Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Allianz - Jezdím málo, platím málo... OPRAVDU?


skuci

Recommended Posts

ahoj klubáci, tak po nějaké době zase malé srovnání, na které jsem se těšil docela dlouho.

Pojišťovna Allianz vyšla s novým produktem na pojištění vozidel, které se drží hesla MÁLO JEZDÍM, MÁLO PLATÍM, běží na to spoustu reklam, např. tato.

Od 1.11.2016 oficiálně v platnosti a s tím i malý rozruch u konkurence, která také krapet upravila sazby a tak jsem si na to vyčlenil cca 6hodin práce, abych to mohl porovnat.

Vzal jsem jednoho klienta s rokem narození 1967, s plnými bonusy a bydlícím v Kolíně a náhodně jsem mu přiřadil 5 aut z mého portfolia klientů (Peugeot 406, BMW 530d, Kia Picanto, VW Golf VI a Škoda Octavia) a porovnal, jak by to dnes vycházelo. Nejde ani tak o to, kdo je první a kdo poslední, ale spíše porovnání všech pojišťoven vs. Allianz.

P.S. čekal jsem, ale alespoň v pár případech bude Allianz nejlevnější :) 

Ostatně na výsledek se mrkněte sami :)

 

Jako vždy jsem Vám plně k dispozici pro Vaše otázky a připomínky, případně na propočítání

------

berte to prosím jako orientační propočet, vždy záleží na více kritériích při výpočtu (rok narození, bydliště, značka auto, výkon, objem), stejně tak, jako nyní v diskuzích na FB profilu Allianz přímo oni argumentují lidem, kteří jim tam píší, jak to je drahý, že při výpočtu zohledňují více faktorů, mimo jiné i nájezd :D 

srovnani_pov_vs_allianz.jpg

srovnani_pov_vs_allianz_5-7.JPG

Upraveno uživatelem skuci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aneb (jako skoro vždy a skoro všude) "nechci tu slevu zadarmo" :D

Třeba můj otec tohle právě řešil, protože auto jezdí opravdu hodně málo (vlastně jen jednou za čas k doktorovi), ze Allianz zajímavý a na POV ušetří 1000 Kč ročně, i když bude muset spravit tachometr/odometr za 400 Kč, pořád ještě ušetří. Ne že by šlo o těch 600 Kč absolutně, ale proč je dávat zbytečně. No a pak vzal nabídku Allianz, zašel do České, ze prý kdy může dát výpověď vzhledem k výročí, slečna/paní prý proč, aha, moment, zajdu za vedoucí, vydržíte 10 minut? No a hned byla na další rok sleva 800 Kč na světě ;) Takže Allianz chválíme :potlesk

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobně to v kapitalismu funguje téměř ve všem (operátoři, dodavatelé energií, některé služby ...). Vyplatí se starat se a bombardovat svého stávajícího partnera dotazy na možnou slevu - když je opřeme argumenty s reálnou konkurenční nabídkou, většinou slevu dostaneme ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Veverka napsal:

Aneb (jako skoro vždy a skoro všude) "nechci tu slevu zadarmo" :D

Třeba můj otec tohle právě řešil, protože auto jezdí opravdu hodně málo (vlastně jen jednou za čas k doktorovi), ze Allianz zajímavý a na POV ušetří 1000 Kč ročně, i když bude muset spravit tachometr/odometr za 400 Kč, pořád ještě ušetří. Ne že by šlo o těch 600 Kč absolutně, ale proč je dávat zbytečně. No a pak vzal nabídku Allianz, zašel do České, ze prý kdy může dát výpověď vzhledem k výročí, slečna/paní prý proč, aha, moment, zajdu za vedoucí, vydržíte 10 minut? No a hned byla na další rok sleva 800 Kč na světě ;) Takže Allianz chválíme :potlesk

zrovna ČP je v tomhle velmi flexibilní co se týká slev :D a dokážou divy, když od nich někdo odchází

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každej pojišťovací ústav dokáže divy, když od nich někdo odchází :-)   Mají na to specializovaná oddělení, řečená "retenční", a tam se snaží, snaží a snaží. Jen je fakt na houby, že kdo dostatečně nedržkuje, tak platí víc než by musel. Telefonní operátoři apod. to samé, jak psal Medvěd, bohužel je to tak... Kdo nesleduje "nové tarfy", nedržkuje a tak, má smolíka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skučáku, ale tys do tabulky u Alíků neuvedl nájezdy do 5 tisíc a do 7,5 tisíce KM (začínáš až pásmem 10 tisíc). Některých se to týká - třeba mě, který  ročně najede asi 25-30 tisíc KM, ale na pěti autech dohromady. Přidej k těm šesti hodinám práce ještě hoďku, ať nám to dáš komplet :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když se Alící v reklamě prsí, že: Při nájezdu do 10 tisíc KM, bude-li sjednáno Povinné ručení, garantují nejnižší cenu na trhu, tak to musejí dodržet. V pravidlech mají, že pokud nejnižší cena nevyleze při kalkulaci, tak stačí doložit konkurenční nabídku, a oni ji podlezou. To je podstata oné garance. Já bych je nešetřil, slib je slib :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dle Vašich požadavků jsem Vám přidal do úvodního příspěvku i cenu s nájezdem 5-7,5tis. km/rok, zde když se na to odhadově kouknu, tak mi teprve trošku začíná dávat smysl ta reklama...

