Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej + olejový filtr


TraCker

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

jsem peugeoťácký panic. Vždycky jsem měl Škodovku. Teď má manželka do práce 206 SW a já se rozhodl vyměnit olej. Jaký dám vím, ale jde mi o olejový filtr. Když jsem na stránkách e-shopů zadal typ auta a motoru, vyskočilo na mě spoustu druhů. Podle r.v., čísla motoru od-do, atd. No popravdě jsem z toho jelen. Konrétně máme 206 SW r.v. 2006 1,4 55kW, KFW. Můžete mi poradit co tam patří. Např. prvně vidím typ filtru "kartuše".

Upraveno uživatelem TraCker
pravopisná chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Nazdar peugotáci. Jaké máte zkušenosti nebo doporučujete či zatracujete  olej Valvoline LongLife 10w-40 do P206 1.1i, rok výroby 1998, najeto 150 000km. Dosud jsem používal olej Valvoline Durablend. Na jiných fórech jsem četl, že olej ztišil motor a zmenšil spotřebu oleje. 

Díky za vyjádření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oleje long life jak už z názvu vyplývá jsou na dlouhou dobu, max.30 tisíc KM, což je pro motor asi nejhorší, co můžeš udělat, olej vyměň po cca 15-20 tisících max.:myslim

ten Valvolajn můžeš klidně použít, ale jestli se ztiší motor atd., to nevím, máš ho za lepší peníze než Total?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej jsem měnil poctivě po 12÷13000 km i s výměnou filtru. Těch 30tis. km je i pro mé svědomí trošičku moc. U toho Valvoline se mi jedná o to, aby tam nebyly přídavné věci, které způsobí úniky oleje přes těsnění a pod. Děkuji za vyjádření. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...