Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prodej C8 V6 benzín automat 2003


Lukas B.

Recommended Posts

no, proč to neopravím aby se mi to lépe prodávalo: všichni komentující mají kousek pravdy. důvody jsou následující:

a) protože to neumím sám a nemám žádné kamarády fandy do aut, šamany s noťasem a správkaře, tak bych platil plnou komerční cenu opravy. tyhle auta obecně garážisti moc nechtějí opravovat.

b) protože je samozřejmě určité riziko, že začnu opravovat a cena opravy se vyšplhá k prodejní. to je u staršího auta vždycky. samozřejmě porovnáme-li cenu cívek u V6 (což se domnívám že je ten problém)  a vstřiků u ropáka, tak je na místě mírný optimismus.

c) dobrá otázka ovšem je, proč to na sebe vyslepičím a nezamaskuju to nějak. nepochybuji o tom, že těch pár bazaristů a překupníků co mi volalo a nabízelo výrazně méně než chci by to prostě pořádně naleštilo a prodalo za výrazně více a s nějakou reklamací svítící kontrolky by si hlavu nelámalo a kupce poslalo do háje. asi proto že se tím neživím a živit nechci a lhát mě nebaví, ne snad že by se 40tis válelo na ulici, alezas tak zásadně mě to nevytrhne.

d) navíc mé velitelce a paní a matce mých dětí se auto už moc nelíbí a chtěla by nějaké menší a jednodušší a méně žeroucí a lépe se hodící k její profesi. ostatně už je objednané.

myslím si, že cena odpovídá stavu a riziku a jako bonus je, že o autě řeknu ito co nevím. což si nemyslím, že by byl u takhle starého střepu úplný standard.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přístup super, o tom žádná, akorát už holt doma domácího kutilství dost pominula, a zajímavé je to tak většinou už jen pro ty maskující překupníky...

Já jsem s tím i trochu koketoval, že bych si to vzal na hraní, ale nemám času nazbyt ani na ostatní hračky, a za 40 je to pro mě osobně riziko až přílišné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popravdě, auto mi pomalu začíná překážet, zhruba tak na nový rok bych byl nerad, aby se nové auto fungl ze salonu muselo o garáž dělit, a tedy očekávám realistické nabídky (tj. o něco mezi tím co si za to představuji já a co mi nabízejí šejdíři z bazarů). určitě se nějak domluvíme. nebo to holt prodám nějakému bazaristovi a někdo šťastnej se tady holt pochlubí, jak dobře koupil.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ho tu nabídnout za tu cenu co ti nabízejí bazarnici.  Takhle by přišlo do ruk někomu kdo to auto bude mít rád.  Takhle ty budeš na stejné  částce jen dáš vydělat nějakému neznámému bazarnikovi. Který chybu zatají a s výdělkem pošle auto dal.. Chápeš mě?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě že to chápu. ale když to prodám člověku "kterej to auto bude mít rád", tak jsem zase já vystavenej riziku, že za rok přijde že tudle támlecto a sleva. chachachá, za starej strep v hodnotě čtyř minimálních hrubých platů. ale děje se to. bazarník takovou prkotinu fakt řešit nebude, bo se mu to nevyplatí. kompromis mi připadá přiměřený a spravedlivý.

ale ok, bazarníci píší svoje pindy do emailu asi takto:

Mam o Vase auto vazny zajem! Vykupuji auta pro autobazar. Vyridim za Vas veskere administrativni nalezitosti, ktere by Vas jinak cekaly. Vy tak nebudete muset jit nikam na urad kvuli prepisu ani evidencni kontrole. Za auto si Vam dovoluji nabidnout 18 000 Kc s tim, ze vozidlo vykoupim ve stavu jakem je. Vzdavam se standardni sestimesicni zaruky na skryte vady. Jsem schopny si pro vozidlo prijet do 24 hodin na Vasi adresu. Penize Vam samozrejme vyplatim v hotovosti pri predani vozidla.

následovala moje odpověď, kdy jsem zpochybnil přiměřenost této částky. odpověď zněla:

Dobrý den, děkuji za odpověď. Více než 23 000 nejsem schopný nabídnout.

pak napsal další:

bez záruk, otázek a průtahů, o veškeré formality se postarám. Pokud vám níže uvedená částka nevyhovuje, ale jste ochoten jednat o ceně odepište. Určitě nalezneme pro obě strany přijatelné řešení. Nabízím rychle a hotově: 30 000,- Kč.

