Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditiva do nafty


kire55

Recommended Posts

Ja som jednoznačne za vlastné aditivovanie VIF-om. Asi 2 mesiace som ho nedával, minul sa mi a teraz nedávno ako som ho dal tak hneď počuť stíšenie motora. Cenovo: jedno balenie 500ml ma vyjde 7€, to je na 400-500L nafty, cena na liter je prinajhoršom 0,0175€. Tankujem mesačne minimálne 150L nafty, pri aktuálnej cene 1,11/L to mám 166,50€ + 2,625€ za VIF = 169,125€. Ak by som bral premiovku, napr EVO Diesel od Slovnaftu, tak to máme 1,309 x 150=196,35€. Tá mesačná úspora nejakých 27€ ma z biedy nevytrhne, ale viem čo aditivujem, tankujem čerstvú naftu, nie nejaký archívny ležiak, ktorý natankuje jeden človek z 20 a to možno aj veľa píšem...

A to som ešte nezarátal min. ďalších 70L čo tankuje manželka a to už sa dostávame mesačne k ušetrenej sume, za čo sa dá aj niečo pekné kúpiť, alebo natankovať extra na nejaký pekný výlet :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že pokud se dá aditivum před tankováním, tak se to promíchá samotným tokem nafty do nádrže, což musí stačit. Zbytek je chemie, která zajistí to rovnoměrné rozprostření v nádrži... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já když tankuju, tak si dám nejdřív do kanystru necelé 4 víčka VIFka. Do toho dám litr/dva nafty, zamíchám a pošlu do nádrže. Tankuju vžy plnou, takže cca 70l. Ale to prd, co já najezdím, nemá žádnou vypovídající hodnotu :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych za Tebou stát na pumpě.:grr

Takovéhle obštrukce s tankováním,já tedy klapku nemám,alespon jsem to nikdy neštudoval,ted už vif nedávám,ale když jsem ho dával,tak rovnou do hrdla a ještě doma než jsem dojel k pumpě cca 2-3km a pak to pistol řádně smíchá. A i kdyby tam ta klapka byla,ta nebude tak těsná aby to neproteklo.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam vždycky cmrndnu tak decku až dvě přímo z plechovky a doleju 65 l  nafty. Už to tak dělám 5 let a vstřiky jsem zatím (ťuk ťuk) řešit nemusel ;) 

 

Klapka tam je, ale vždycky to s klidem proteče jakmile zasunu pistoli... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Milan+ napsal:

Chtěl bych za Tebou stát na pumpě.:grr

Ta 1min navíc už nikoho nezabije. Nejdelší na tom je natočení těch 70l. A alespoň nejsem z těch co natankují, odejdou zaplatit a vrátí se za hodinu, protože nevěděli, jakou si vybrat bagetu a jestli chtěj do kafe jeden, nebo dva cukry :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tam nalejem na tú klapku, pretečie to bez problémov hneď do nádrže. O premiešanie si nerobím starosti, tankovanie spraví taký vír v nádrži že sa to riadne zmieša. Ale človek navrhujúci nádobku VIFu si musel dať riadne záležať, ako vyrobiť najmenej praktický dávkovač :grr 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne mám malú 1dcl fľaštičku, doma prelejem tým bájnym davkovacom cca 6-7 dielikov, t,j. na 60-70l nafty, poriadne zabalim do sacku, ten do ziplockoveho sacku. Manipulácia ako v jadrovej elektrárni ale ja rozliaty VIF čmuchať nebudem, to je riaden kandel. Premieša sa to prúdom nafty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja si na pumpe vždy dám tie sáčkové rukavice, no aj tak sa mi už stalo že VIFko cez ne presmrdelo :grr a s tým dávkovačom budem museť niečo vymyslieť. Na posledných baleniach (kúpené 2x500ml, týka sa to oboch) dokonca vytunili detskú poistku tak, že napriek mojej najlepšej snahe zatlačiť boky vrchnáka sa mi to nepodarilo a musel som tie zúbky, brániace odšrobovaniu vrchnáka na pumpe provizorne klúčmi odtrhnúť. Nepodarilo sa mi otvoriť ani druhé balenie, ktoré som mal doma pri izbovej teplote :myslim zato už mám skúsenosti s vytekajúcim vifom z nádoby, aj keď je riadne zatvorený... Dávajú si na tom balení fakt záležať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělají i jednorázové balení, takže tam by šlo doma doplnit a bylo by připraveno. Hrdlo to má jako výdejní pistole, a je prodloužené, takže aplikace jednoduchá. Jen je to na max. 60litrů nafty. Já většinou tankuju lehce přes 70 litrů.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pouzivam ty jednorazovy baleni VIFu, jak pise Charlie, je to na 60 litru - tankuju vetsinou k 70, ale to neresim, bude to myslim "v ramci odchylky".

Jednorazovka stoji na netu kolem 40Kc, kupuju po 10 kusech - hlavne s tim nejsou zadny potize, bordel apod. - otevru, naleju, natankuju, vyhodim...

Prijde mi ze VIF opravdu zajisti tissi chod motoru, coz mi vyhovuje nejvic. Na spotrebe se to podle me neprojevuje. Ale snad to neco vycisti...

Upraveno uživatelem maraaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...