Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mám na nové auto s asistenty?


Guest StibTo

Recommended Posts

Já jsem taky už stará škola a myslím si, že každý asistent v autě ničí řidičské návyky. Ne, že bych nic nepoužíval, ale všeho s mírou... To už by mě to řízení opravdu přestalo bavit, kdybych jen točil volantem a šlapal na plyn [emoji4]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vymykám standardu... :D Spát se dá i v autě.., takže za mě nejdřív auto a pak bydlení... Protože i díky autu se dostanu do práce, kde na to bydlení vydělám... :D 

Ale plně se stotožňuju s názorem parizova... V práci mám např. vypnuté ESP.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pe.Tr napsal:

Agresore az si vyresis, bydleni, pak prijde prvni dite, prvni dovolena v bulharsku, prvni automobil,druhe dite....

Kua co to bylo za film? :D

Do baraku se stehuju za tejden auto mam uz asi 4,  dite uz mam taky a druhy na ceste cca za 3tydny :D No dovolenou v Bulharsku mi nezbyva cas :D a o novym aute ani nemluvit :D

Upraveno uživatelem agresssor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem jel před meďourem s těma chytrýma světlama. Hrůza . Pokud jsme jeli po rovině, pohoda, akorát bylo vidět, že to svítí silněji, ale jak začly horizonty a zatáčky, tak takhle neoslňují ani borci s HID, a to jsem měl ztmavené všechny zrcátka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsi pustit zadní mlhovku aby poznal, že před ním někdo jede .... ne to byl vtip :D

Podle mě si na asistenty postupně zvykneme. Před ne tak dlouhou dobou bylo ABS na ošklivci, že prodlužuje brzdnou dráhu a kope do nohy a dnes ho má prakticky každý a používá ho.

ESP mi už jednou možná zachránilo plechy. S ASR se se silnějším motorem rozjíždí pohodlněji než bez.  Ale samozřejmě, že se bez toho dá taky jezdit

Jsou to vymyšlenosti, které usnadňují řidiči život a tak je to třeba brát. Kdysi se auta startovala klikou a dnes by to nikoho ani nenapadlo. Stěrače se poháněly rukou (jako ve V3S ) a dnes taky všichni stíráme páčkou u volantu. Volantem kroutily silné paže protože posilovače nebyly a dnes nám stačí malíček abychom zatočili na fleku.

Je pravda že se tím vytrácí pravý "chlapský" zážitek z jízdy, ale je to jako ve všem - pokrok nezastavíš.

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za me je nejlepsi adaptivni tempomat  a kamery 360  (o ABS a ESP se nebudeme rozebirat to je standart)

z vybavy  je super bezklickove zamykani  (pri odchodu se i auto samo zamkne ) a automaticky otviraci  kufr 

zase hodne do ustupu  slo  dalkove otviraci  okna a to je skoda 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je právě ono .. Dřívě tohle nebylo, nikdo to nepotřeboval, musel se prostě naučit sám do kopce rozjet, koneckonců trénuje se to (doufám ještě pořád) i v autoškole. A pak si zvykneš na asistenta, ten přestane fachat a jsi v prdeli jak vládní vojsko ... :bojim

Já bych rozlišoval mezi jízdními asistenty, jako ABS, ESP, ASR a třeba hlídání jízdního pruhu, které jsou bez debat užitečné a těmi kurvítky, jak píše Péťa, tam řadím osobně třeba nesmyslnej S&S systém, bezklíčkový vstup do vozu, automatická aktivace světel a podobně, prostě to, co u starších aut patří k "know-how" řidiče a prostě k řízení. A akorát se to podělá a musí se to řešit ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stib To: To mi připomíná  jeden názor z hluboké minulosti: "Automatická převodovka vznikla, či byla vymyšlena, pro tupé americké blondýny, které sotva zvládly točit volantem." ( Ne zcela přesná citace z časopisu Svět motorů tak asi před 40 lety ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak zrovna automatická převodovka je věc kterou úplně s klidem oželím. Autoškolu jsem dělal na V3Sce . Na vojně jsem jezdil V3Skou pak jsem nějaký čas jezdil u SÚS a to byli pekáče jako Trambus, A30 K ( sklápěcí avie) s řazením pod volantem, Š1203, různé traktory a samohybné stroje. Pak jsem jezdil tahače návěsů Dafy, Scanie , Renaulty a všechny měli klasické řazení. Teď jezdím městské autobusy které mají všechny do jednoho automatické převodovky ano do městského provozu kde po cestě která z konečné do konečné trvá 15 minut zastavuju v 10 zastávkách po cestě mám x světelných křižovatek atd. tam je automat k nezaplacení. Ale u osobáku, dálkového nákladního auta nebo dálkového busu je to zbytečnost. Bohužel tak jako to bývalo v době kdy jsem jezdil náklaďáky že byla automatická převodovka za příplatek tak teď se situace v tomto segmentu otočila a za příplatek jsou manuální převodovky.  A řeknu vám že já když se náhodou dostanu k tomu abych se svezl náklaďákem tak z toho ani nemám tu radost jakou jsem míval.

Další věc jsou ty různí asistenti , tak to jsou věci na které si člověk snadno zvykne když je má v autě ale pak musí přeskočit do " nevybaveného " a je v ř..i jak Baťa s dřevákama, protože bez toho neumí jezdit.  asistent rozjezdu do kopce k čemu? pokud se nerozjede člověk do kopce tak nemá za volantem co dělat, hlídání jízdy v pruhu pokud auto neudrží v pruhu nemá za volantem co dělat, nějaký ty brzdicí asitenti který samy začnou brzdit pokud má přijít rána zbytečnost protože řidič se má věnovat řízení , nebo parkovací asistent který auto zaparkuje sám k čemu pokud člověk neumí zaparkovat tak nemá za volantem co dělat. Možná že moje názory na tyhle věci jsou radikální ale já to tak beru.  Samozřejmě že to je vývoj a ten asi nejde zastavit ale na druhou stranu podle mně tím jak vývoj postupuje dopředu tak degeneruje jiná oblast. Však se podívejte na to co jsou lidi schopní v autě všechno dělat, za dob kdy v autě nebyli tyhle všemožný blbosti se každý věnoval řízení a dneska už není takový problém telefonování za jízdy ale to že každej druhej čumí a patlá patlafon fotí se kde zrovna projíždí hned se tím chlubí na ksichtovníku atd. A pak najednou auta zastaví a bum a patlalista je hrne před sebou protože není ani schopnej v ten moment přepnout alespoň na poloviční výkon mozek aby se věnoval řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...