 

jo taky mi psalo pár nešťastníků poměrně nesrozumitelně. typicky:

„4SPLATKY 5000 DAM NA VIC ZA ČEKANI“

odpověděl jsem: Dobrý den, moc tomu nerozumím:

přišlo: auto na 4 splatky a5 000 kč za čekani vaš vuz

na moji repliku že nejsem ani bazar ani instituce poskytující úvěry a úvěr nehodlám zprostředkovat komunikace ustala.

pak se ozvalo několik normálních lidí, ale nedohodli jsme se. škoda,  kdyby začali smlouvat, šel bych asi níž. po domluveném čase na rozmyšlenou se neozvali a nekomunikují.

 

samozřejmě předpokládám že překupníci přijedou a budou smlouvat. jako že jsem balík z periferie a ukážou mi hotovejch 15 tisíc a padnu na zadek asi. no, přiznávám, tolik peněz pohromadě jsem už párkrát viděl. možná i víc. možná i násobně. nešť.

v zásadě beru  navržených 40 jako k jednání. pod 25 bych to dával nerad. když to porovnám z inzercí, že tolik nestojí ani bouračky co nejdou nastartovat, které potřebují rozchodit a investovat do naftové tříkombinace....

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ti dám pohled z trochu jiné strany, protože jsem už tu na klubu (i jinde) pár aut koupil, a pak jsem tu taky pěkných pár let, takže pamatuju hezkou řádku i jiných prodejů a následných případných řešení.

Auto podobné kategorie kupuju s formulací "jak stojí a leží", nebo "tak jak je" apod. Tzn. bez jakékoliv záruky a jakéhokoliv dalšího otravování prodávajícího. Plus vyřizuji veškerou administrativu, pokud o to prodávající stojí (někteří si to radši vyřídí sami). Plus garantuji, že to nenaleštím a neprodám se ziskem nějaké nebohé kavce. Jak tuto kombinaci od někoho, kdo je zde troufám si říci poměrně známý kdo ocení je samozřejmě každého věc, že za těchto podmínek koupě nebudu platit víc než je ten výkup bazaru je snad doufám jasné a pochopitelné.

Byli zde lidé, kteří takovéto podmínky ocenili, a byli zde samozřejmě takoví, kteří upřednostnili pár litrů navíc. Nic divného. Akorát z té druhé sorty pak pamatuju pár případů řešení typu "pomoc, kupující auto nepřevedl a nekomunikuje, co mám dělat", případně právě to znechucení nad tím, za kolik a v jakém stavu se to pak objevilo v bazaru (stočené, namaskované atd.). 

Čili abych to neprotahoval, jsem ochoten za to dát 20, za výše uvedených podmínek. Za kolik se co nabízí v inzerci je v tomto ohledu irelevantní, to jsou ceny, za které se něco inzeruje, nikoliv prodává, neprodejných ležáků je v inzerci dost, a realizované ceny se od těch inzertních většinou liší. Pokud někdo dá víc, budiž mu přáno, jen do toho, pro mě je tohle reálný strop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik stojí na trhu použitého zboží ojeté hliníkové disky, to netuším. kolik mě stály letňáky na nich, které mají najeto asi 10 tisíc, to si ještě pamatuju.

mimochodem konkrétní nabídky bych preferoval zprávou nebo emailem. nerad bych si připadal jako zkrachovanec kterého vybubnují na náměstí. děkuji.

švagr před patnácti lety prodával hnusnou vrzavou a rezavou škodu 120 za 4 tisíce. po měsíci novému šťastnému majiteli upadlo kolo, a tomu nebylo líto chodit další měsíc v nejrůznější denní a noční doby zvonit a troubit pod oknem s požadavkem uplatnit slevu ve výši ceny opravy (3,5 tisíce). když něco podobného nestane, bude to samozřejmě zohledněno v ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Návštěvník locked this téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...