Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké autožárovky Philips?


OK406

Recommended Posts

Máte někdo prosím zkušenosti s autožárovkami Philips H4 X-treme Vision 12342XV+S2 12V 60/55W nebo Philips WhiteVision H4 12V 60/55W 12342WHVSM ?  Nevím, jaké dát klukovi k vánocům (Peugeot 106). Přes den se používají denní světla, takže žárovky by svítili jen v noci nebo za šera. Jde i o to, jak svítí za deště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nepoužívám, až tak drahé šílenosti, ale pár mě výjde na necelých 120kč. Tak zrovna modré žárovky (svítí bíle vím), tak jak je mokrá vozovka a je tma, tak vidím kulový v mojí 307mě. Otec má to samé v Toledu 1M a to samé jako já, mokrá cesta a noc a vidí prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká viditelnosti za sucha tak zřejmě budou dobré obě. Za mokra jde o to, aby světlo nebylo ,,pohlcováno" mokrou vozovkou. Domníval jsem se , že výše uvedenou značku + druh žárovek, bude někdo ze členů P-C mít ve svém vozidle a napsal by své zkušenosti.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenosti nemám..ale z těchto dvou uvedených bych šel raději do těch xtreme, už jen proto že mají vyšší svítivost, podobnou těm od Osramu co používám já a jsem spokojen.

Osobně si myslím že bělejší světlo do mokra a šera není moc dobrou volbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem dotaz na Nejlepsiautozarovky.cz  a zde je odpověď (neodpověděli na rozdíl ve svítivosti za deště a mokra):

     XtremeVision jsou vytvořeny především pro větší svítivost. Má jasnější světlo a až o 45m delší paprsek. To Vám pomůže v noci dříve rozpoznat překážku.
WhiteVision mají intenzivní bílý xenonový efekt. Bílé světlo je dobré pro větší kontrast, nicméně nedosvítí tak daleko, jako XtremeVision.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor? Synátor na 106 pozná leda PRD. Tak mu vezmi ty levnější a vyřešeno - ale to jsi asi slyšet nechtěl, co? :aut 

Pokud chceš, aby viděl trochu líp za deště, mlhy a pod. tak mu kup Contrast+ od NARVY nebo něco podobného od jiné značky (Osram AllSeason, Philips ColorVision).
Na letní čas ať si tam dává "Cool Blue" a na zimu tohle :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak reagoval jsem na X-treme vs WhiteVision a tam rozdíl nepozná... Se 106 jsem se něco najezdil a vím, jak to auto svítí. Pokud máš origo lampy v dobré kondici, tak to na potkávačky svítí líp než starý model 406.

Jinak ten "rozdíl" je vidět např. tady :roll 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Ti MJSytic rozuměl, že máš namysli rozdíl mezi ,,obyčejnou" H4 halogenovou žárovkou a žárovkami zn. Philips. Tak to máš pravdu, že mezi žárovkami Philips se to zřejmě nepozná. Jinak 106 svítí krásně. Ano, v 106 jsou originál přední světla. Chci udělat klukovi ,,radost" k vánocům, tak jsem se rozhodl, že bych mu dal lepší žárovky. Sám mám v 406 Philips několik let a nemohu si stěžovat. Jinak 406 svítí dobře, lépe než Š-Octavia, se kterou jsem měl požnost jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...