přece automaticky neznamená, že je to reálně špatně, je to jenom zákonná berlička a stroj na peníze ... čili odpovídám na "co tě k těm žárovkám vede", druhou část "které nemaj homologaci" neřeším, nevybírám podle toho, jestli maj nebo nemaj, ale holt realita je taková, že ty, ze kterých vybírám, prostě nemaj

a popravdě nevím, jak bych to vůbec mohl brát vážně, když třeba USA a EU mají na světla jiný předpisy, ale přesto si to vzájemně uznávaj, hm, tak jako když se ten soulad s EU nevyžaduje po výrobci z USA, není nefér, že po výrobci z Číny jo? - snažím se naplnit smysl těch předpisů, nikoli do puntíku doslovné znění, tedy aby to bylo k užitku mně jako řidiči a nebylo ke škodě ostatním účastníkům provozu; zatím to hodnotím laicky vlastním okem, až zkonstatuju, že mi to přijde dost dobrý (což si aktuálně nejsem jist, byť výše se vyjadřuju, že s uvedeným typem se to jeví v pohodě), tak si to nechám přeměřit, a pokud to bude ok, hm, tak jako skutečně má význam zaplatit ještě 5 kKč navíc abych na to měl nejen protokol ale i razítko (tedy za 5 kKč nikoli homologační ale individuální schválení)? změní se tím něco z hlediska bezpečnosti atd.?

[*] pozn. pokud bych s tím měl řídit celou noc, tak by to mohlo být jinak, ale zatím jsem i s těma slabšíma tu jednu neplánovanou cestu +-hodinu zvládnul, přičemž únavu očí z toho bych přirovnal jak když se jede v hnusným dešti atp. (prostě jsem holt jel pomalejš, tak sakra nejedu kam nevidim, ne?) ...  s těma silnějšíma se teprv ukáže

edit: a co tebe vede k "F.A.P off, EGR off+chip"? - to je přece taky v rozporu s homologací vozidla ...

Upraveno uživatelem kavol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každém případě je to dobře popsaný experiment. Případná rizika jsou na provozovateli. Stačí jedna hloupost a srážka ve tmě... , může být s tím problém.

Mám známeho, takže zkušenost z první "huby". Namontoval si HIDy, pokud ho stavěla hlídka, tak v pohodě, pak ho ale zastavili dopraváci a problém. Jak zaplatil podruhé 2tis, tak to sundal. Ještě byl rád, že s tím mohl pokračovat.

Na druhou stranu nechápu, jak můžou pustit do světa inteligentní LED, když to na "nerovné" silnici oslňují zezadu, než pochopí, že před nimu něco jede.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, s těma "inteligentníma" je to přesně ono, jednotlivec se bude buzerovat za to, že se snaží udělat něco, co je ku prospěchu bezpečnosti, ale nemá na to bumážku, páč není milionář, a na druhou stranu ti, co si to zaplatit můžou, těm je dovoleno vyrábět a prodávat takovýhle zrůdnosti - jako myšlenka špatná není, ale reálné implementace zatím kulhají na obě nohy: nedávno jsem měl tu čest potkat v protisměru auto, který to mělo, bylo krásně vidět, jak tvaruje paprsek, ale teda měl jsem štěstí, že jsem jel za jiným autem, chudák přede mnou to schytal do xichtu plnou palbou, trvalo to snad 2 s než mu ten paprsek uhnul, přitom on dálkovky shazoval ještě před zatáčkou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 1. 3. 2017 at 10:03, Pacho69 napsal:

Kolego já jsem věc pochopil moc dobře, ale u tebe to bude asi stejně jako s tím popisem co visí občas nad pisoárem, průsečík kolmice.... na závěr stůj tak, aby jsi nech*al mimo mísu atd...  tvůj názor že H7 svítí víc než LED je silně mylná, evidentně jsi bojovník proti LED,  teď jsem byl měsíc květen 2017 a STK a na férovku jsem tam šel s těmito LED světla  místo klasické H7. Na přístoji se krásně zobrazovaly křivky jako u klasické H7, nikde nic nepřesvětlovalo a vše proběhlo v nejlepším pořádku, ještě se technik díval jestli tam nemám náhodou právě ty LED světla a přes tu lupu nic nepoznal a řekl světla OK. Co se týče chlazení, uvidíme jak přečkají léto, ale minimálně v zimě tyto LED žárovky považuji za jasně lepší než klasické H7. Snad to pomůže i některým chodcům, kteří jsou vidět na poslední chvíli...

