Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zlomená ojnice p. 206 1.4


ArmyDOG

Recommended Posts

Ahoj,

tak to vypadá, že jsem dočasně dojezdil s autem :(

Nechápu, jak se to mohlo stát, ale u mého slaboučkého autíčka se zlomila ojnice  a část ojnice uchycená na klikovce rozsekala blok motoru a starter :(

Jak se to stalo:

z kopce jsem brzdil motorem na trojku při 3000 otáček. neřadilo se ani nic podobného. nebyl jsem na plynu ani spojce. Najednou rána...

Olej měněn týden předtím i s filtrem. Předtím tak bylo málo oleje, ale stále v rysce...

 

Co myslíte, že se mohlo stát?

 

Foto pístu, ojnice a motoru  :

https://goo.gl/photos/5PzJdbRjzPRpNVKn6

 

 

 

Upraveno uživatelem ArmyDOG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Únavový lom? Možná, ale na fotkách to vypadá, že je ta ojnice ohnutá což by napovídalo hodně silnému nárazu. Na pístu není vidět žádné poškození takže o ventil nešlo. Zbývá tedy zadření. Prasklé těsnění pod hlavou tohle určitě nezpůsobilo. Ale jak píše Hafity - fotky mohou klamat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle motory se potkají a obyčejně to odnese jeden výfukový a dva sací ventily. Ohnutí ojnice se mohlo stát až po roztržení. Jak jsem psal výše, ještě má možnost se ohnout při zadírání na klice, ale ty pánve nevypadají zas tak zle. Kdyby se to přidíralo na pístním čepu, tak by to asi napřed začalo poklepávat. Při prasklém těsnění pod hlavou mezi vodou a spalovacím prostorem se sice ojnice má možnost ohnout, ale tak když to bude stát přes noc, ne za běhu motoru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...