Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stěrače - pohyb ramen v servisní poloze


MJSytic

Recommended Posts

Zdar všem, mohli byste se prosím mrknout, zda můžete volně hýbat se stěrači (viz VIDEO), když jsou v servisní poloze? Řešil jsem problém, že mi řidičův stěrač při stírání občas zajel až ke kraji a klepnul o lištu. Došlo k přesazení - seřízení dle značek na okně, ale stejně to nepomohlo :( Trošku jsem nad tím bádal, a zjistil jsem, že s rameny lze volně pohybovat. Metodou pokus omyl jsem je z té servisní polohy ručně vrátil do výchozí, kde se pohyb zastavil a už s nimi hýbat nešlo. Následně jsem zkusil stírání a klepání je pryč :myslim Alespoň během testu s hadicí to bylo v pohodě. Ptám se na to z důvodu, zda není třeba známý nějaký postup, když se stěrače sundávají a musí se pak nějak "vycentrovat"???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky ;) Trošku mě to překvapilo, protože u 308 jsou stěrače v servisní poloze na pevno, tak jsem si říkal, jestli není třeba to nějak seřídit, když jsem s tím hnul. Ale ten následný test byl OK, tak snad od toho klepání do lišty bude pokoj a stěrač bude končit, kde má :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

pro jistotu (foolprove) pro mne :)

1.ok takze vypnu motor (stop tlacitko)

2. packu dam dole (dolu mam na automackou detekci deste)

3. mel bych moznost mit se steracem hybat. vezmu ten u ridice a dam ho zaroven z lyzinou nosicem

4. co ted necham jen tan jeden tak ? nebo oba do stejne polohy

 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 a 2 - správně. Stěrače se posunou někam do poloviny skla, nebo spíš ještě výš. Pak vrať ručně stěrač spolujezdce zpátky do parkovací polohy (značky na spodní straně čelního skla) až kam ti to mechanika povolí. A následně vrať i ten stěrač řidiče. Když je vrátíš, tak by s nimi už pak nemělo jít hýbat.

Musím potvrdit, že mi tohle pomohlo. Teď jezdím v dešti často a od klepání je pokoj :super Jen to bude chtít nové stěrače. Ten spolujezdce patlá, takže oblbuje senzor a navíc si občas vrzne, což vyloženě nesnáším :D   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...