Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stěrače - zkušenosti


martincihak

Recommended Posts

307ma má hodně dlouhé stěrače, a tak s nimi často bývá problém. Buď poskakuje konec řidičova stěrače, a nebo nepříjemně klapou v nejkrajnější poloze, kdy se stěrač vrací zpět. S mým nájezdem mě stěrače vydrží asi půl roku. Vyzkoušel jsem hodně různých značek, i Valeo a ty byly od samého začátku k ničemu. (Měl jsem je třikrát, dvakrát na 306ce, a už je nikdy nekoupím. Nikdy nestíraly, ani jako nové).

Před dvěma lety jsem koupil v Globusu stěrače 4CAR, a stíraly nádherně. Cena 298kč pár. Koupil jsem od té doby čtyři sady asi po půl roce a vždy výborné. Mohu jen doporučit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 3. 2017 at 17:32, morepower napsal:

Já mam na všech autech po zkušenostech HEYNER

Koupim dycky sadu, ta bývá do 3 stovek a dávaj k tomu náhradní gumičky (normálně vyberu eshop, kde maj zrovna slevu). Jako, lepší stěrače sem asi neměl a že sem jich měl. Kabrioletem jezdím jen v sezoně, to není měřítko, ale druhým autem skoro denně a ty stěrače mám teď dva roky a gumičky šly do hajzlu, jak to někde přimrzlo, tak je akorát vyměnim, no a bude zas na dlouho klid (ročně najedu těch 12tis)

Jakej je rozdíl mezi  Heyner allseason a Heyner HYBRID, nikde to v popisku nevidím?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na obrázky. All season je klasiký "bezramínkáč" a Hybrid je ramínkáč se vzhledem bezramínkového ;) 

Ty Allseasony jsem na 406 měl. Nebyly vyloženě špatný, ale na originál ramínkáče s gumičkami z AK to nemělo. To bylo nejlepší řešení :super 

STHH65.jpg

STHL65.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem to už několikrát jestli i tady nevím. Na škodovkách jsem měnil stěrače dvakrát za rok před zimou a po zimě. Na Berlingu jsem měnil jednou za rok vždy před zimou ale na Berlingu jsem začal používat i tekuté stěrače ne že by to bylo nějak zázračně účinné ale zvlášť ke konci života stěračů mi přišlo že po " čistém " okně hůře kloužou než když bylo okno napatlané tekutými stěrači. Na 807 pokračuju ve výměně jednou za rok společně s aplikací tekutých stěračů.  Kupuju Meile od Badisáka a spokojenost. Najezdím cca 15 tis. Km ročně a tak nějak nechápu jak někdo může tvrdit že stěrače má na autě i víc jak dvě zimy. Myslím tím na autě které je v každodenním provozu a má nájezd přes 10 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak koukám do svého "servisního zápisníčku" co si vedu na 407 jsme stěrače kupoval v listopadu 2014, prakticky hned po koupi auta a mám dojem, že tam jsou Valeo. Dle OEM kódu. Teď je březen 2017 a ještě jsem neměnil. Buď jsem měl štěstí na kus nebo vidím dobře i bez 100% čistého skla :D Každopádně najeto mezi tím cca 30.000km ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2017 at 18:00, Vena garážmistr napsal:

Psal jsem to už několikrát jestli i tady nevím. Na škodovkách jsem měnil stěrače dvakrát za rok před zimou a po zimě. Na Berlingu jsem měnil jednou za rok vždy před zimou ale na Berlingu jsem začal používat i tekuté stěrače ne že by to bylo nějak zázračně účinné ale zvlášť ke konci života stěračů mi přišlo že po " čistém " okně hůře kloužou než když bylo okno napatlané tekutými stěrači. Na 807 pokračuju ve výměně jednou za rok společně s aplikací tekutých stěračů.  Kupuju Meile od Badisáka a spokojenost. Najezdím cca 15 tis. Km ročně a tak nějak nechápu jak někdo může tvrdit že stěrače má na autě i víc jak dvě zimy. Myslím tím na autě které je v každodenním provozu a má nájezd přes 10 tis. km.

Tekutý stěrače používám taky. Přes léto meju auto většinou každý týden. Najedu těch 12tis a stěrače (respektive ty gumičky) měním tak po dvou letech. Ale trvalo mi, než sem našel dobrý stěrače. Hodně lidem to kupodivu nepřijde kolikrát na výměnu, ale když se svezou autem, který má čistý sklo, tak to poznaj okamžitě. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam tekuté stierače, v prípade špinavého skla okna umývam cez leto aj každý týždeň,

A po každom umytí nanesiem tekutý stierač, TurtleWax, a stiera to o 50% menej často oproti oknu bez nanesenia.

Stierače Bosch Aerotwin, mením podľa potreby, tak po roku a pol.

Vela záleží, kade sa jazdí, aká je zima, či je vela snehu, ľadu, keď sa jazdí za kamiónmi a tak.

Ročne spravim tak 30 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...