von_georg: Další co nepochopil... Konstrukce světlometu (tvary paraboly, použité materiály, řešení odrazových ploch) vychází z toho, čím se v ní bude svítit. LED se nedá vyrobit tak, aby svítila jako H7 (nejde o světelné toky, jde o řešení způsobu svícení - halogen počítá s obrovským světelným tokem z 5mm vlákna, 360°, kruhově, s omezením vyzařování nahoru a dolu). A k tomu odpovídající chlazení. To prostě u LED nejde udělat. Nikdo neříká, že LED nejde svítit v autech, za dodržení určitých podmínek jde, ale světlomet musí mít optiku konstruovánu pro LED, též chlazení a hlavně se musí počítat s tím, že svítivost LED s časem klesá (obávám se, že u lowendové čínské produkce je ten čas krátký, takže když po roce budeš svítit o třetinu měně, je to dost tristní a naprosto to stírá i ekonomickou stránku, tedy vysokou životnost, navíc úbytek svítivosti provozovatel špatně registruje, je postupný, takže má stále pocit, že je vše v pořádku, někdy si ani nevšimne, že některý z čipů svítí špatně nebo vůbec). Navíc při této svítivosti je riziko přehřátí (a poruchy) vysoké a konstrukce světla pro halogen nepočítá s potřebami na chlazení LED. Vůbec nechápu, co kohokoliv vede k náhradě halogenu LEDkou? Jako cena? To snad ani ne, vždyť i H7 za stovku svítí líp, než všechny ty čínský šmejdy dohromady a i kdybych ho měnil co 2 roky, tak ty 3 litry nafty (stovka) mám zpátky za 300km, stačí, když na dálnici zpomalím ze 140 na 110. Navíc je to nelegální, stejně jako vykuchanej filtr pevných částic.

Takže můžeš sice doufat, ale LED H7 homologované nebude, to jedině, že by se někomu podařilo vymyslet něco jiného než je dnes, tedy třeba polovodič, který by dokázal emitovat bílé světlo, což se zatím nepovedlo. To, že LED světlo se lépe odráží od reflexních prvků je dáno tím, že čipy vychází z chladných modrých (až fialových/ultrafialových) spekter a bílé barvy se dnes dociluje luminoforem (o kvalitě čínských materiálů si ani nebudu dělat iluze). Pro lidský zrak je tato barva světla nepřirozená a pro nervovou soustavu únavná (máš pocit, že lépe rozeznáváš, dříve se unavíš). I proto výrobci aut tak dlouho váhali s LED svícením, ale nakonec - sice s to prodraží ale lidi to chtěj, tak to zacálujou a prachy nesmrdí... Co bude za pár let jim je fuk (moc dobře to vidíme nejen na světlech).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

A stále H7 LEd svítí, už bych jiné žárovky do auta nedal.  Dle xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Odstranil jsem Ti citaci a doušku, která porušuje naše pravidla. Jedním příspěvkem jsi hned porušil pravidla č. 5, 6 a 7

Upraveno uživatelem Péťa
Porušení pravidel fóra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2017 at 1:34, kavol napsal:

[*] pozn. pokud bych s tím měl řídit celou noc, tak by to mohlo být jinak, ale zatím jsem i s těma slabšíma tu jednu neplánovanou cestu +-hodinu zvládnul, přičemž únavu očí z toho bych přirovnal jak když se jede v hnusným dešti atp. (prostě jsem holt jel pomalejš, tak sakra nejedu kam nevidim, ne?) ...  s těma silnějšíma se teprv ukáže

tož když už se téma oživilo, můžu navázat na výše uvedené ... s těma posledníma zatím bez problémů jezdím, začátkem prázdnin jsem měl delší cestu, s přestávkama 9 hodin, a v pohodě

tam jsme dojeli ve čtyři ráno, tj. skoro 7 h potmě, zpátky v jednu, tj. skoro 4 h potmě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 23. 1. 2017 at 14:13, von_georg napsal:

Už je mám koupené, došly i s celním záchytem  + 192,-Kč celní řízení + 21% DPH a jen čekám až se oteplí abych mohl s tím plastem trochu pracovat. 

