Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DRV ventil ( regulátor tlaku ) - po roku odišiel


rastafa

Recommended Posts

Zdravím, potreboval by som poradiť alebo nakopnúť správnym smerom v čom môže byť problém.

Pred rokom som menil DRV ventil ( 0 281 002 493 - BOSCH ). Príznaky boli, kontolka motora, hláška ANTIPOLUTION FAULT, núdzový režím, nedalo sa vytočiť auto nad 2tis otáčok, auto samovoľne nepravidelne zdochlo. Po výmene bez problémov, kontrolka zhasla, auto išlo ako malo. Po necelom roku, znova to isté. Skúsil som vybrať ventil, vyčistil som ho, prefúkol mikro filter. a auto jazdilo 3dni v poriadku, bez chyby. dnes opäť hláška a tá istá chyba.

Filter na DRV ventile bol jemne znečistení, boli tam akoby jemné vlásočnice.

Naftový filter mením cca každých 15tis. km pri výmene oleja. Tankujem len na overených benzinkách, pridávam do nafty VIF, sem tam pridám aditív na čistenie vstrekov.

Nehľadám riešenie, že vymeniť DRV ventil, lebo to môžem kedykoľvek, ale pravdepodobne je to príčina niečoho, keďže pochybujem že DRV ventil odišiel. Pravdepodobne to má súvis s nečistotou nafty, ale keďže filter je menení pravidlene, tak problém bude iba v čerpadle. Teda či tam nie je nejaká špina , znečistenie.

Myslíte , že vyčistenie čerpadla by pomohlo?

PEUGEOT 406 , RHZ, 2.0Hdi, 80kW, r.v 2001

Upraveno uživatelem rastafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skor by som tipoval ze cistenie nebolo moc ucinne ,sitko je jedna vec ale ventil pracuje vo vnutri tej hriadelky a tam to asi moc vycistit nejde 

ked davas pravidelne vif nedaval by som uz ziadne ine cistice ak sa ti uvolni nejaky bordel tak najpravdepodobnejsia cesta ktorou pojde je prave drv lebo je na spiatocke cerpadla  ,nieco ako zatka vo vani

a co keby to sitko odstranis? jeden clovek mal presny problem co ty (cita som islo o alfu JTD to iste co hdi),ulomil sitko a pokoj 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, môžem vyskúšať odstrániť sitko. mám ešte starý DRV ventil, skúsim na ňom, že ako to výzerá. a či náhodou nebude dokonca funkčný ešte ten. Každopádne bude to chyba asi len znečistenia.

Ale otázka ešte je, či to sitko nie je nejako nadimenzované na prietok. teda či tie dierky nemajú presne taký rozmer, pri ktorom vie tento DRV ventil snímať. A keď odstránim sitko tak bude veľky prietok a bude to zas robiť chyby. ale tak asi nemám inú možnosť, len to vyskúšať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prietok robi gulicka vo vnutri ovladana hriadelkou  rj motora si doreguluje, filter je len filter 

filter je pred gulickov takze co gulicka udrzi pred sebou je tlak nafty v ralilu a co pusti za seba(respektive pretlaci ju) je nadbytocny tlak a ide to do nadrze spet 

a ventil nic nesnima  je to vlastne to iste ako poistny ventil ale s premenlivym nastavovacim prepustacim tlakom 

a ten ten prepustaci tlak mu ovlada(nastavuje) rj motora 

napr

impulzami mu nariaduje teraz udrz 200 barov  a nadbytok prepust 

o sekundu neskor sirsimi impulzami teraz udrz 300 barov a nadbytok prepust 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve to oneskorené vypínanie motora mi robí teraz pri aktuálnom ventile.

Skúsil som teda odstrániť sitko zo starého DRV ventila, ale motor nenaštartoval. Tak som dal späť to aktuálne a vyčistil som ho. Zatiaľ ide.

Pri skúšaní som zistil , že ten veľký gumový O-krúžok/tesnenie, je máličko poškodené. či to nieje aj v tom. ALe tak pravdepodobne to bude nečistotou.

A ďalšia vec čo som spozoroval, že od miesta kde je umiestnený DRV Ventil, čiže od čerpadla ide teraz v zime jemné pískanie pri nízkych otáčkach. Počuť to presne tam.

