Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trvalá ztráta výkonu motoru


pubalik1

Recommended Posts

Ahoj, mám P307, 2.0 HDi, 79 kW, 2004 a mám problém s trvalou ztrátou výkonu motoru. Auto se chová, jako by mělo výkon pouze 60 kW. Při rozjezdu je motor strašně línej a dokud se nedostanu s otáčkami nad 2000, tak můžu šlapat na plyn jak chci a auto téměř nezrychluje a ani není cítit žádný tah motoru. EGR a FAP mám zapojený a funkční. Diagnostika neukazuje žádné chyby a všechny parametry jsou podle diagnostiky v normě. Řešil jste už někdo podobný nebo stejný problém ? Předem děkuji za jakoukoliv radu a pomoc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadice by měly být v pořádku, protože z motorového prostoru není slyšet žádné syčení a ani nejsou slyšet žádné podivné zvuky. Možná, že to bude souviset s tím swirlem, jak psal P607Olda, protože jsem si vzpomněl, že když jedu na 5 a mám takových 2400 otáček, tak se motoru taky moc nechce dál zrychlovat a to jedu po rovině. Můžu se zeptat, kde přesně najdu ten swirl ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 týdny později...

Ahoj chlapi,

mal som rovnaký problém, nebolo počuť ani turbo, diagnostika ale vypísala chybu plniaceho tlaku - vraj „chybný“ snímač plniaceho tlaku.

Snímač som zakúpil, vymenil a problém stále pretrvával.

Nakoniec sa zistilo, že je chyba v podtlaku - „naříznutá“ hadička.
Aj touto cestou sa chcem poďakovať užívateľovi tohto fóra pod nickom ferinko2 za vyhľadanie a vyriešenie problému. :super

Skús teda pozrieť aj ten podtlak, poprípade premeraj cez diagnostiku tlaky.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...