Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení a palubka


Klemoň

Recommended Posts

Ahoj chlapi.

Mám dotaz na majitele 308 po faceliftu a tedy s origo LED denním svícením. :mad:

Dotaz je určen těm co mají na páčce světel režim AUTO a tedy senzor okolního světla na skle .

A dotaz zní : Pokud máte přepnuto do režimu auto, předpokládám správně, že za dne vám svítí pouze přední LED hokejky a jinak nic. A v noci či při vjetí do tmy / tunelu se rozsvítí celé auto tlumenými včetně koncových ???

A co na to palubní přístroje ??? Počítač klima rádio a hlavně budíky = rychloměr a otáčkoměr ???  :myslim

Proč se ptám - dnes jsem si nechal u "Dománi"  nastavit denní svícení na starěm modelu 2009 (bez LED "hokejek") a ty budíky mi za dne nesvítí.

Jakmile se setmí, rozsvítí se auto na tlumené a to včetně budíku, ale za světla je na budících tma.

Pokud se to někde probíralo tak asi ne pod označením denní svícení a prosím o odkaz na webovku.

Ale jednodušší bude asi holá věta svítí / nesvítí rovnou tady ???  :papa

8 přístrojovka.jpg

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč smůla? Všechno důležité svítí (displej km - tempomat, displej PP+rádia, displeje klima) a na přístrojovku je vidět, díky tomu, jaké má provedení. V 508 je to vyrobené jinak a bez podsvícení není skoro vidět. Takže tam to svítit musí :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic - tak já ti budu věřit. Domanský mi řekl, že když si to do týdne rozmyslím, tak mi to vrátí zpět.

Jenže jak to zjistit, když za tmy do práce a za tmy z práce. Leda že by mi někdo posvítil na čidlo světla ve skle ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,světla mám nechané na AUTO a když je přes den zatáhlé nebo pod mrakem a zapnou se potkávačky,tak svítí jen budíky bez klimy a rádia. A svítí s větší intenzitou než mám nastavenou na svícení v noci. Za tmy nebo v tunelu svítí vše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dnes jsem jel do práce později, takže světla už nesvítila a přepnula se do denního režimu. (přepnula se potom co jsem ometl vrstvu sněhu z čidla ;) )

A musím konstatovat, že je dobře (dostatečně) vidět na spodní poloviny budíků :nevim . Cca horní poloviny jsou jakoby zatemněné. Poznámka - mám kvůli teplu zataženou střechu . :myslim

Tak nevím zda to tak nechat a nebo nechat Domáňu vrátit to do původního nastavení.

Opravdu je od jara do podzimu na ty budíky vidět dobře ???  :papa

PS: fotka na začátku je dělaná s otevřenou střechou . . .

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého vkusu je to nastavené docela dobře, když přestává být vidět na budíky, tak už by to stejně chtělo rozsvítit všechna světla (a taky je to brzo rozsvítí). Aspoň se ti nestane, že pojedeš potmě po městě jen s dennímy světly a nevšimneš si toho, protože ti budou svítit budíky...

Upraveno uživatelem Ajap
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajape to je asi dobré moudro - potkávám večer hromady kašparů co jedou na denní a z boku a ze zadu bych je s náklaďákem sešrotoval, protože nejsou vidět. :bacha

Na druhou stranu jsi sám sobě odpověděl, že to se stát nemůže - automatika to za tebe rozsvítí sama - nezapomeneš  :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky automatická světla. Denní má nastavené tak, aby svítily jen vpředu 21W žárovky pro denní. Budíky jsou neosvětlené, displeje svítí vyšší intenzitou. S čitelností budíků nemám problém, ale vzhledem k motorizaci mám bílé pozadí a červené rafičky. Na vánočním uvidíš ;-)

Automatika spolehlivě rozsvěcuje když se setmí nebo při vjezdu do tunelu.

Kdy ale nefunguje, je mlha nebo intenzivní déšť - to přepínám manuálně - hlavně abych byl vidět zezadu.

Ostatně nevím, proč s denním nemůže svítit i zadek auta - to už by snad o tolik víc elektriky (a tím i paliva) nesežralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé, mně pokud začnou jet stěrače nad určitou mez, tak se zapne plné osvětlení...

Klemoň: Jo, to máš pravdu, automatika rozsvítí, ovšem kdyby to nějak selhalo... :D Ne to je čirá spekulace, ale líbí se mně, že poznám i bez kontrolky, jestli svítím, nebo ne:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RichVa - Závist , ten bílý podklad dělá určitě hodně.  :mrk  Ta tmavá to světlo pohlcuje a ráno, když to nesvítí a je "pošmourno" tak palivoměr a teploměr bída a velké budíky v horní třetině to samé :nevim .  Jinak sensor funguje spolehlivě. Stačí podjíždět dálnici která má celkem 6 pruhů a když jedu cca 40 tak senzor přehodí na vteřinky na potkávačky  :cool:  a jsem v oranžovém opojení :D.  Jinak mi svítí jen podlaha modře. ( nebo jakou barvu si nastavím ) :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...