Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz - jaká náplň do nádrže FAP na Peugeot 807?


DanaM

Recommended Posts

před 13 minutami, Pe.Tr napsal:

Jen poznamka,samotny cep nelze vymenit,musi se vymenit cele rameno.tzn je to drazsi

Ahoj, díky, vím, tohle mi řekl i ten slušný pán ze soukromého servisu, ze kterého jsem fakt nadšená, protože je opravdu takový lidský a hlavně se mi líbí, že mi to auto nehaní a nesnaží se ve mně nastolit pocit, že je to auto vrak a bude mě něco stát, aby to zprovoznil do přijatelné podoby, a hlavně nenasazuje cenu, na které se domluvíme, ale spíš v prvním kole zákazníka upozorní, kolik to může stát, a ve finále je to daleko levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, oddie napsal:

Nekecej, to jsi vážně narozená 2000 let před Kristem? :D

Minimálně bych nechal zkontrolovat, ne-li rovnou vyměnit, ty rozvody. Protože bych teda moc nevěřil že jsou opravdu udělané, a pokud bych připustil, že jsou, tak jak...

Ahoj Oddie, 2000 let před Kristem zrovna ne, jen 1500, ale i tak se toho za tu dobu hodně změnilo :-) Hele, majitelka mi tvrdila, že rozvody dělali při 170 a auto má na tacháči 179, takže tomu docela věřím, protože já najezdím s Espáskem cca 15.000 km ročně. Ale připouštím, že mi dnes majitel servisu řekl, že to nemám brát zrovna na lehkou váhu a že na to při příští kontrole mrkne s tím, že pod pojmem repase  se dá představit cokoliv- např. repase turba se dá pořídit od 4.500 do 30.000,- Kč, a tak je to se vším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Pe.Tr napsal:

Jen poznamka,samotny cep nelze vymenit,musi se vymenit cele rameno.tzn je to drazsi

Máš pravdu, pán mi to řekl, akorát já jsem to popletla, protože tomu nerozumím, ale prý to zase není nutné dělat hned, pokud mi nevadí, že auto není na silnici tak přesné. Vzhledem k tomu, že jsem vycvičená z Espáska, který má také rozhozené řízení (jezdím s ním cestou - necestou, polem-nepolem :-) nemám s tím zatím problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2016 at 22:38, Pe.Tr napsal:

Ja jen ze servis ani jine opravy se do rj vozu nezaznamenavaji a tak je ani nelze vycist a muze byt ta diagnostika jakákoliv.

To jo, ale doplnění toho paliva do FAP nebo výměnu oleje by se tam mělo zaznamenat, a to očividně nedělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Laďa napsal:

Výměna oleje se nezaznamenává. Jak to chceš zaznamenat? Vypustíš olej na naliješ nový. 

Ale měl bys nastavit v diagnostice, za kolik km má být další servis, nebo ne? Nerozumím tomu a popravdě začínám litovat, že jsem si to auto koupila, nějak jsem se s ním doteď nesžila, nesedí mi vůbec ta šaltpáka nahoře a dělá mi problém řazení i 6 rychlostí (doteď jsem měla auta s řadící pákou u podlahy a jen 5 rychlostí). Navíc mi připadá, že je to auto spíš na dálnice a ne do Prahy, kde musíš pořád řadit, zastavovat a zase se rozjíždět, a také má spotřebu 9,2 litru, a to je děs. Asi půjde zase do světa a radši zůstanu u těch renaultů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si zas tak zvyk na 6ti kvalt a měsíc jsem byl nucen jezdit s 5ti kvaltovým fordem c-max a musel jsem se hodně hlídat, abych tam necpal z 5tky zpátečku, mockrát jsem si z 5tky vyřadil na neutrál, jak jsem tam chtěl hodit 6tku [emoji16] Je to o zvyku.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Charlie 607 napsal:

