Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mám na nové auto s asistenty?


Guest StibTo

Recommended Posts

Vsetko ma svoje za a proti.

Asistenta rozjazdu do kopca mame v Partakovi, uzitocna vec, vo svojom nepouzivam ani rucnu brzdu a v kopci sa v poho rozbehnem cez spojku, ale potom ta spojka trpi a co vydrzi???

Asistent jazdneho pruhu - uzitocna vec pri dialkovych jazdach, po 5 hodinach za volantom uz pozornost nie je najlepsia,

snimac mrtveho uhla - to sofer nevidi ani bez nich, tak preco nie

Asistent privesov - VW a Opel, uzitocne

asistent bocneho vetra - MB Sprinter, podobne.

S&S - vnimam ako brzdu vyvoja, spotreba a zataz baterky, startera, malo kde sa stoju viac ako 30 sek, a ked uz prejde dany cas, tak na 5 ci 10 sek zhasinat... a v nasich zimnych podmienkach pod 5 st to je aj tak vyradene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, FrantaCV napsal:

Stib To: To mi připomíná  jeden názor z hluboké minulosti: "Automatická převodovka vznikla, či byla vymyšlena, pro tupé americké blondýny, které sotva zvládly točit volantem." ( Ne zcela přesná citace z časopisu Svět motorů tak asi před 40 lety ). 

Nemíchal bych takovou věc jako automatickou převodovku s těma elektro-kurvítkama, ale když myslíš ... Jak tady zaznělo "vývoj nezastavíš" (nebo pokrok) tak já ještě přidám otřepané "nové nerovná se vždy lepší" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono taky co se dá vlastně za asistent považovat. Někdo tu zmiňoval i startér a kliku a v podstatě... [emoji4]

Nejhorší je, že něco z nich nejde ani vypnout, a tak si člověk i zvykne. Pomalu to ničí ty naše návyky a nenápadně to směřuje k autonomnímu řízení. To bude teprve nuda, takový "taxík" než řidiče... A nebo naopak (při poruše) [emoji2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě asistent rozjezdu do kopce ser*...!!!! A dejte mi klidně důtku..

neumím se s tím normálně rozjet a už mi to několikrát chcíplo..! Dokonce i na srazu při "spanilce" Ksindl jeden zatracenej...!!!

Při parkování v kopci..? no nech si tam jedničku a couvni si jen tím, že pustíš brzdu.... Tam vystojíš ďůlek než to ta brzda povolí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som  už písal mne ten asistent rozjazdu poriadne pije krv. Pohýňam sa s naloženou dodávkou do kopca no on ma nepustí  tak to držím na spojke a čakám kým to pochopí ze ideme ;). Nesedím v tom aute každý deň tak na to vždy zabudnem. Našťastie ostatné autá túto ,, vymoženosť '' nemajú. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U dodávky (Renault Master) jsem zjistil že délka přidržení asistenta rozjezdů do kopce závisí na míře sešlápnutí brzdy. Jinak si myslím že u dodávek to je taky užitečný znám lidi který se s plně naloženým autem a vlekem rozjížděj jen přes spojku do kopce bez ruční brzdy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎17‎. ‎1‎. ‎2017 at 20:13, mmartinkovic napsal:

Ešte som zabudol, tempomat už používa skoro každý.

Ale můžeš si vybrat možnost NEMÍT ho když kupuješ nové auto a i kdyby ne nikdo Te nenuti ho používat .. Da se tohle říct o S&S či elektronické rucce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...u dodávek to je taky užitečný znám lidi který se s plně naloženým autem a vlekem rozjížděj jen přes spojku do kopce bez ruční brzdy. 

No, dřív to ani s naloženým náklaďákem taky jinak nešlo... Teď mi asistent rozjezdu vypnout nejde, ale u mě drží prý jen 2s, tak prostě přidám trochu víc plyn a je to bez problému.

Tempomat zásadně nepoužívám, ten považuju za jeden z nejhorších [emoji4]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...