1

Takže pánové přes 3/4 roku jezdím s těmito LEDkami, dle mne svítí stále stejně, jsem s nima relativně spokojen, na STK sebemenšní problém ( žádné vyzařování mimo diagram jak popisoval Pacho69), ventilátorky žárovek stále stejně tiché, celá žárovka vložena v " tunelu ", kde byla před tím umístě klasická Halogenová H7, uzavřeno vířkem, ve vedrech taktéž žádné problémy, neoslňují, na sněhu obzvlášť výkonné,  pro uživatele Pacho69 za mne  hodnocení 1.A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Trochu toto téma obnovím už nějakou dobu přemýšlím a mám vyhlídnuté jedny LED H7, ale zatím koupi odkládám. Co jsem brouzdal na internetu tak jsem jenom u PHILIPS našel homologaci tzv. EMC E8 elektromagnetická kompatibilita, ale i tak nejsou homologované a patří do skupiny off-road. :D Chtěl bych se zeptat ten kdo je používá třeba von_georg slyšel jsem, že prý za deště a mlhy LED žárovky v potkávacích hrůza jakou máte zkušenost s LED žárovky za tohodle počasí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně již nevím jakou svítivost LEDek má uživatel kavol na svém autě.  Právě včera večer jsem jel s nima v dešti i v mlze. Co se týče deště nijak jsem nepozoroval, že bych nějak hůř viděl, asi nemám problém s večerním viděním, někdo může mít šeroslepost a asi to v tomto může mít nějakou souvislost, jízda v mlze, prostě jízda v mlze no, zapnul jsem k tomu ještě přední mlhovky a opět stejné jako jízda s klasickýma žárovkama v mlze. Nevidím problém. Včera jelo předemnou auto v mlze,  jel jsem za ním asi 1 km, pak jsem jej mohl předjet. Ten člověk v autě měl asi " bobíka" nevím jestli neviděl, nebo se zatoulal cestou z dušiček, já v pohodě jel, pak jsem jej za sebou kdesi ztratil.

 Jedinou nevýhodu LEdek co jsem zaregistroval, je omrzlý reflektor z venčí v zimě. Při omrzlém reflektoru to prostě svítí tak o 50% méně. Klasické žárovky po chvíli svým teplem ohřejí reflektor a námraza se rozpustí. U LEDek se toto neděje. V mraze kolem -4 C se reflektory i po 25 km jízdy skoro neodmrazily. Vyřešil jsem tekutým rozmrazovačem ve spreji, fouknu na lampy a jedu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, von_georg napsal:

Přesně již nevím jakou svítivost LEDek má uživatel kavol na svém autě.

to neví nikdo :-) každopádně viz výše, naměřil jsem příkon 24,5 W (míněno na každý, číňan rád uvádí součet za pár)

ještě k tý šerosleposti, při testech mi na nic nepřišli, ale je fakt, že když se to láme, není už světlo a není ještě tma, tak mi to dá hodně úsilí ... a za deště na asfaltu vidím blbě i s halogenama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kavol a von_georg. Nejspíš ty led žárovky koupím, protože ve světle nad žárovkou mám to odrazové sklo poničené jako kdyby před koupí auta žárovky hořeli, ale to je nesmysl spíš se to tou teplotou žárovky nějak ponicilo nevím. K tomu ze vnitř světlometu je sklo trošku zažloutlý tak to mění barvu do žluta. Vnější sklo už není zažloutlý. Jinak mám v tom modrý žárovky homologovaný krom v dálkových tam mám 100W a svítí do bílá lehce modra a potkávačky bílo-žlutě. Napadlo mě teďka schválně na jedné straně přehodit žárovky jaký bude rozdíl schválně. Jinak s tím počítám, že světlomety budou zmrzlý od toho mám garáž a sprej. ;) Ten kdo mě říkal, že led žárovky za deště a mlhy hrůza tak jsem tomu ani nevěřil a říkám mu od toho jsou mlhovky.

Upraveno uživatelem Peugeot 406 Break
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Led žárovky přišli včera a dnes jsem je dal do světlometů. Když jsem viděl tu svítivost tak jsem si říkal jestli nebudu moc nápadný tou svítívostí. Nechal jsem je nakonec v potkávacích a snížil světla z nuly na jedničku i když čísla nemám u 406 tak nevím jak bych to popsal. Nakonec jsem je pak vrátil zpět na nulu. :D Teďka ta 406 vypadá krásně, ale když jsem ve voze tak to docela kazí zažloutnutí ze vnitř světlometu dělá to obrys žlutý. Ani dálkový nebudu potřebovat si myslím. Zkusím najít nějakou firmu, ale chtěl bych se zeptat kdo má zkušenost nebo slyšel nevíte někdo o nějaké firmě a kde, která dělá renovaci světlometů ze vnitř. Ale, aby to nebylo nad 3.000Kč i když si myslím, že to bude u této částky začínat takže pak bude lepší rovnou koupit nový světlomety a tyto prodat. Ještě mě napadlo přes parkovačku vzít tyčku s vatou nebo bílý hadřík a nějak to zažloutnutí odstranit jestli by to vůbec šlo. :nevim

IMAG1879.jpg

IMAG1880.jpg

IMAG1882.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...