Sign in to follow this  
Followers 0
Laďa

Nový Peugeot 3008

68 posts in this topic

minimaxa Zajímá mne proč pochybuješ o životnosti menší než 100.000 km. Ta otázka není útok na tvou osobu. Jen se třeba dozvím něco co neznám a pomůže mi to. Technicky vzato je velikost pístů a toho ostatního větší než u čtyřválce. Turbo je součástka podobná u jakéhokoli počtu válců a druhu paliva. Použitý systém dvou termostatů včetně dochlazování turba dalším vodním čerpadlem já chápu jako řešení prodlužující životnost. Na těch několika motorech, co jsem kdysi dělal generálku, bylo měřitelné jednostranné opotřebení. To tedy asi řeší posunutá osa klikového hřídele vůči válcům. Předpokládám, že to vývojáři motorů dobře spočítali. Tak kde je ta tvá nedůvěra?

Protože to psali na těch internetech :D

Jak jsem naznačil tak jsem si vypočítal výkonovou váhu modelů

P 2008 1.2 110k 10,56 kg/k,  P 3008 1.2 130k 10,19 kg/k,  P 3008 1.6BlueHDi 120k 11,46 kg/k,  P 3008 2.0BlueHDi 150k 10,00 kg/k,  P 3008 2.0BlueHDi 180k 8,56 kg/k. 

Pro zajímavost P 308 GTi má výkonovou váhu 4,74 kg/k :)

V 12. 1. 2017 at 9:14, rak napsal:

svijam: uvažujeme o koupi nové 3008 ALLURE 1.6 THP automat někdy v dubnu 2018. Budu rád, pokud sem budeš psát co nejvíce informací. Seděl jsem v ní a je to fakt špica.

Jasně, jak bude doma dodám fotky a podělím se o zážitky :-)

Proto je serviska jen do 150 000km :D

Pe.Tr  to asi platí jen pro Mercedes a Hyundai.

Peugeot to má trochu jinak. :) :) :)  Při běžném provozu je v plánu servisních prohlídek prostor na 18 razítek a to dělá při normálním užívání vozu 450.000 km :papa Není to žádný útok na tvou osobu ani na značky které zde občas uvádíš. Zasílám to jen pro přesnou informaci příznivcům značky PEUGEOT. 

garančka.PDF

plán údržby.PDF

Proto sem tam psal joke :-D

Chces videt servisni knihy na mercedes na vic nez mio km? Neni problem :-D

Odesláno z mého E6653 pomocí Tapatalk

nechci a nepotřebuji :bojim   Nevím jak u Mercedesu ale u Peugeotu potvrzovat knížku do jejího konce stejně klienti nedodrží.