No já si zas tak zvyk na 6ti kvalt a měsíc jsem byl nucen jezdit s 5ti kvaltovým fordem c-max a musel jsem se hodně hlídat, abych tam necpal z 5tky zpátečku, mockrát jsem si z 5tky vyřadil na neutrál, jak jsem tam chtěl hodit 6tku [emoji16] Je to o zvyku.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Je to asi fakt o zvyku, původně jsem koukala právě na ty fordíky maxíky, ale když jsem ho pak viděla v reálu, připadal mi proti mému espásku malý, takže jsem hledala něco velikostně podobného, a také mě uchvátila v tom peugeotu výbava (kožené vyhřívané sedačky, navigace, vyhřívané čelní sklo atd.) a myslela jsem, že si na to řízení zvyknu, ale zase včera jsem se nemohla v křižovatce rozjet a místo 1 mi tam pořád skákala zpátečka nebo trojka, a na to fakt nemám nervy, kór v Praze v plném provozu, kdy máš za zadkem fůru aut a někteří blbci hned trobí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 12. 2016 at 12:15, MJSytic napsal:

Taky jsem hodný pán, když narazím na důvěřivou :aut:D 
Ale tak snad to nakonec bude v pohodě ;) 

:-) Pán je ale fakt dobrej, připadá mi, že to dělá hlavně jako koníčka a hlavně mi nic nevnucuje.  V klidu mi vysvětlil, co je potřeba udělat a kolik to cca bude stát a až se rozhodnu, ať se mu ozvu. V mém předchozím servisu mi vždycky řekli nějakou cenu, a když jsem tam přijela pro auto, zjistila jsem, že jí mezitím navýšili o x tisíc s tím, že bylo potřeba udělat ještě tohle a tohle, takže podle toho soudím, že je tento pán opravdu slušný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Milan+ napsal:

Jedno velké máš,druhé také a jako třetí do města zase takovou skříň,bych spíše koukal po něčem menším a do města hbitějším a nemluvě o parkování.

To je fakt a také po něčem menším koukám, ale jsem zvyklá na velká auta a hlavně s vyšším posedem, takže v případě těch menších MPV není moc výběr, max. renaulty Megany nebo Scénicy, a toho už jsem také měla a rychle jsem se ho zbavila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Laďa napsal:

Nezlob se, ale to není autem;)

To samé tvrdí i manžel, ale dnes jsem ho konečně přinutila, aby se mnou aspoň kousek jel, aby viděl, kde je chyba, a je zajímavé, že když se mnou někdo jede a nemusím se tak soustředit na styl jízdy, docela to jde, ale když jsem sama, je to v háji. Ale i tak se mi podařilo opět vrazit zpátečku místo jedničky, takže manžel konečně dospěl k závěru, že ta zpátečka tam prostě občas zůstane viset, a jě v tom okamžiku prostě zpanikařím (hlavně na křižovatkách) a začnu tou pákou rumplovat ve snaze dát tam jedničku, a pak už nevím, co tam vlastně je (navíc když mi zůstane hlava páky v ruce, nebo mi vylítne pod sedadla). Přitom si myslím, že na řízení fakt nejsem blbec, jezdila jsem s transitem, peugeotem export tepee, ale ta 807 mi prostě nesedla a jsem hodně naštvaná, že jsem se nechala zblbnout interiérem a výbavou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpátečka je jištěná takže pokud je řazení v pořádku tak ji tam nedostaneš. Jo že se povede 3 místo 1 při rozjezdu to se může stát ale R ani náhodou.  A pokud máš s tím autem takové problémy se sžít tak bych se postavil do řady za oddieho a poradil poslat auto dál do světa. Na druhou stranu už jsi do té káry nasypala  dost peněz tak by možná stálo za to zkusit se ní sžít, protože když ji pošleš do světa tak ty nasypaný prachy těžko dostaneš zpátky. Asi bych si sednul a na papír napsal neduhy všech současných povozů v domácnosti a to které je v nejhorší kondici bych oželel. Nechci se Tě nějak dotknout ale po tom co jsi zde napsala si myslím že jsi zářný příklad toho že kupovat auto "svépomocí" by měl opravdu člověk pouze pokud se v autech vyzná. A že i když se rozhodne člověk koupit sám bez pomoci tak nákup auta není záležitostí na dny ale spíše na týdny protože to chce nějaký čas na příprav aby věděl jaké auto chce a pak týdny hledání vhodného kousku a až teprve pak koupení vozu. Ono koupit auto podle toho že se mi líbí výbava to bych dokázal pochopit u mladýho kluka kterej chce frajeřit ale u dámy " dříve narozené " bych to moc nečekal.  Ale nezoufej když nic jiného tak pozitivní je že jsi potkala toho servismana ze kterého jsi tak nadšená a myslím si že zdejší parta taky není k zahození. Teď jen záleží na Tobě jak s naložíš radama kterých se Ti tady dostalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...