Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dobijeni autobaterie


Lukas.407

Recommended Posts

Jaka je kapacita baterie??
Byla vybitá uplně nebo...........??
Nabijel jsi baterii studenou, venku? Nebo měla cca 20°C?

Ono jestli nabíjíš prázdnou baterii s kapacitou 60AH tak potřebuje při tech 4 - 5 A dobíjet cca 16 hodin.

60AH / 4,5A = 13,3333....... + asi ty dvě až tři hodiny na nějaký ztráty formou vznikajícího tepla atd. Jenže ten proud není stále 4,5A ale klesá, takže.........................

Takže tipuju že by ta baterie mohla být ještě ne zcela nabitá.

Zatím ji hlidej a uvidíš časem, takhle to jednoznačně nepoznáš, více by řeklo zatěžové změření testerem baterií, mivají ho prodejci autobaterií, takže si to mužeš někde nechat otestovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na mypower (či kde jsem si četl, pardon, neručim za svou paměť a nemám náladu dohledávat) se k účinku desulfátorů staví poměrně kladně, nicméně otázkou je, kde vzít něco použitelného, pokud člověk není elektrokutil, aby si to bastlil sám, a za profi řešení nechce dávat majlant, aby se to vůbec nějak vyplatilo vzhledem k ceně nové autobaterky, a že se dá očekávat efekt prodloužení použitelnosti o jednu, max dvě sezóny ... sice číňan prodává nějaké krabičky už asi za deset dolarů, ale netroufal bych si dát to do auta, aby mi to tam něco neodpálilo (metoda, kterou to používá, je na dlouhodobé připojení, nestačí jen při nabíjení)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc to řešíš. To bys musel proměřit, jaký proud dává nabíječka při jakém napětí, a taky jak přesně ukazuje indikátor na nabíječce  - kdybys ho zkontroloval ampérmetrem, tak by ses moc divil, a taky záleží, jaký ten proud je - jednocestně pulsní, dvoucestně, nebo vyhlazený, a jaký je ampérmetr, zda ručkový nebo digitální.

Zkontroluj dobíjení v autě, při volnoběhu a zapnutých světlech má být na baterce 14,4 V. Zbytek nechej osudu a měj sebou startovací kabely.

Měl jsem tady baterku, která odešla po 4 letech i jinou, která po 12 letech ještě startovala.

Až budeš muset podruhé nastartovat pomocí kabelů (poprvé to může být nějaká náhoda), tak kup novou.

Moderní baterky odcházejí na to, že se přeruší spoj mezi vodivou deskou (která je moc tenká) a přívodem, proto vypoví ze dne na den.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Dobrý deň, poradí mi niekto s banálnym problémom?

Nakoľko sú silné mrazy, chcel som dobiť auto batériu na 2008 ke.  Ku kontaktu + sa dostanem bez problému, - som chcel dať na kostru, ako som to robieval  na iných autách, ale nejde to. Ak by som sa chcel dostať ku kontaktu -, musel by som rozobrať pol auta,:D  čo sa mi nechce. Poradí mi niekto? 

Ďakujem.

Chládek Ľubomír

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, existujou nějaký pseudonabíječky do zásuvky zapalovače, na údržbu lepší než nic, ale pak se naráží na problém, jestli máš tu zásuvku použitelnou, poněvadž nějakej francouzskej inteligent vymyslel, že se po určitý době odpojí ("economy mode"), a druhá věc je, že kolem toho může být elektronika, která neumožní obrácený tok proudu (nevim, schéma nemám, jen nadhazuju potenciální problém, co je potřeba ověřit, než se vyhodí prostředky na marné pokusy)

mimochodem, co znamená, že to nejde dát na kostru?

když to nejde u baterky, třeba pojistky nejsou přístupnější a nevedou tamtudy oba póly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manuálu máš popsané , kam připojovat startovací kabely a nabíječku , v motorovém prostoru je kostřící šroub speciálně pro tyhle případy (stříbrný šroub cca 10 x 10 mm). Ale jak píše Tomas601 , jakákoli kostra (čistá) je dobře .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...