Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palcova 407 - chyby PP2000 ( EGR ventil)


palec17

Recommended Posts

konečne som dnes navštívil servis Peugeot v TN a dal som si prehrať ten soft riadiacej jednotky motora. Stálo to 50 euro čo je podla mna super cena, len škoda že mi to nepomohlo. Auto stále cuká  pri jemnom pridávaní plynu cca od 1500 - 2200 otáčok. Na plný plyn ide v pohode.

má niekto nejaký nápad čo ďalej to môže byť?  ešte malý poznatok,keď odpojím konektor z EGR ventilu auto ide uplne krasne ale spozoroval som že pri zohriatom motore aj potom sem tam cukne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím pěkně, poradíte někdo, EGR jsem neměnil, pouze jsem ho nechl vyčistit a odskoušet, vše ok a po namontování a smazání chyby se po několika kilometrech se chyba oběví znova a auto při nižších otáčkách škube. co stím? díky Marco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

po dlllllhej dobe sa hlasim opäť. Na auto nebolo vobec čas až dnes som sa odhodlal vyskušať vymeniť ešte medzi sebou tie dva podtlakove ventily čo sú pri alternátore. No a auto škubalo ovela viac a nielen pri zrychlovani ale aj pri stalej jazde a z výfuku mi išlo vela čierneho dymu . Tak som ventily dal zase naspäť  no auto sa nenapravilo. 

 

Takže mám otázku čo som mohol touto výmenou pokašlať? Prípadne ako zistím  či sú dané dva podtlakové ventily OK?

 

p.s. tezar aj keď odpojím konektro z EGR tak aj tak auto škube v minulosti to pomohlo a auto išlo krásne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som si pozrel hadičky čo idú do tých podtlakových ventilov a jedna bola prasknutá. Vymenil som všetky 4 a auto čuduj sa svete už necuká. Ale akoby stratilo trošku výkon. Myslím že sú asi vadné tie elektromagnetické ventily zmeral som odpor na ich pinoch merák ukázal 15ohmov a piskal ako by bol skrat, má to tak byť? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no cukanie sa vrátilo hneď na ďalší deň. Trošku som dúfal že by mohli byť zlé tie elektromagnetické ventily aj napriek tomu ze namerané hodnoty boli dobré. Tak som kúpil rovno obidva nové, vymenil a cuká to stále :( sú nejaké ďalšie nápady kde hladať chybu? 

Upraveno uživatelem palec17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...