Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ložisko převodovky?


moby78

Recommended Posts

 Ahoj. Teď, jak se trochu víc ochladilo, jsem si všimnul, že po nastartování se někde od motoru/převodovky ozývá něco mezi klepáním a ševelením. Když sešlápnu spojku, tak vše utichne. Po ujetí cca. 15km (motor zahřátý) vše beze změny. Po sešlápnutí spojky klid. Spojka byla měněná před rokem a půl. Je možný, že se ten hluk za jízdy po přidání plynu zvyšuje, ale u takhle starého auta už těžko říct, co je ještě normální ..

Každopádně .. Mohlo by to být ložisko převodovky? Jak drahá bývá oprava? Nebo to zatím neřešit?

Předem díky.

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem přesně to samé na 205 D, vyměnili jsme ložiska, nějaké synchrony, ale klepalo dál :(, pak se dala jiná převodovka z vraku a po půl roce začla taky klepat, tak jsem auto poslal do světa...

za mě určitě neřešit a jezdit, výměna ložisek je dost drahá, stojí to o dost více, než koupit jinou převodovku

 

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do jiné 106 bych už nešel. Na té mé vím přesně, co se kdy měnilo. Ještě to proberu s mechanikem, jaký to je nápad, kdyby se to mělo opravovat nebo to radši dojezdit.

Každopadně bych se chtěl ještě zeptat, zda převodovka P106  1l 37kW, 50HP r. 95 je stejná jako u té samé verze po faceliftu (r. 96 a výš).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jestli jsi koupil na vrakáči dobrou převodovku poznáš až po její montáži.... Já bych měnil ložiska, ale mám výhodu, že bych to nemusel někomu dávat.... Někde tu byla tabulka převodovek na 106, tuším, že 1,0 i 1,1 mají stejné převodové poměry.... Pohledej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...