Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozměry disku


ceskolipak

Recommended Posts

před 2 hodinami, ceskolipak napsal:

Pánové,  nějak nevím co řešíte? Nejde to napsat polopatě?

máš to hned v prvním mém příspěvku--disky se technicky vlezou, ale podle předpisů by na autě neměly být, co chceš jěště víc polopaticky??, zbytek jsou zbytečné kecy--rozhodnout se a taky nést případnou odpovědnost musíš sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2017 at 19:47, ozzy56 napsal:

průšvih to bude, až narazíš na blba v STK, nebo na silnici :myslim

jinak nic nehrotím, zimní kola taky nemám podle TP :P

 

 

Maximálně hrozí riziko u nějaké průserové nehody, kdy bude pojišťovna řešit plnění za x milonů a nebudou už vědět co vyhrabat. na STK to nemá nikdo šanci poznat. Rozměr je správný, šířka a všechny ostatní parametry taky, jen ET je o 3mm jiné. A co se týká nosnosti, nosnost je daná samotným diskem a pokud sedí rozměr, tak věřte že i 206ku i Teepe to unese úplně stejne. Tedy - není to košer, ale technicky je to fuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká nosnosti, tak to buď ujištěn, že obecně jen rozměr ani náhodou nestačí, jsou občas k vidění rozměrově shodné disky s dost různou nosností. Pro lehčí auto je to jedno, "jen" mají ty s větší nosností zbytečně větší hmotnost, ale obráceně ten rozdíl může být fatální (a že mám zrovna jeden prasklý plecháč doma, než půjde s další várkou do sběru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BFG: "Nosnost" se nikde neuvádí, je součástí vydání typového listu pro dané vozidlo:

1) Řádně vyplněné prohlášení  autorizovaného dovozce
    – prohlášení autorizovaného dovozce musí odpovídat vzoru uvedeného v seznamu akreditovaných dovozců
    – musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)
    – musí být potvrzen prodejcem  (razítko, podpis, datum)
    – musí být potvrzena montáž na vozidle pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným TÜV
       posudkem, který je nedílnou součástí daného prohlášení (datum, podpis, razítko)
2) TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Zde řešený disk nic z toho nemůže mít, minimálně z důvodu, že šířka disku, vyžadovaná v TP je 7", disk má ale 6,5". Tedy jestli ten disk má parametry pro auto u třetinu těžší, než na kterým byl ti nikdo neřekne, protože to nikdo nezkoušel. rpzdíl v ET bude jiný, než zmiňované 3mm, neboť nesedí ani šířka.

Polopatě: Jak píše oddie a ozzy, disky nemaj na autě co dělat, ale to neznamená, že s nima nepůjde jezdit. drhnout asi nikde nebudou, protože jak píše Milan, sice budou o 3mm "koukat víc ven", ale protože jsou o centimetr a čtvrt užší, nikde se to neprojeví. spíš bych se třeba bál, že v extrémní situaci se guma žvejkne nebo svlíkne, protože disk je užší, guma široká a auto těžký. Ale to je jen bohapustá teorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pro rozměr 215/55 R16 se dělá hmotnostní index 91 a pak 95/96, což je dalších 800kg na auto. Tohle řeší každej při nákupu pneu, tedy hmotnostní index. Při nákupu disku řešíš, jestli je otypován výrobcem disku pro daný model auta. Pokud není, asi netřeba zjišťovat důvod, proč. Zde k otypování disku nemohlo dojít, neboť nesplňuje základní parametry, vyžadovaný výrobcem auta - šířku 7". Jestli konstrukce vydrží auto nad 2tuny, o tom můžeme jen spekulovat (co s diskem udělá díra na silnici u auta co má sotva tunu a čtvrt nebo u auta, co má skoro dva a čtvrt tuny - v první případě třeba nic, v druhém může být následek fatální). Každopádně spekulujeme, od toho jsou homologace, technické kontroly a nezodpovědný provozovatel pak musí očekávat postih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Pacho69 napsal:

 

Polopatě: Jak píše oddie a ozzy, disky nemaj na autě co dělat, ale to neznamená, že s nima nepůjde jezdit. drhnout asi nikde nebudou, protože jak píše Milan, sice budou o 3mm "koukat víc ven", ale protože jsou o centimetr a čtvrt užší, nikde se to neprojeví. spíš bych se třeba bál, že v extrémní situaci se guma žvejkne nebo svlíkne, protože disk je užší, guma široká a auto těžký. Ale to je jen bohapustá teorie.