Oni inzerují, že do 10tis. na rok včetně pojištění skel nejlevnější. Ano když vezmu v úvahu 2 aspekty, že by člověk najel s autem opravdu max třeba do těch 7500km/rok a k tomu skla, kde např. u částky 10000Kč chtějí 600Kč/rok (konkurence většinou 1200-1500Kč/rok) tak zde vznikne prostor na úsporu, 

ale jak jsem řikal... každý produkt má svého zákazníka a i zde se někdo najde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši jestli můžu mít dotaz myslím že ani ne moc zbytečný. Co jsem tak pochopil tak jim k dokladování km stačí fotka tachografu(tachometru). A jakým způsobem je ošetřeno že člověk ten limit přeskočí? Vím že to asi bude taky trochu záležet na tom jak nastaví podmínky tomu kterému pojištěnci ale nějaký obecný příklad by jsi měl aby se dal porovnat další aspekt tohoto produktu.  Třeba pro našich by to mohlo být zajímavé ale víš jak člověk míní život mění. Naši mají současné auto přes čtyři roky doteď měli roční nájezd cca 5000 Km bohužel stav tatíkovo rodičů se začal zhoršovat čímž nastává situace kdy začínají jezdit víc než doteď protože to zkrátka situace vyžaduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smysluplnější by bylo přímo vidět výtah toho pojištění v celém rozsahu,včetně podmínek ,když ten nájezd přešvihnu - dokazování ,nárust ,co se změní ....penalizalce jednotilivých podmínek.Dost těchto pojištění mě osobně šokovalo v podmínkách výluky z plnění ,právně stanovené podmínky ,co jsou i nadvakrát jištěný na neprůbojnost , celé proti zákazníkovi...když se něco stane ...a vesměs se k tomu pojišťovací společnosti staví kolektivně odmítavě.To drží basu.

zajímá mě to ,ač tento produk pro mě není ,mám různý nájezd km....

osobně za mě je to jen marketingový tah před vánoci už na tak dost přesyceným trhu , vést úzkou skupinu z obyvatelstva k malému nájezdu km ,z toho pramení logika celého artiklu - nejedeš - nebouráš --neplatíš tolik a my nemusíme plnit z ručení ,které se stejně zvedne od 1.1

chylí se ke konci III období z hospodářského roku, nejvíc se prodává ,co se přes rok vytvořilo ,celé načasování tomu odpovídá této filozofii.Je to jen produkt - prodává obal a reklama na lidi .

 

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se podivat primo k Allianz... ? Chapu, jsou to tri kliknuti navic :D

PS: Ja o tom docela vazne uvazoval na 306, ale prislo to o trosku pozdeji nez jsem potreboval tak az napresrok. Pro lidi co maji druhe auto jako zalohu, pro radost nebo na obcasne jezdeni to muze byt zajimave.

 

www.allinaz.cz :

Co když se netrefím v odhadu?

6

Na počátku pojištění musíte odhadnout, kolik kilometrů ročně najezdíte. Když se netrefíte, nic se neděje, pojištění se chová tak, jak byste sami očekávali.

  • Najezdíte méně
    Přeplatek pojistného zohledníme v ceně pro další rok.
  • Najezdíte více
    Doúčtujeme Vám pojistné, které odpovídá počtu skutečně najetých kilometrů.
  • Neřeknete nám počet kilometrů
    Slevu Vám odebereme a doúčtujeme Vám pojistné odpovídající rozmezí nejvíce najetých kilometrů.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem jestli Lukáš nemá něco trochu konkrétnějšího jako třeba přejedeš km o 1000 km tak se pojistné doúčtuje podle tohoto schématu. Přešvihneš o 2000 km tak se to doúčtovává takhle.

Protože Lukáš se v tom vyzná a umí s těmi produkty pracovat tak to dokáže vysvětlit tak aby i člověk neznalí mluvy smluvních podmínek se v tom zorientoval. Každý jsme fachman ve svém oboru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vena garážmistr: jak psal Vvitty... 

dejte tomu, řekneš, že najedeš 10tis. použiju tabulku co jsem vkládal, zaplatíš 3194Kč,

-najedu 15tis., příští rok doplatím 998Kč a příští rok budu platit 4192Kč

-najedu míň jak 10,příští rok vrátí 539Kč a budeš platit 2655Kč

 

- má se však trestat, když tento údaj o nájezdu budeš měnit, mělo by tam být snad až 20tis. Kč pokuta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky.  Takže jestli to dobře chápu tak se "upíšu" k pojistce na XX km ročně a pokud km za rok  přešvihnu tak mi automaticky ten přešvihnutej rok dopočítají ve vyšší hladině nájezdu a další rok budu platit dopředu vyšší cenu pojistky se stejným limitem km .  A další rok pokud se vejdu do limitních km tak mi ten " přeplatek " zohlední v ceně na další období.  Jestli jsem to správně pochopil.  Takže to je produkt zaměřený na " věrné " zákazníky kteří nejsou zvyklí měnit pojistku v pravidelném intervalu aby se pokaždé dostali k nejvhodnějšímu produktu který je aktuálně na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...