Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

No na stávající nápravě je od repase najeté okolo 100 000 km, z toho 90 000 jsem najel já v zatížení. Za celou dobu jsem na zadku dojel letní se kterými jsem to koupil + začal sjíždět nové. Vždy při přezouvání to kontroluji a zadek se sjížděl nádherně rovnoměrně. Ve předku je to horší, tam se mi kola více sjíždí na vnitřní straně (a to i po výměně ramen a geošce). To bude asi to co píšeš.

Upraveno uživatelem hrasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 stupně je odklon, nebo sbíhavost? Pokud sbíhavost, tak auto pojede šikmo a bude táhnout do strany, protože budeš volantem bojovat proti té šikmosti.

Hodli jsem to do tabulky, asi odklon, protože sbíhavost 4 stupně by dělala 2,4 cm. I pokud je to odklon, tak nic moc, mít jedno kolo šikmo...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nakonec se ukáže, že se to bude dělat znovu a že pan Libor měl pravdu...

Tady dám kousek tabulky, doufám, že tam nemám matematickou chybu... plyne z ní, že při kolech 14" bude 4 stupně dělat 24 mm

Stupně na milimetry            
  stupně minuty převedeno na stupně průměr kola v palcích průměr kola v mm milimetry
             
206 4 0 4 14 355,6 24,8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda: Maminka, manželka, paní učitelka a pan Libor mají vždy pravdu :).Měl určitě pravdu, jelikož říkal že nemá smysl cokoli opravovat na stávající nápravě a že je lepší tam dát jinou. Toho se držím. Postup byl takový, že se vyměnil čep náboje +  ložisko (toto by se muselo udělat i u nové nápravy, jelikož tu dodávají bez čepů náboje kola) a udělala geometrie zadku i předku (který bylo třeba seštelovat). Geometrie ukázala že se navíc vymění i ta náprava.

Díky za ten protokol. Ten můj zatím nemám. Postnu ho sem až mi přijde.

Upraveno uživatelem hrasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro doplnění sem vkládám scany protokolů z měření té původní nápravy (20.1) a pak po výměně za jinou, repasovanou (27.1). Náprava byla podle všeho ohnutá dost. Ta "nová" není asi taky úplně ideální, tak uvidím jak bude vypadat pneu po sezoně. U těch repasů je to prostě loterie přesně jak jste tu mnozí psali.

2017.01.20_13-44_Peugeot_206_geometrie.jpg

2017.01.27_12-58_Peugeot_206_geometrie.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...