Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servo Peugeot 407


Jakub407max

Recommended Posts

Zdravím všechny,mám problém.. Stále mi peni a vytéká servo olej skrz víčko na Peugeotu 407 rhr 2.0 hdi..už několikrát jsem tam doleval 1 cm nad merku max..Každé dva tři dny servo začíná blbnout během jízdy pro zatáčení jakoby přestává fungovat, olej zase doliju a zase se vše opakuje.. Ale o tak nefunguje jak má...hlavně při parkování jak když drhne..Co mám vyměnit.. Řízení je prý v pohodě z manzet na řízení olej neteče tak mi bylo řečeno že mám vyměnit extra servo nahoře.. Pomůže to?díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doliať olej 2-3cm na MAX a odvzdušniť točením volantu do strán až po maximálne vytočenie cca 10x doľava a 10 doprava (v krajnej polohe chvíľu podržať). Postup opakovať až pokiaľ v nalievacom hrdle nebude čistý olej bez bubliniek (bez penenia). U mňa stačilo na tretí krát, medzi opakovaniami si daj prestávku pokiaľ sa olej neustáli a nevyčistí (nezabudni kontrolovať hladinu oleja nech je nad rysku MAX).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano zkoušel několikrát odvzdusnit a druhý den to samé.. 2 až 3 cm nad rysku.nechapu kam se ztrácí olej..manžety v pohodě.. Nikde nic neteče.. Jen peníze přes víčko.. Olej sem koupil v Peugeot nějaký DX.. Hlavně doleva začíná víc vynechavat.. Co s tím? 

Upraveno uživatelem Jakub407max
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud doléváš a nikde není vidět únik oleje, tak se můžeš rovnou pustit do opravy serva, ten olej bude zřejmě v motoru a elektronice serva. Návod na opravu jsi už asi četl, tak přeji hodně štěstí. Taky se tady na hodně psalo o konstrukční vadě zrovna u těchto motorizací, výměny hadic a různé úpravy, tak si počti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Já měl ten samej problém. Hlavně v zimě vynechávalo. Před nějakym tim měsícem sem vyměnil komplet olej 0.9l Total LDS a mám naprostej klid. Nepění, nevynechává, volant neklade odpor. Prostě jak nevé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Jasny, de o to jak proběhla výměna. Pokud ti byla jen odsátá nádržka a ne kompletní obsah, tak je to k ničemu. My to vytlačovali stlačeným vzduchem jakou dobu, abych dosáhl kompletní výměny. Pochybuju že se ti s tim někde budou piplat. Kolik ti zbylo ve flašce oleje po výměně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Tak to servisák ojebal. Je tam 0.9l. takže pokud přeleješ o ty 2cm po odvzdušnění, tak ti ve flašce nezbyde skoro nic. Ten olej co máš je dobrej. Je to vývojová změna. Původně se dával ten LDS. Změna byla na DA. Oba se můžou použít. Původně je to olej pro citroušky na tu jejich hydrouliku. Du najít ten můj "návod" jak jsem to udělal. Opravdu mám naprostej klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Výměna celé náplně proběhka následovně:

Odsála se stará kapalina z hrdla. Odpojila se vratná hadice a otáčením volantu vytlačilo co nejvíc kapaliny, která vytékala vratnou hadicí. Pak se zacpala dirka ve víčku a pomocí tlakového vzduchu vpouštěného do hrdla pro vratnou hadici (za neustálého vytáčení rejdu) se vytlačil zbytek. 

Dostat kapalinu zpět je horší. Dolejval se olej po hrdlo, a v krajních polohách rejdu kolega "foukal" do hrdla. Vzdy když "dofoukal", hladina klesla. Když bylo nalito 0,5l, motor se nastartoval a za vytáčení rejdu se kapalina dolejvala. Odvzdušnění klasicky co je tu popsané stokrát.

Výměna proběhla na zdviži ať jsou kola ve vzduchu. Olej se použil Total fluid LDS. Výměna byla z důvodu dolejvání špatného typu oleje a následnýho pěnění v zimních měsících. 

Servo šlape jako nové. Žádné cukání ve volantu a podobně. Uvidíme v zimě,

Jedná se o 2.0HDI 

Upraveno 4. říjen uživatelem Chozeluizskuner
 1
 Odpovědět na toto téma...

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...