Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Electronic ignition fault


Zarek

Recommended Posts

Ráno po zapnutí kľúča sa objaví tento nápis Electronic ignition fault  naskočí oranžový kľúčik v rámčeku auto točí ale nenaskočí.

Keď vypnem kľúč viac krát za sebou hláška nenaskočí auto naštartuje a ide bez problémov.

Poradí niekto čo asi odchádza?

Ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...
  • O 4 roky později...

Edit: vyřešeno. Dole vysvětlím co a jak.

Ahoj klubáci, ať nezákládám nové téma dám dotaz tady. V neděli po příjezdu domu ze srazu mi před garáží na volnoběh chcíplo auto (Coupe, XFX semimux). Závada výše zmíněná, k tomu kontrolka klíčku. Auto nenastartuje. Diagnostika nenačte jednotku motoru, ani když ji vyberu manuálně. BSI hlásí chybu komunikace s jednotkou motoru taky, viz obrázek dole. Což odpovídá tomu, co píše @Dave_k Prošel jsem pojistky a zjistil jsem, že mi to pálí pojistku motoru 24. To by měla být pojistka na dvojité relé a počítač vstřikování? Tím je myšleno ECU? Nevím, tenhle popis mám z knížky. Každopádně pokud se přes F24 napájí i ECU, tak pak dává smysl, že je bez napětí a nekomunikuje. Mám ještě od člena  elektrické schéma, tam jsem si vyznačil, co vše souvisí s F24, mám to správně?

Nemáte někdo radu, co zkontrolovat? Mohl by mi prosím někdo napsat, co jsou ty vyznačené kódy na schématu? Zkusil bych je postupně projít, něco z toho přeci musí tu pojistku pálit.

 

1205119222_Snmekobrazovky2021-05-10212703.thumb.png.cb0431f7536e3802aa376294262ef196.png

156247368_Snmekobrazovky2021-05-10212744.thumb.png.0aa8cde3630abde31ff7cff45139b289.png

scan.thumb.jpg.bd8a7d405bea959311647c806acd108b.jpg

 

Edit: takže už je známá příčina. Jeden klubák mi zaslal schémata k mému autu, tak jsem to postupně prošel. Odpojil jsem postupně vše, co je podle schématu na F24. Takže dvojrelé, ECU, BSI žlutý konektor. Pak už zbývá jen spínačka a taky snímač rychlosti na převodovce. Bez spínačky by se mi to blbě zkoušelo, takže jsem si šel zlomit ruce pod motor a po odpojení snímače a následně otočení klíčkem se pojistka už nepřepálila. Tak jsem postupně pozapojoval vše krom snímače a výsledek je, že auto nastartovalo.

Screenshot_20210513-221222_OneDrive.thumb.jpg.8e897aa75c199f5a140558f1aa2b1ff3.jpg

Upraveno uživatelem skorpion
Vyřešeno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. 
aby som nezalkadal zbytočne nove vlákno píšem sem.

mam P406 R.V 99 RHZ
Skratka auto sa odstavilo v pohode, po 2 a pol týždňa som išiel naštartovať ale bola vybita baterka a vtedy som si všimol na prístrojovke kľúčik svietiť, ale neriešil som to nakoľko baterka nevedela ani pretočiť motorom. následne auto stalo ešte ďalší týždeň bez baterky.  Po založení batérie motor točí no svieti kľúčik z nápisom electronic ignition fault.  tak som skúšal prechádzať káble a čistil som kde som videl kúsok oxidácie, ako som sa tu dočítal pozeral a premeraval som poistky a všetky boli ok.  následne som našiel znova domontovaný dáky alarm ktorý bol pripojený na BSI a niektoré káble boli upravene. uz som vedel ze toto tam nepatri. tak som ho vyhodil a káble som dal do pôvodného stavu okrem jedného . z Poistky F24 v kabínovom priestore mi ostal vysiet káblik no nevidím žiaden iný cvaknutý káblik. je to tenký červený káblik a po otočení kľúča ma štavu. Nevedel by mi niekto povedať prosím kde tento káblik mam zapojiť?  a ci prave tento káblik môže za danú chybu? na BSI som videl taky hnedý silikón v jednej časti. predpokladám že asi niekto niečo už z ňou robil.

ďakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Takze po dlhsom case som sa "posunul" dalej. A to tak ze RJ som musel dať do opravy pretoze zdochla. Po oprave RJ uz sa.pripojim ale hlasi mi to stale rovnaku chybu po pripojeni mi ukazuje naslednu chybu vid obrazok. Skusal som merakom danne vodice ci niesu prepojene medzi sebou. Tak 3 a 16 (zlty konektor na bsi) su prepojene. Ale neviem ci maju byt prepojene alebo nie.

 

Budem vdacny za kazde info.

IMG_20210714_200118.thumb.jpg.e5609c0538980e77f5c3169c6cacceb7.jpg

IMG_20210714_195509.thumb.jpg.db6fe61f7b9a4f2f5c67059a36943340.jpg

Upraveno uživatelem kluknawa235
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to sehnat schéma zapojení (snad někdo s přístupem ti pošle) a podle toho to projít. To napájení jednotky jsi kontroloval? Myslím tím to plus po zapnutém zapalování a trvalé plus při vypnutém zapalování.

Ještě jsi předtím psal o červeném kabelu, ne kterém je po otočení klíčkem +. Ten už jsi identifikoval? Není to právě to + po zapnutí zapalování pro jednotku?

Upraveno uživatelem skorpion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nakoniec po premeravani kablov a rozobrani takmer celej elektriky som prisiel nato ze trvale 12v tam neako nesli. neskor som prisiel nato ze po palivove rele tych 12v boli ale zaním smer do RJ uz nie (hruby zlty kabel pin 1 na Rele ma byt prepojene na pin 15, a odtiel do pin 1 na RJ.). a ani po otoceni kluca. takze uz som si objednal nove. kable su prechodne vsade. ten cerveny kablik je napajanie na radio ako to uz nova niekto spominal a aj som to nasiel na nete ze to je iba radio.  takze dufam ze po zalozeni tohto dielu tu pojde.

PXL_20210717_132044858.jpg

IMG_20210717_131743.jpg

Upraveno uživatelem kluknawa235
pridane info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mno. Po vymene rele zmizla jedna trvala zavada. Ta druha prepojenie bsi a rj tam stale je a chyba sa stale zobrazuje. Skusal som meranie imobilizeru. Zda sa ze ten funguje.

Skusal som podla pp2000 navrhy meraní vodičov. Ale vsetko je OK. Tak uz fakt neviem. Nakonci mi ukazalo ze skusit z inou bsi. Alebo rj.  BSI mam siemens B4. Videl som ze v nej bol robeny taky 8 pin chip. Skusil som ho prepajovst aj piny na bsi ale rovnako. Ono keby ze aj pozhanam inu bsi neviete nahodou ci oktem toho 8pin cipu by trebalo este aj nieco ine prehodit. (Z vzchuchom si take veci viem spravit).

 

IMG_20210721_204004.thumb.jpg.a2011a5a5076e1bfac974263b54be84c.jpg

 

1127453149_IMG_20210727_1918442.thumb.jpg.91c5d3975d32d330572e61d9f64ee6b3.jpg

Upraveno uživatelem kluknawa235
Info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...