Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozmrazovanie čelného skla


Kukajz

Recommended Posts

Ahojte, ako funguje rozmrazovanie čelného skla? Keď stlačím tlačítko, tak sa mi roztočí ventilátor na max a začne fúkať na čelné sklo studený vzduch. Ešte nikdy mi nefúkal teplý. Na zarosené sklo je to fajn. Zachvílku je odrosené. Ale na zamrznuté je to nepoužitelné. Mám niečo zle? Lebo som si všimol že mi túto zimu veľmi slabo kúri. Ide iba vlažný vzduch a regulačné knoflíky sú na "Hi" Ale to s tým asi nebude mať nič spoločné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde ti to správně.

A odkud by se ten teplý vzduch vzal? Když je motor studený. Pokud máš instalované topné těleso ve ventilaci, tak ten výkon taky není takový, aby to hned bylo vidět. Pokud nemáš zamrzlé okno zevnitř, tak si k tomu zapni vnitřní okruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si myslel či to nebude mať nejakú spojitosť s klímou, keď klíma chladí tak produkuje teplo a to teplo by sa využívalo na rozmrazovanie skla... ale to su také moje úvahy... Tak prečo to v tej príručke píšu že odmrazovanie a odmlženie? papier znesie...

odmraz.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě jednou:)--když zapneš to tlačítko, zapne se v topení elektrická spirála, která ten studený vzduch, co fouká na okno, přece jen mírně otepluje a tím se okno i odmrazuje...,zároveň se elektricky nastaví klapky v topení tak, aby vzduch foukal jen na čelní a boční okna, abys co nejdříve mohl vyjet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Kukajz napsal:

A vedel by mi to niekto zistiť prosím? VIN: VF34H5FWCAS043560 Ďakujem. :super

 žádnou topnou spirálu v topení nemáš, takže musíš čekat, až se ohřeje voda..., až teď jsem si všiml, že máš benzín, ty topné spirály v topení jsou jen v dieselech :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 5. 12. 2016 at 8:43, ozzy56 napsal:

jestli spirálu v topení máš se dá zjistit podle VIN, ale i když ji budeš mít a bude funkční, neslibuj si od toho zázraky--netopí to nic moc :(, ale nezoufej, většina řidičů nemá ano to..., ideální je spirála v čelním okně

Ak sa niekomu zda ze ta spirala kuri malo  treba jej pridat na dia  je tam moznost  600w  800w  a 1000w  .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to taky může být montáží různých odporů, proto ta volba. Případně ŘJ umí PWM. Nebo má vůz slabší altík a podle jeho výkonu se mění povolený příkon topidla.

Ty topné odpory, stejně jako např. vyhřívání sedaček ... řídí ŘJ podle aktuálního nabití AKU a zátěže alternátoru, proto to taky nemusí topit hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...