Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Propadl se spojkový pedál


peug406

Recommended Posts

Ahoj, včera večer sem přijel domu a když jsem chtěl zaparkovat , po sešlápnutí spojky se mi najednou propadl spojkový pedál, zůstal u podlahy, když jsem ho rukou vrátil a pokusil se ho jakoby sešlápnout tak se zdá , že část trochu jako zabírá, vejpůl takové zaškobrtnutí a opět se pedál propadne až k podlaze, musím ho rukou vrátit zpět.Spojka nevystavuje... asi 3 týdny kdýž jsem auto startoval se zmáčklou spojkou, tak po nastartování se zdálo, že chvíli (cca 10 vteřin) trochu vybroval spojkový pedál a jakoby něco vrzalo.. Prosím o rodu.Je to 406 Break, 2,1TD r.v.98 , spojka je hydraulická.Děkuji všem za radu.PK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejprve zkontroluj, zda je funkční ovládání spojky, tzn., zda spojka vypíná--pomocník sešlapuje pedál spojky a ty se dívej pod kapotou, jestli se hýbe vypínací vidlice na převodovce (je do ní zaklesnutý spodní pracovní hydraulický válec)

když se vidla hýbe, je pravděpodobně protlačené ložisko do přítlačáku--nutná výměna spojky

když se vidlice nehýbe, bude problém v samotném ovládání--bez kapaliny, vadný válec spojky, prasklé potrubí mezi oběma válci atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 2.1 td je spojka tazna nie tlacna ako klasika takze bud vyskocilo spojkove lozisko z pritlacaku (isti ho len poistny kruzok) alebo odisla hydraulika 

tuto je hydraulika nahouby lebo je to brane ako z jedneho kusa cize pri poruche sa kupuje komplet nerozoberatelna cela hydraulicka sustava valceky s hadickami

nejake pokusy o opravu povodnej hydrauliky tu boli ale asi  nie vela zdarnych 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedka sem dorazil z prace ..kousek sem s autem musel popojet..pedal uz jde zmáčknout jen malý kousek a pak se natvrdo zarazí..spojka nereaguje... Pokud se pokusim zmáčknout pedál při spuštěným motorem tak v te poloze co se pedal zarazí tak jako by neco mlatilo do pedalu..jako kdybych něco drtil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHoj všem tak nakonec objednávám spojkovou sadu od LUKu  a ješte sem našel vodici pouzdro spojka Corteco kde mají opět dva typy..1) vnitřní prumer = 28mm,vnejsi =43mm, vnejsi =80mm, tlouška =72,2mm ..a typ 2) prumer =26mm, vnejsí =43mm,vnejsi 2= 64mm tlouštka 72,2mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak nakonec vše jinak, dal jsem to opravari a ten mi rekl , že spojka je dobra ale že je vypadlí spojkový valeček..? ..to co tlačí do spojky tak prasklo a vyskočilo...

tedka tedy nevím, zda je to ta součást hydruliky...https://mlparts.cz/autodily/peugeot/406-break-8e-f/2.1-td-12v-80kw/spojka-prislusenstvi?productId=398511 

nebo se dá něco objednat solo?Prosím o radu děkuji. ... tak ještě mi volal, že bude pravděpodobně špatná i spojka ... takže to je docela paráda ...

Upraveno uživatelem peug406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...