Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 gt nové vozítko


fajticek

Recommended Posts

Právě že ne .. pohledej na netu ... Mám za to, že originální Gti / S16 (100kw) tyhle přifouklé nárazníky mít nemá. RC je má + dvoulitr naladěný na 100kw + RC sedačky. Gti / S16 má "jen" kůži kombinovanou s alcantarou. Jestli byla nějaká limitovaná Gti edice nevím, to jsem nenašel. Co jsem ale našel je že mnoho majitelů dělalo facelift Gtička právě aby to vypadalo jako RC. 

Tohle je RC.

1dd4fb6523159e01fbb36bbe905dd2d3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde spíš o to že si ty vypoukle narazniky může dát každej na jakoukoliv 206ku tak pak to poznaš jen podle tech lišt kolem prednich blatniku a když je tam má tak podle štítku a když ho taky nekde sežene tak pak už jen podle štitku co je v kufru je tam wrc a jeste podle technicaku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak je popsáno. 1) GTI/S16 - normální nárazníky, 2.0 100kW  2) RC - normální nárazníky, 2.0 130kW a jiné sedačky  3)  GT - nafouklé nárazníky, 2.0 100kW

GT má nafouklé nárazníky kvůli tomu, aby tehdá mohlo auto jezdit WRC, protože normální 206ka byla krátká a aby mohla jezdit ve WRC musela mít alespoň 4m délku, proto nafoukly nárazníky, ale musely jich vyrobit určitý počet, aby to FIA tehdy mohla počítat jako sériovou výrobu. Někde jsem o tom četl krásný článek v angličtině :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fifa to napsal úplně přesně, bylo to kvůli homologaci. Ty nárazníky jsou ošklivé až jsou hezké. :D 

Něco podobného bylo i u 307, soutěžák byl odvozen od CC, tak museli taky něco takého připravit. Ted z hlavy nevím, co tam přesně bylo, ale určitě pod kapotou byl nějaký dvoulitr. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peugeot 206 GT 100kW :  Speciální série pro homologaci P 206 WRC. Poznávací znamení: prodloužené nárazníky, pouze stříbrná metalická barva, štítky s pořadovým číslem, NeMUX. Prodejní cena v ČR při uvedení cca 750.000,- Kč a omezené množství. 

V podstatě je to identické jako GTI 100kW. Rozdíl jen ty nárazníky a štítky s pořadovým číslem + přidaná hodnota homologační série veleúspěšného vozu P 206 WRC.

Ještě maličkost. Vlastnil jsem P 206 5P 1.1, P 206 3P 1.6 16v a 206 SW 2.0GTi. Na tento model bych se asi určitě nechal (kdybych jej viděl v inzerci za dobrou cenu) přesvědčit. Jen jej prosím zachovej v originálním stavu. Poslední co jsem viděl u nás na servisu byl zprasený plynem včetně repráků po celém kufru a interiéru. Hnus fialovej. To auto si zaslouží originální stav a do budoucna bude jeho hodnota jen stoupat

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...