Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Evík 2.0 HDi RHZ


JJEENNDDAA

Recommended Posts

K včerejšímu datu jsem se stal majitelem tmavěšedého Evasiona, kterým jsem tak nahradil nedávno prodanou 406ku. Motor klasika 2.0 HDi 80 kW (RHZ). Nebylo to teda nic jednoduchého sehnat za málo peněz slušné auto, ale snad se podařilo.. Jinak Najeto teda snad necelých 190k km a podle servisky a výpisu z STK by to mohlo sedět. 

Výbava:

6 x el. okna, střešní okna, digiklima, podle SB přídavné topení, otočne sedačky. 

Závady: delší startování, vypínání motoru při zátěži, blbnoucí okazatel paliva a zatuhlý chod šíbru. Jinak vše zřejmě funguje.

Tímto bych vás rád požádal o rady

1.K tomu delšímu startování - chytne ale dlouho točí. Projdu potrubí nafty, ale společně s tim vypínáním motoru to vidím na DRV, popř. čerpadlo v nadrži

2.budík palivoměru - ukazuje většinou pul nádrže, ale rezerva se svítí správně 

3. Zatuhlý šíbr - no otvírá kousek a prostě zatuhne, jako by to chtělo vyčistit a promazat (nevím zatím co, kde a jak)

4. Palubní pc a tempomat - Až odstraním závady, chtěl bych dodělat tempomat, zda to tedy půjde a palubní PC mikrospínač bych měl ale jestli ho zapojit jako u 406 nebo jinak a zda to pujde spustit na diagnostice když mam jen teplotu to opravdu netuším.

Budu vděčný za každou radu 

fotky dodám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. se modli, aby to nebylo VT čerpadlo, to je mnohem pravděpodobnější než to podávací. Které teda, pokud ho nikdo neměnil, budeš měnit taky - je z té nešťastné série, kde se nadměrně ojížděly komutátory... Takže v první řadě kuk do filtru, jestli tam nejsou piliny.

4. tempomat v pohodě, palubní PC zde znamená výměnu budíků a stejně je dost mizerný, nestojí to za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podávací je údajně měněno. ale kdo ví v jakem je stavu.. VT čerpadlo, no jak to případně ověřit? DRV mam možnost zkusit z jumpy otce, takže až bude otec delší dobu pryč zkusim ho prohodit.. :D už jsem to udělal jednou u 406 a aspon jsem zjistil kde byla vada :D otec byl sice na prášky že se mu hrabu v dodávce a provedl detox alkoholem, ale jinak vše dopadlo dobře, až na moje ruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukni do toho filtru, jestli budou piliny, dej jiné čerpadlo do nádrže--možná tím vyřešíš i ten palivoměr (čerpadlo je s plovákem palivoměru), pak bych zkusil ten DRV, VT čerpadlo by mělo být při tom nájezdu OK :myslim, jestli je na čerpadle v nádrži made in CR, tak ho hned zahoď

nejdříve začít asi diagnostikou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, trápení s dlouhými starty bych trochu popsal. Za studena motor chytá dobře, no relativně dobře.. Prostě skoro hned. Za tepla to trvá dlouho, dost dlouho než chytne. Kolem vstřiků mam naftu, plné kanálky, zkusil jsem podotahovat vstřiky a trubičky, což bych moc asi neměl dělat. Myslím si, že ti co se v tom vrtali předemnou nedali nové těsněni pod vstřiky a teď přes to uniká nafa a kompres, s vyšší teplotou je to horší. Je to možné? Motor jinak jede dobře, starter taky točí dostatčně rychle. Příští týden zajedu do servisu nechat přetěsnit vstřiky, pak pokud to nepomuže, udělam diag. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak  vstřiky byli na kontrole a vrátili se s protokolem že jsou zcela v pořádku, tudíž jsem je vrátil pět a zkusil jsem udělat to co jsem myslel že to bude.. Vyndal jsem DRV z otcovo Jumpy nasadil do svého a hle auto vrní, startuje krásně nevypína v tahu.. Hned dneska jsem koupil tedy nový, šoupnul ho tam a už jezdím.. Musím zaklepat, ale vypadá to že je vše OK až na ten ořech z goly co mi zapadl někam a šroubek :D

Teď se vrhnu na opravu výfuku a nějak snad přečkáme zimu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...