Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rezervni kolo


Dejved

Recommended Posts

Bez rezervy možná tak kolem komína, a ještě když bych měl možnost kámoše na telefonu že by mi tu rezervu byl schopen dovézt na místo defektu. Lepicí sada je snad to největší peklo co můžeš udělat když nafoukáš tu pěnu do pneu tak se s tou pneu můžeš skoro 100% rozloučit. Znám pár gumařů a každý mi řekl to samé pokud to nas...š do kola tak si s tím do opravy jeď jinam nebudu se v tom hrabat maximálně tu gumu sundám aby ti zůstal ráfek. Údajně je téměř nemožné po takové rychloopravě tu pneu vyvážit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vendelínku kdepa by sebrala 50 kg? Šacoval bych to tak do 10 kg váhy že zabere zvedák, klíč na kola + zbývají povinná výbava. A tak dalších do 15 kg samotné kolo takže když to přeženeme tak slabě přes 25 kg a i to bych řekl že přeháním. Takže to si myslím že u rodinného auta je zanedbatelná úspora váhy. Chápal bych takové myšlení o 106/107 nebo takhle prťavého auta ale ne u takového korábu jakým je 508.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, já mám obrácený problém. Taky jsem si pořídil 508 SW, ale nemám rezervu, pouze sadu na opravu. Ale koberec v kufru je řešen tak nešikovně, že tam plnohodnotnou rezervu nedám a bez ní bych jet nechtěl. Ještě tak v Čechách, Ale protože pojedu lyžovat do Itálie, tak bez plnohodnotné rezervy určitě ne. Máte někdo zkušenosti, jak tento problém vyřešit?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam dojezdovku. Pravděpodobnost defektu je malá a dojezdovka tě zachrání od opravdového průseru. I kdybys píchl přední, tak dopředu dáš zadní a dojezdovku na zadek. A krom toho si tam (krom zalepení) v obchodě můžeš koupit novou pneu ba i disk. Zvažuj pravděpodobnost vůči následkům a nákladům, vyjde ti toto řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Petav napsal:

Ahoj, já mám obrácený problém. Taky jsem si pořídil 508 SW, ale nemám rezervu, pouze sadu na opravu. Ale koberec v kufru je řešen tak nešikovně, že tam plnohodnotnou rezervu nedám a bez ní bych jet nechtěl. Ještě tak v Čechách, Ale protože pojedu lyžovat do Itálie, tak bez plnohodnotné rezervy určitě ne. Máte někdo zkušenosti, jak tento problém vyřešit?

Díky za rady

Tady se podívej. Řešili to výměnou obložení kufru. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak pokud chceš rezervu tak není problém ji tam dát jen musíš si sehnat :

1. popruh na stáhnutí rezervy (ať ti nelítá)

2. vložku do kola na nářadí (to je to plastové a nejdražší položka)

3. hever a klíče

jakmile toto máš odmontuješ vrchní tapecírunk pod ním se nachází další tapecírunk s tou polovicní dírou, ten se taky vytáhne z kufru a klasickýma nůžkama vystřihneš. pak to vše vložíš nazpátek.

vše mě vyšlo na cca 2000,-

další možnost je že si objednáš ten spodní tapecírunk originál bez té poloviční díry cca 4500,- ale to se mmi zdálo zbytečně vyhozené peníze poněvadž to co stříháš nejde videt protože se to překryje tím vrchním tapecírunkem,

pokud budeš chtít fotky tak není problém to nafotit ať máš přehled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, za foto bych byl rád. Co se týká heveru a klíče, tak hever mám ze 406 a protože už jsem měnil kola za zimní, tak vím, že funguje

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky, jdu do toho. Místo vnitřního držáku na klíč a hever použiju starou deku, kterou stejně vozím, abych se nemusel válet na holé zemi. Navíc mi tam zůstane prostor třeba na řetězy, startovací kabely a lopatku. Po několika nepříjemných zkušenostech ze zimních klouzání už bez toho nejezdím.  Popruh na uchycení použiju ze 406, která jde do světa ve středu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne ja použil "obyčejné" nůžky ale moje žena mě hned vyhubovala že to jsou jeji nužky na látku. Tak jsem ji říkal ať si to udělá příště sama a bylo hned ticho :-) bo s autem jezdi vetšinou ona já mam jine přepravní vozitko do prave :-)

hodně štestí a za cca 30 minut to máš hotové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...