Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak vyleštit přední světla??


Hobbo

Recommended Posts

Zdravim všechny,

chtěl bych od Vás poradit jak a čím vyleštit přední světla. Teďkon mají lehce nažloutlou matnou barvu a na netu jsem četl,že na nich může být nějaký bezbarvý lak kvůli UV. Našel jsem dva způsoby jak to udělat-zubní pastou nebo leštící pastou co jsem koupil v autoshopu ale co s tím lakem?? Mám 407 sw. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zubní pastu vyhoď.....světla jsou PC tzn polycarbonát který má na sobě krycí lakovou vrstvu.........na lehké zašlé použij Tempo.....jinak zajeď do nějaké autolakovny ....ty paraboly se musí strojově zbrousit ,vyleštit a nakonec se stříknou krycím lakem......cena za 2ks bývá kolem 1000,-.....zdarec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zevnitř prý není hloupost. Taky jsem uvažoval o přeleštění, ale mechanik mě odradil, že si nepomůžu (nebo ne moc), ptž. je to "jakoby napálené" zespodu "skla" teplem od žárovek. Buď rozdělat světlo (prasárna) nebo nová světla :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, celda1970 napsal:

Zubní pastu vyhoď.....světla jsou PC tzn polycarbonát který má na sobě krycí lakovou vrstvu.........na lehké zašlé použij Tempo.....jinak zajeď do nějaké autolakovny ....ty paraboly se musí strojově zbrousit ,vyleštit a nakonec se stříknou krycím lakem......cena za 2ks bývá kolem 1000,-.....zdarec.

Víš vubec co je to parabola? Ta se neleští, ta se maximalně nechá znovu postříbřit. Leští se krycí sklo. Taky jsem o tom uvažoval, vzhledem ke stáří světel nad 15 let kdy by právě i ta parabola potřebovala obnovu jsem se na nějaké leštění skla vykašlal a koupil nový světla, dobře jsem udělal, už dva roky vidím v noci skoro jak ve dne. Oproti tomu co to před výměnou je to lepší tak o 250%

20130314_193851.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když to tak čtu tak mi pomůžou jenom nové světla....takže když to zkusím rozleštit tak prakticky nic neztratím když se to povede tak aspoň chvíli to vydrží a když ne tak koupim světla o něco dřív :super nebo je to úplná blbost??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na světlech je ochranná vrstva. A záleží, v jakém jsou stavu. Pokud jen lehce zašlá, rozleštit hrubou pastou, pak jemnější a nekonec vosk.

Nicméně jsou už světla špatná, vzít 2000 smirek a sbrousit, pak 3000. Pro lepší leštění je vhodné použít 6000. Pak leštit od hrubé po jemnou a nakonec nanést vosk.

Může někdo zkusit nastříkat čirý lak, ale nevím, jak bude na lesklém povrchu držet ...

PS: Je vhodné použít leštící pasty na plasty, na káru taky fungují, ale není to ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na Fab I. stačila bělící zubní pasta, flanelový hadřík a cca 15min na jeden reflektor. Bez ochranné vrstvy je to tak v létě na 1/4 roku a pak je vidět, že to začíná zacházet. Ale za ty prachy a mírnou námahu se to vyplatí i několikrát za rok při mytí auta vzít tou pastou.

 Proto v zimě na světla nepoužívám škrabku, abych to nezedřel :bojim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...