Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s vŕzganím pravého zadného kolesa 406 old sedan


SKIMAN

Recommended Posts

Ahojte,

no prosím poraďte mi mám taký problém od soboty rána mi začalo vŕzgať niečo na pravej zadnej náprave, keď sa auto rozhúpe tak to vŕzga alebo keď prejdem po nerovnosti alebo keď ho skúšam pri stoji stláčať (kufor) tak mi to stále vŕzga.

Tyčky stabilizátora boli menené asi pred pol rokom aj tie plastové. Uloženie stabilizátora gumové neviem či bolo menené ani ho nevidím kde je. Silentbloky boli menené pri náboji kolies. Tlmiče tiež boli menené aj pružiny. Uloženie tlmičov neviem či bolo menené.

Takže som bezradný, naozaj neviem, je to také vŕzganie jak na starom kočíku alebo ako staré dvere keď nie sú namazané. Nemôže to byť tými uloženiami? A kde ich nájdem napríklad to uloženie stabilizátora a tlmiča?

Je to 406 1996 sedan

 

Ďakujem za rady

 

Upraveno uživatelem SKIMAN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie su to gumene silentbloky v ktorych sa drzi ta tyc v tvare U 

a na  jej oboch koncoch tej tyce su prave tie plastovy tycky 

jeden silentblok je tesne u hrdla nadrze a ten druhy je na opacnej strane (vlavoo ) silentbloky drzia take polkruhove plechove objimky

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v kufri musis demontovat to futro (oblozenie) na bokoch a potom uvidis take silentbloky a na nich taka velka plechova podlozka a matica 

ale teraz v mrazoch ti to nedoporucujem rozoberat(to futro ) dolames to 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako po montazi ho mazat netreba on je namazany pod prachovkami 

Radek popisoval sposob ako odhalit to vrzganie  v tom silentblok-capu ked je stary a vo vnutri vyschnuty a hrdzavy

u stareho modelu co mas ty to totiz neni silentblok(guma) ale specialny čap a vo vnutri je namazany ako klasicky čap 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tu "7" prověřil, i když byla měněná. Jestli tam dali nějaký "šméčko" a je to třeba už 1/2 roku, tak může být načatý. Stačí, aby tam byla v gumě díra, dostane se tam voda se solí a je hotovo :( 
V tom vlákně od Ferryho je nakonec uvedeno, že je lepší tam dát verzi pro nový model, protože je líp řešená a vydrží víc :myslim 

Každopádně mně na sedanu vrzaly bovdeny od ruční brzdy. Stačilo pořádně promazat a do těch háků na nápravě dát výstelku, aby nedrhnul kov na kov. Bužírka byla už prodřená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...