Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motorový prostor


pava

Recommended Posts

Tak přátelé,cesta vody do motorového prostoru,sklo je zasunuté centimetr v plastové drážce a časem se s toho vysune, to pak kryje jen ta guma. Takže tam mám mezeru půl centimetru a když zaprší tak to tama protéká. Tak mi to pověděli v Peugeot Zlín a v rámci prodloužené záruky s tím mají něco udělat ( zřejmě se to pokusí přilepit ), pak dám vědět co s tím provedli. No když to člověk vidí tak to je pěkná zhovadilost.

DSCN3417.JPG

DSCN3414.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 měsíce později...

Tak jsem se dal také do opravy. Krajní lišty sklouznout ani nemohou, protože je drží ty postranní lapače vody nebo co to je. Prostřední jsem nejdřív zkoušel lepit silikonem. Tohle nikdo nikdy nedělejte!!! :-D. Neudrží to a vyčistit to potom... to je něco. Použil jsem oboustrannou pásku Patex (120kg). Pracuje se s ní zvláštně, protože lepí až když se silně přitlačí. Dal jsem jí na pár místech té lišty, lištu natloukl gumovou palicí a ani se nehne, takže toto se zadařilo. Nicméně problém pronikání vody to nevyřešilo. Kdyby ta lišta byla po celé délce skla, pak by to bylo asi v poho, ale jak chybí v teh dvou záhybech, tak tam tudy stejně teče voda.

listy.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám pro případné zájemce další info. Koupil jsem nové odhlučnění. Stojí to cca kolem 2000,- jak už tu bylo zmíněno. Prozatím jsem nenašel řešení zatékání vody přes místa, kde chybí na skle lišta. Lepit to tmelem zatím nechci. Protože 2tis. není zrovna málo, chtěl jsem ten lisovaný papír nějak chránit proti vodě. Na ruském fóru to obalují nějakou nepromokavou látkou na bundy, což se mi moc nelíbí.

Jako celkem úspěšné řešení mi připadá nastříkat vnitřní stranu gumou ve spreji. Mají to třeba v Hornbachu, stojí to cca 280,- /400ml. Jmenuje se to Rubber comp, od firmy MASTON.Teplotní odolnost je od -30 do +90. Na oba ty díly jsem vypotřeboval celý sprej, tj. cca 5 vrstev každý díl. Je důležité stříknout i hrany, kde je vidět ten žlutý papír, aby se k němu nedostala stékající voda. 

odhlucneni_pred.jpg

odhlucneni_po.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odhlučnění namontováno. Nenapadlo by mě, že se kvůli tomu bude muset demontovat i ta schránka na autobaterii... jinak se to tam narvat bez poškození prostě nedá.... Je to potřeba nacpat mezi nádržku na brzd. kapalinu co je přímo na brzdovém válci a motor stěračů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak sem si řekl za zeptání nic  a kontaktoval jsem zákaznický servis na stránkách Peugeot.cz. Poté co jsem jim poslal pár fotek a popsal o co jde, světe div se, byla provedena výměna poškozených dílů v rámci prodloužené záruky optiway. Takže znovu nechám nalepit sklo do drážky protože je to zas vysunuté a snad to bude fungovat.

20170606_141416.jpg

20170606_141427.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to nelepil. Ta oboustranná páska co jsem dával zatím drží dobře. Nicméně, po pročtení cca 20 stran na ruském 308 fórum je příčina problému úplně někde jinde.Ta lišta tam ani moc držet nemusí, jejímu sklouznutí má zabránit díl s číslem 8251CF (držák mřížky vzduchu). To by samo o sobě mělo tlačit ten krycí plast nahoru k oknu. Problém nejspíš je, že ten držák mřížkyvzduchu je zdeformovaný. Když si to dám vyhledat v serviceboxu podle mého VIN, tak tam najdu nahrazující díl tzn, že tam bude nějaká vývojová změna.

Jestli máš záruku, zkusil bych trvat na výměně tohoto dílu v rámci záruky.

 

PS. nastříkej si to z vnitřní strany taky tou gumou, ať to déle vydrží :-)

Upraveno uživatelem popest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No výměna dílu v záruce - vzhledem k tomu jak se v servisu tvářili když jsem to vůbec chtěl řešit,tak bych asi dostal kladivem po hlavě . (  to je běžné opotřebení,to je u každé 308 a podobné argumenty )

Zeptám se u nějakých autosklářů, jestli nemají nějaké spešl lepidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak jsem také zjistil, že potřebuju nové odhlučnění, protože to původní se z části rozpadlo a zbytek mi jaksi "zapomněli vrátit" ze servisu, zřejmě už taky bylo na vyhození. Můžu poprosit o odkaz, kde se to dá objednat? Nebo je lepší si zajet do autorizáku a nechat si to vyměnit u nich? Kolik by to asi tak stálo?
Předem dík za radu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostaneš to koupit jedině v autorizáku za cenu která je výše ve vláknu. Uděláš to klidně sám doma. Problém toho zatékání se tady řeší pořád, jediné co to udrží, je lepidlo na sklo. Dělal jsem to loni a zatím to drží. Musí se sundat stěrače, celý ten plastový díl, potom ty lišty do kterých je to nacvaknuté, všechno pořádně očistit, odmastit, potom nalepit zpět na sklo lišty, po zaschnutí nacvaknout plast, natřít v těch obloucích kde není lišta sklo i gumu na tom plastu lepidlem na sklo, přitlačit to po celé ploše nějakou měkkou podložkou, zatížit a nechat zatvrdnout. Zatím to rok drží a nezatéká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zas nepochopim ako sa clovek dokaze zaoberat takymito blbostami. No sralo ma to tak som to vytrhal cele a uz mam pokoj. Zeby sa hluk zvysil v kabine vobec nebadat. Pochybujem, ze by to aj pristroj zistil, mozno tak o 1 decibel usami nerozoznatelne. Inak ked som menil vstreky alebo cistil klapku, tak som zhadzoval aj cely ten komplet, lebo to zavadzia. Keby som ho musel odliepat, lebo som si to vsetko zalepil, tak ma drbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...