Dá sa palivová sústava vyčistiť v mieste za palivovým filtrom? pravdepodobne budú nečistoty niekde v čerpadle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze auto stale pise chybu a zhasina samovolne.

Bol som u kamosa na diagnostike. vypisuje jednu chybu P0230 primarny obvod palivoveho cerpadla. po vymazani auto fungovalo cca 3dni. a potom chyba opet.

Pri zivych hodnotach s nastartovanym motorom bol tlak systemu 298bar a regulator tlaku pracoval v rozmedzi o 1% do 25%.

Pozoroval som kedy sa samovolne auto vypne. nikdy sa nevyplo pri zatazi. vzdy to je pri brzdeni motorom alebo na neutrale. motor pri nizkych otackach od 800 do 1000 malinko vybruje. a taktiez pocut piskanie od cerpadla vysokotlakeho.

Cerpadlo v nadrzi pocut.

Chystam sa preverit vsetky vstreky ci nahodou jeden nie je v cudu. a skusim preverit rele podavacieho cerpadla.

Rad by som ho dal do servisu ale uz vidim ako zacnu vsetko postupne menit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,25 baru pred filtrom(na vstupe do filtru od nadrze)  ,1.25 baru za filtrom (medzi filtrom a VT cerpadlom)

ale tato hlaska je divna u tohto auta tu neni ziaden snimac na nizkotlakom okruhu

jedine ze to rj pozna ze cerpadlo berie viac alebo menej amper  to len tipujem 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cital som na forach aj o tom ze vseobecne diagnostiky v porovnani s originalnymi vypisuju rovnake kody s inymi hlaskami. tym chcem povedat ze momentalna moja chyba P0230 v origo doagnostike moze znamenat priamo rele na pal. cerpadle alebo nieco ine konkretne. 

Ale to len na okraj. 

Od pondelka sa zacnem venovat autu a dam premerat postupne veci od nadrze po vstreky a zistim kde su odlisnosti. rele rovno kupim 25e nieje vela.

Zatial chlapci dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kukam akurat schemu riadenia a neni tam nikde meranie silovky co ide do cerpadla 

takze jedine kde moze zistit chybu po elektrickej stranke) rj motora je samotne rele cerpadla (priamo jeho cievka) alebo  narazovy spinac 

takze najpravdepodobnejsie bude asi to rele jak Vlado pisal a mozno narazovy spinac ten tiez zmeraj ci nema prechodak a pozri jeho konektor 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravím kolegové. Před několika dny, mi peugeot 406 2.0 HDi 80 KW RHZ při akceleraci natvrdo chcípnul. Rozsvítila se kontrolka motoru a chytlo až na třetí pokus. Po ujetí cca 50 km kontrolka zhasla. Po napojení na Diag. mi to hlásí chybu P0230 a P00CC. Dočetl jsem se, že by to mohlo dělat přicpané sítko na DRV ventilu, tak sem to rozhodil a já tam žádné sítko nemám :-O viz fotka. Ono je více druhů techto ventilů? Díky za info.

Výstup HDi.pdf

IMG_20170124_173117.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie novsie maju sitko ,vycisti ho a zalos naspet nastriekaj nejaky uvolnovac do dierok vyplachni a hotovo

bud rad ze tam neni sitko je to kurvitko pre starsie dizle

ale ta hlaska P00CC je tusim elektricka hlaska 

skontroluj konektory DRV aj na rj motora a dvorele na oxidaciu kontaktov  

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no priamo cerpadlo rj motora nesnima ,uvazujem ze jedine moze byt nieco z  napajacim dvojrele cerpadla v nadrzi  (cievka rele ) alebo  zaoxidovany konektor rele  podla mna ,to len predpokladam  alebo je to len doplnujuca hlaska k tomu DRV tiez pozri na konektor narazoveho spinaca je to napojene na ovladanie dvojrelatka 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše vyčištěno. I koneroty. Bohužel chyby jsou stále zaznamenány v paměti a nejdou smazat. Ještě udělám na diag. podrobnější prohledání a výsledek dám sem. Při projetí auta mi to nevyskočilo a plyn byl až na podlahu. Říkám si, zda to nemohlo nasát jen nějaký bordel .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...