Děkuji .... Za vyčerpávající odpověd ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Pacho69 napsal:

tak pro rozměr 215/55 R16 se dělá hmotnostní index 91 a pak 95/96, což je dalších 800kg na auto. Tohle řeší každej při nákupu pneu, tedy hmotnostní index. Při nákupu disku řešíš, jestli je otypován výrobcem disku pro daný model auta. Pokud není, asi netřeba zjišťovat důvod, proč. Zde k otypování disku nemohlo dojít, neboť nesplňuje základní parametry, vyžadovaný výrobcem auta - šířku 7". Jestli konstrukce vydrží auto nad 2tuny, o tom můžeme jen spekulovat (co s diskem udělá díra na silnici u auta co má sotva tunu a čtvrt nebo u auta, co má skoro dva a čtvrt tuny - v první případě třeba nic, v druhém může být následek fatální). Každopádně spekulujeme, od toho jsou homologace, technické kontroly a nezodpovědný provozovatel pak musí očekávat postih.

Jen doplním ještě index 93.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 7. 1. 2017 at 8:17, ceskolipak napsal:

No,asi jsi to chtěl napsat obráceně .... Nikdo mi tady nedal utvrzující názor že ALU tam být nesmí ... Vyjma toho, že se některý z rozměrů neshoduje s výrobcem udávaným, a že nebudou zapsány v TP.

Takže sem je nakonec koupil a doufám že nebudu za blbce, když je na Peugeota namontuji .

IMG_20170106_190224_968[1].jpg

Ahoj. Já měl tyto kola take ze staré 406 doma.....tak jsem chtel usetrit a vyzkousel jsem to take !!! A za sebe musím říci že to bylo dost nevzhledná kolobrnda......kola díky tomu že nemají 7" šíři tak jsou zalezlá v podběhách a vypada to dost nevzhledně !! (viz foto) Jinak origo 16" kola celá sada vyjde na 10 898 Kč.......https://eshop-peugeot.cz/cs/kola/349-alu-kola-peugeot-eris-16-5008.html

IMG_6560.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Tak jsou na autě ... Podle mně je to samé jak na plecháčích, ani vylezlé ani zapadlé do podběhu ..... Jen bych se rád zeptal na délku šroubů ... U předchozího auta jsem také měl Plech a ALU a šrouby jsem neřešil, ale tady mi přišlo že šroub by asi měl být delší do ALU disku, ne?

IMG_20170411_165031.jpg

IMG_20170412_190857.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎18‎.‎01‎.‎2017 at 16:59, petrkaspi napsal:

Ahoj. Já měl tyto kola take ze staré 406 doma.....tak jsem chtel usetrit a vyzkousel jsem to take !!! A za sebe musím říci že to bylo dost nevzhledná kolobrnda......kola díky tomu že nemají 7" šíři tak jsou zalezlá v podběhách a vypada to dost nevzhledně !! (viz foto) Jinak origo 16" kola celá sada vyjde na 10 898 Kč.......https://eshop-peugeot.cz/cs/kola/349-alu-kola-peugeot-eris-16-5008.html

IMG_6560.jpg

Sorry ale 10tis za ALU disky bych nedal ... Zas tolik to auto nemiluju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, ceskolipak napsal:

Tak jsou na autě ... Podle mně je to samé jak na plecháčích, ani vylezlé ani zapadlé do podběhu ..... Jen bych se rád zeptal na délku šroubů ... U předchozího auta jsem také měl Plech a ALU a šrouby jsem neřešil, ale tady mi přišlo že šroub by asi měl být delší do ALU disku, ne?

 

 

No do Peugeot disků jsou hlavně šrouby s rovnou dosedací plochou, prostě originalní šrouby přímo pro tyhle kola. Celkově delší oproti plecháčovým jsou.

 

Takhle to vypadá a jde to použít i na plecháče, právě díky druhému kuželovému osazení

2013-02-13  16-26-30 - 155.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necituj přímo předchazející příspěvky, máš to i v pravidlech fóra! A Obrázky se taky necitují, je potřeba je odmaznout!

 

Tak já tam mám tyto šrouby, viz obrázek .... Mám teda koupit jiné? Budu teda mít jedny šrouby na ALU a druhé na plechové disky?

IMG_20170413_195131.jpg

IMG_20170413_195137.jpg

IMG_20170413_195123.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak těmahle šroubama zničíš dosedací plošky v disku, ty tam nemají co dělat.

Hledej original šrouby s rovnou dosedací plochou, ty co jsou na foto ode mně jsou přímo pro ty Ouragany co maš na autě. Pak byli ještě jedny s vysokou hlavou pro kola Opale, ty nemají to osazení pro plecháč, a ty se do Ouraganu nehoděj. Musi být stejný jak ty moje. Když daš poptavku do inzerce určitě se něco najde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...