Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezmocnost vyriesit volnobeh


VerTom

Recommended Posts

Zdravim, chcel by som vas poprosit o radu, zacinam uz byt fakt zufaly. Moj problem v volnobehom a otackami riesili uz v 4 servisoch a stale nic, len kopec prachov vyhodenych do vzduchu. Auto sa sprava nasledovne- po studenej noci po starte si drzi otacky asi cca 5 sekund a zdechne, ak chcem aby to nezdechlo musim mu kusok pridat, vyrazit na cestu hned po starte neprichadza do uvahy kedze to skube a cuka tak ze mam pocit ze som prave dostal vodicak, auto ma slabsi vykon....ked prebehnu tieto udalosti volnobeh si to drzi aj na krizovatkach az kym sa nezohreje na prevadzovu teplotu, potom kazde cca 2 sekundy padnu otacky na volnobehu....

Mam vymenene komplet filtre, rozvody, kable, sviecky, krokac, zelene cidlo teploty, v servise mi spravili adaptaciu krokaca po vymene a stale nic....

Dakujem za kazdu radu.

 

1,1 44 kW, HDZ

Upraveno uživatelem VerTom
zabudol som dodat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pripomina mi to falosny vzduch ,bud mas niekde netesnost na sacom potrubi alebo je vylagrovana skrtiaca klapka  (vylagrovana osicka klapky na ktorej je koliesko za ktore taha lanko plynu a tade si to prisava falosny vzduch) po zahriati sa to zlepsi lebo netesnosti sa vymedzia zuzia

chyt to koliesko plynu (studeny motor) a kyvaj s tym na vsetky strany ak ucitis volu bude  to klepat je to vylagrovane 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie ,podla mna je to urcite falosny vzduch 406 1.8 16 v mi toto co popisujes robilo tiez u teba horsie po vymene klapky a pretesnenia sacieho potrubia jazdi auto dodnes bezproblemov ma ho uz iny majitel ale pozname sa takze vidavam casto svoje byvale auto 

pred opravou to bola velka zahada a roky som jazdil s tymto neduhom tesne pred predajom sa to opravilo ale dlho som si to uz neuzil :)

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja zacinal na 120MB a tam bol problem casto  s karburatorom ze sa prehybalo viko na karbecu a za studena salo falosny vzduch a na studeny motor moc ist nechcel dusil sa  ,ked sa na takom niecom naucis jazdit tak ked sadnes do plne funkceho auta je to radost jazdit potom takze nech sa nauci jazdit na tomto ,potom to bude uz len radost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mna sa vsety tieto prejavy zhodovali s tebou az na tu poslednu vetu co si pisal a moc jej nerozumiem ze pri zahriatom motore ti kazde dve sekundy padnu otacky na volnobehu  ze na volnobehu sa kazde 2 sekundy motor akoby pridusi?

mne po zahriati uz auto fungovalo ako ma

pozeram ze mas este karburator takze asi s nim nieco bude

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není ucpaný odvětráni nádrže? Něco podobnýho mě dost potrápilo u 306ky, Taky jsem z toho  byl už na prášky, úplně náhodně jsem přišel na závadu. 

Zkus otevřít víčko nádrže a jestli ti to přestane a pojede normálně, tak už víš kde je závada 

Odesláno z Samsung J 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od takového toho "stehna", co propojuje těleso vzduchového filtru s tělesem vstřiku, vede hadička pod škrtící klapku. Zkontroluj jí v celé délce, bývá to zdroj problémů (jak píše krtek2 - falešný vzduch)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze ziadny falosny vzduch- vsetko tesne, overene aj cisticom brzd, s otvorenou nadrzou to iste, uz som z toho zufaly....dnes tu bolo minus 8 a to uz som minutu musel drzat jak otacky inak by to vzdy skapalo, cukanie samozrejmost a za tepla otacky ako chce, raz nizke, raz skakajuce, raz nizke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lambda chodi hore dole reguluje 

a klapka je throtle position 

idle schwitch -je spinac volnobehu 1-aktivovany 

0-deaktivovany 

ked pustis plyn mechanicky v nom zopne spinac aby rj vedela ze ma robit volnobeh 

 

v tom prvom videu si pridaval na plyn? lebo spinac volnobehu sa prepol z 1do 0 ked dvihlo otacky motoru 

ked si nepridaval tak daco je zle v tom karbecu asi ten spinac je doje....

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nie v tom prvom videu som nepridáva plyn...to robilo samo....spínač myslíš krokac? Ten je nový, on ma byt pocas volnobehu vzdy zapnuty? Takze hodnota 1? Zozeniem diagnostiku, ze uvidim hodnoty po starte ked VZDY zdochne aspon raz, a prave ked je napojeny nezdochol :///

 

Upraveno uživatelem VerTom
.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...