Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysočanská estakáda - oprava???


MJSytic

Recommended Posts

https://www.novinky.cz/domaci/419408-vysocanska-radiala-zustane-zavrena-minimalne-do-prosince-pristiho-roku.html

Oni tam budují snad muzeum, nebo proč se s tím tak crcaj? :grr Proč to neudělají všechno ze železobetonu, místo toho vyzdívání. Tohle snad není možný ... Místo toho, aby to vzali z jedný vody na čisto - komplet vybagrovat a vybetonovat, tak si tam hrajou s cihličkami a kladívkem :bacha 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi povídej ... konec příštího roku .. jako tvl ... dělám na Proseku přímo na metru de facto a tahle vojebáfka mi zpříjemňuje cestu do/z práce už 4. měsíc ... A musím přiznat celou dobu jsem měl za to, že se propadl ten most .. Hm, dezinformace. Most každopádně tak starý není, jen 15 let. Ale kanalizace to holt zazdila ... Ach jo :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když jsem psal o pravděpodobných termínech já tak jste mysleli že si dělám legraci. My (MHD) už tama jezdíme směrem dolů ale žádná výhra to není jezdíme v protisměrném pruhu mezi svodidlem a tou jejich plechovou ohradou dopravním značením je to omezené na 30 a naším interním nařízením na 15 Km/h. ono se tam stejně nedá rychleji protože schválně tu ohradu zvlnili aby to vypadalo úzké a každý tam fakt jel pomalu. A dá se říct že MP, PČR se tam nepřetržitě střídají v odchytu hříšníků. Nechci vidět pokud přijde nějaký náledí nebo kvanta sněhu jak se budeme dostávat nahoru okolo pekáren.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vena : a přitom nahoře nikde není ani slovo (u té poslední malinké křižovatky nad tím místem) o tom, že by MHD směla a ostatní ne .. nebo se mýlím ? Teď jsem tam projížděl cca 08:45 a jela zrovna jakási dodávka normálně dál, dolů ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že nevím jak je tam řešeno dopravní značení. Neb mě to ani nějak moc netíží. V náležitostech k lince mám jedeš tudy a tudy tak tam tudy jezdím. A jestli tam smí i ID(individuální doprava) fakt neřeším. 

MJ : no ono to takhle jednoduše nejde protože jak je článku psáno tak je tam trochu více problémové podloží i nadloží (okolní materiál okolo té stoky). Takže je jednodušší si tam takhle hrát s kladívkem a cihličkama.  Nějaké prefibrakované dílce nebo něco podobného by tam asi nešlo dost dobře uložit tak aby to zůstalo stabilní aby to sneslo zatížení dopravou a provozem v tom místě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam normalne zakazova znacka a bariera aa samo dodatkiva tabule ad mhd a stavba

Me spis sere jak tam pustili ty busy tak zkratily interval zelene dole u viaduktu a hezky se tam to stosuje. Jsem tam denne a kaka me to pac jinudy neni mozna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, celý severovýchodní parter Prahy - Prosek, Klíčov, Ládví, část Libně ale i část Letňan aj.je na písku. Když se stavělo sídliště Prosek a jejich obslužné komunikace, nikdo moc do budoucna nekoukal a už vůbec nepředpokládal takový nárůst dopravy. Je třeba si uvědomit, že tzv.Vysočanská estakáda je ze začátku sedmdesátých let 20.století. Před lety tam sice proběhla výměna povrchu, oprava samotného mostu, ale do základů nikdo nesahal. Podloží je v této části Prahy protkáno chodbami a je i dost nestabilní - proto mimochodem sídliště Prosek stojí tak daleko od hrany tohoto severovýchodního parteru. Prostě po létech používání si kanalizace řekla dost a bylo.

Vzpomeňte si když se po podobných deštích propadla Prosecká. Tam kanalizaci také vzala voda. Oprava trvala myslím tři roky.

Pro letňanský je toto další komplikace. V podstatě jsme ve špičkách zablokovaný ze všech stran - Kbelská, Liberecká - Cínovecká, Vysočanská estakáda a do toho neschopnost firmy Eltodo řádně seřídit chod semaforů na Klíčově. Posledních pár týdnů je i problém se normálně dostat z - na Metro Letňany. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli pak víte jaké jsou dva rozdíly a jedna společná věc mezi Eltodo a El ňino  ? .................................................................................. Jméno, místo působení to jsou ty rozdíly a ta společná věc je že oba umí udělat pořádnou paseku.

Samozřejmě že tento stav je velmi nepříjemný a přímo ovlivňuje dotčené oblasti které vyjmenoval Honza ale nepřímo tento stav ovlivňuje dopravu skoro na celém tomto břehu řeky. Teď se ještě rozkopala opět Prosecká na cca 3-4 týdny a V Holešovičkách to je údajně na 4-6 měsíců oboje náprava havarijního stavu páteřní kanalizační stoky. V Holešovičkách to omezuje dopravu do i z města. Takže ráno se dostat z tohoto konce města do centra nebo na druhou stranu je ořech se kterým si ani Waze kolikrát neví rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Machrovat nemachrovat ... jestli někdo v téhle kose jezdí na kole je vůl. A otázku domr*ané "opravy" estakády, která se nejspíš fakt potáhne do příštího podzima to neřeší ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Výborně... :)

Na Plynárenský a Nuselský to bude taky eště na dlouho prej... Asi za 14 dní se má znovu zavřít i pro tramvaje a bude probíhat totální rekonstrukce ulice... Snad na dvě etapy... Až to bude hotový, tak stejnej postup prej čeká i Chodovskou...

no hned mám lepší vyhlídky do budoucna... :D  dva roky v kolonách na příjezdu do prahy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...