badboy

CD menič clarion

21 posts in this topic

Zdarvím, všetkých peugeoťákov,

vopred sa ospravedlňujem ak sa to tu už niekde preberalo, ale ani po mnoho hodinách bádania som nenašiel nič aktuálne k môjmu problému.

podarilo sa mi zohnať origo CD menič clarion 9643884680 ale nie je k nemu prepojovací kábel do rádia a nikde ho neviem zohnať, pomohla by aj samotná koncovka, ktorá ide do meniča. Druhú, ktorá ide do autorádia - taktiež clarion PU-2184A mám. Prípadne by mi pomohla aj schéma zapojenia meniča, ktorý pin na čo slúži. Ďakujem za každý tip a radu

10287550-cd-menic-cd-changer-clarion-philips-z-peugeot-406-coupe-2.jpg

Já takovýhle modrý konektor mám v 306 a napojoval jsem na něj origo CD měnič (číslo nevím, ani nevím, z jakého je auta). Prostě jsem zapojil a už běhá. 

Skutečně kabel natažený od rádia nemáš? Já jeho konec našel pod zadníma sedačkama. 

A nespletl jsi si ho Milane? :myslim

Jak píše HonzaZ, tohle je changer pro 406 face (možná 607) s BSI.

Aha, já tohle nerozlišoval. Já koupil changer s tímto (nebo podobným) konektorem - prostě modrý z auta z roku 2003 a konektor pasoval, s origo rádiem (ten mám z Ullyse - stejný jako 306, je to Philips) komunikuje. 

Kouknu zítra, co je zač ten changer. 

406 old model (bez BSI) se dávali rádia zn. Philips. Novější modely 406 (s BSI) měli zn. rádií Clarion.

Zdravím ja mám 3 roky 406 break hdi len sa mi to nedarí zmeniť v  profile. 306ky som pochoval na total v jednej križovatke, kde mi chlap nedal prednosť, kedze som bol spokojný tak som kúpil opäť peugeot. Rádio  tam mám clarion na cd ale cd nehrá ako asi kazde. Menič som zohnal ale bez kábla a ten v aute nemám v tomto nevidím problém natiahnuť ho aj zapojiť ale bez tej koncovky to nepôjde. Ešte by som chcel dorobiť tempomat, zajtra idem pre páčku tak sa tam popytam aj na ten kábel ale keby ho niekto mal navyše tak odkupim. Vdaka

v pravo hore kliknes na svoj nick(badboy) ,kliknes nastaveni uctu, potom v lavo v strede obrayovky kliknes podpis a mozes si zmenit auto 

Edited by krtek 2

Ďakujem, aspoň jeden problém vyriešený, už len ten kablik

radio ti na cd nehra a myslis ze menic bude? ja to mam od vybavy nieco menic prehra nieco nie ,je to stara optika 

budes musiet si sam napalovat cd pomalou rychlostou aby ti to hralo 

pisem len preto aby si od toho necakal zazraky 

to by mi nevadilo keby niektore sli ale mne sa CD ani neroztoci, tieto radia to maju vrodene

Schéma bych měl mít, ale k PC se dostanu asi až v neděli. :myslim

Tak jsem se konečně podíval. Rádio mám, jak jsem psal, Phillips z Ulysse - vzhledově i funkčně úplně stejný jako v 306. Ten měnič mám Clarion 96 396 923 80, PU-2293D. 

Tohle mi spolu běhá ... a tedy na kabelu, který byl origo v 306 z výroby. 

Před hodinou, MilanF1 napsal:

Tak jsem se konečně podíval. Rádio mám, jak jsem psal, Phillips z Ulysse - vzhledově i funkčně úplně stejný jako v 306. Ten měnič mám Clarion 96 396 923 80, PU-2293D. 

Tohle mi spolu běhá ... a tedy na kabelu, který byl origo v 306 z výroby. 

vieš sme pridať foto toho kábla a kde si ho v 306 ke mal aby som sa vedel na vrakoviskach orientovat, ak by mi to teda niekto dovolil si pohľadať, lebo zatiaľ som sa stretol len so samou "ochotou", ďakujem

takto by mal vyzerat ten kabel, nema ho niekto nahodou, alebo nejaky tip kde ho zohnat, vdaka

cd menič.JPG

Jak jsem psal, v 306 jsem odklopil sedák zadních sedaček a tam jsem ho našel. Pokud ho někdo měl zapojený, nejspíše ho vyvedl do kufru, k levému boku. 

V 29. 11. 2016 at 19:42, Dave_k napsal:

Schéma bych měl mít, ale k PC se dostanu asi až v neděli. :myslim

Nezabudol si na tú schému prosím?

Omlouvám se, ale vůbec jsem se k PC se schématama nedostal. :(

Tento víkend už by to mělo dopadnout.

Edited by Dave_k

Tady to máš. Snad to pomůže.

Schéma je z mého coupé. R.V. 2001, BSI, NeMUX.

Měnič je pod číslem 8415 a rádio 8410. Je potřeba 8 drátů a povolit changer přes diagnostiku.

radio.jpg

Edited by Dave_k