Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot výměna páček za jiný typ


cabman

Recommended Posts

Dobrý den,

potřebuji poradit s výměnou páček u peugeota 206. Jedná se o auto rv 2002 VF32CKFWF42627307 a páčky jsou 96 446 862 XT. Před časem začaly přeskakovat blikny a po amatérké úpravě to ještě pár let fungovalo, dnes jsou za bodem kdy by byla oprava možná a je nutné je vyměnit. Bohužel nevím jako poznám co mám koupit.

První věc co by mě zajímala je, co vlastně ty páčky všechno dělaji. V eshopech to třídí podle toho jestli má auto centrál, jestli má airbagy, jestli má dešťový seznzor, jestli má počítač, automatické rozsvícení světel ... opravdu ta destička v páčkách řídí tohle všechno???

Druhá věc co mě zajímá je, jestli když koupim s míň nebo víc funkcema tak to bude fungovat. Zajímal by mě tempomat a palubní pc. Ani jedno nemám, ale když koupím příslušné páčky můžu to domontovat?

V eshopech jsem se dopravocal k tomu, že potřebuji "Valeo 251497", ale já mám automatické rozsvícení světel a podle eshopů to to valeo neumí. Automatické rozsvícení světel je pro mě důležité, ale kdyby to měl být rozdíl 4000kčs tak ho oželím. Tak nevím, existuje nějaký katalog valeo kde to ověřit?

Pak koukám, že v eshopech to třídí podle počtu přípojek a nevím co kde počítaji a pak podle roku, tedy bez označení, od roku 01 a od roku 03. Mám vzít něco od 01?

Předem moc dík za objasnění. Pavel

DSC00466_1.JPG

DSC00467_1.JPG

DSC00468_1.JPG

DSC00469_1.JPG

DSC00470_1.JPG

DSC00475_1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, mmartinkovic napsal:

V auto kelly mám auto zadané i s vin v tý jejich "garáži" v eshopu a nefunguje to - ukazuje mi to celý eshop i když tam mám vin zadaný. Jinak dík za odkaz, ale v odkazuj e jiný typ který má od spodu o konektor víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, HonzaZ napsal:

V Autokelly obj. č. 16.25.686 a cena 5990,- s DPH.

U tohodle nepíšou že by měl automatické rozsvícení světel.

před 21 hodinami, HonzaZ napsal:

Sorry, VIN máš v prvním příspěvku, takže origo obj. č. je 6239Q3 a cena origo 7264,-.

Ale když kouknu v tom autokelly tak tam zas enni to denní svícení. nevim, dojdu za automechanikem a vyptám se na to. je možné, že vin neodpovídá tomu co tam je, ž tam jsou lepší.

před 3 hodinami, P607Olda napsal:

Jestli už to máš rozebrané, tak to máš to nejhorší za sebou (a před sebou).

Můžeš se na odkazu v mém inzerátu domluvit na poslání poštou.

MOžná to zkusím sundat a podívat se, co tam vlastně vevniř je a neni protože už to bylo opravované před léty a vyměnit ten kolíček s průžinkou stačit asi nebude. Kdyžtak to vyfotím.

 

Stejně dík P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na můj inzerát, na fotky. Máš páčky podle obr.1, anebo podle obr.2?

Výbavu zatím neřeš (podle tvých fotek máš "bez autom. zapínání světel, tedy klobouček nestlačitelný, a jen jedna šipka pro mlhovky, tzn. bez předních mlhovek). Ale toto neřeš, i kdybys sehnal s kloboučkem stlačitelným a dvěma šipkami, tak se vůbec nic neděje, bude to fungovat úplně stejně.

Nejdříve se zaměř na opravu. Tobě už dříve padala páčka na tomto autě? Protože to provedení, které padá, neblbne elektricky. Tak je potřeba vyjasnit, co se vlastně děje.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, HonzaZ napsal:

Cabman, denní svícení se nenastavuje na páčkách, ale konfigurací v BSI pomocí diagnostiky. Takže pokud máš denní svícení nastaveno, tak ti bude fungovat i s jiným COMem

To je právě věc na kterou jsem se na začátku ptal. když koukám, znovu, u auto kelly tak oni tam u některých páček specielně píšou " pro vozidla s automatickým spínačem světel ", že jsou vhodné pro auta vybavená denním svícením a u některých to nepíšou. Specielně to píšou to třeba u  Objednávácí kód 16.25.690 . Jak kdyby na těch páčkách z nějakého důvodu záleželo jestli to bude chodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že na moje informace moc nedáš. Tak ještě:

Páčky z obr.1 (které blbnou elektronicky) jsou elektricky všechny shodné. Liší se tím, zda klobouček je stlačitelný (je to jiný klobouček, ale snadno zaměnitelný), a pak už se liší jen tím, jaký mají potisk. Tzn. ty, které mají klobouček stlačitelný, tam mají slovo AUTO, a dále se mohou lišit tím, zda u mlhovek jsou namalovány dva nebo čtyři trojúhelníčky. Jinými slovy budou ti tam pasovat jakkoli namalované páčky. Pozor jen na to, zda jsou podle obr.1 nebo obr.2, to je navzájem nezáměnné.

To, co tady probíráte o senzoru světla, je sice všechno pravda, ale pro tebe naprosto nepodstatné - ty máš auto v určitém provedení a já ti upřesňuju, že pasovat ti budou páčky i s nápisem AUTO, akorát se tím nic nepřepne.

Nepíšu o COM, ale o samotné levé páčce.

Tak se asi odmlčím, když se mnou nekomunikuješ.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, P607Olda napsal:

Koukám, že na moje informace moc nedáš. Tak ještě:

Páčky z obr.1 (které blbnou elektronicky) jsou elektricky všechny shodné. Liší se tím, zda klobouček je stlačitelný (je to jiný klobouček, ale snadno zaměnitelný), a pak už se liší jen tím, jaký mají potisk. Tzn. ty, které mají klobouček stlačitelný, tam mají slovo AUTO, a dále se mohou lišit tím, zda u mlhovek jsou namalovány dva nebo čtyři trojúhelníčky. Jinými slovy budou ti tam pasovat jakkoli namalované páčky. Pozor jen na to, zda jsou podle obr.1 nebo obr.2, to je navzájem nezáměnné.

To, co tady probíráte o senzoru světla, je sice všechno pravda, ale pro tebe naprosto nepodstatné - ty máš auto v určitém provedení a já ti upřesňuju, že pasovat ti budou páčky i s nápisem AUTO, akorát se tím nic nepřepne.

Nepíšu o COM, ale o samotné levé páčce.

Tak se asi odmlčím, když se mnou nekomunikuješ.

Co to dělá je, že v první fázi když se vrátlila blikna automaticky tak přeskočila na druou stranu. Pak to bylo opravované, nevím co s tim bylo děláno. A dnes je páčka celá uvolněná do takového stavu, že to občas blikne samo. Výš jsem ti napsal, že "to zkusím sundat a podívat se, co tam vlastně vevniř je a neni protože už to bylo opravované před léty a vyměnit ten kolíček s průžinkou stačit asi nebude. Kdyžtak to vyfotím". Víc informací k tomu v tuto chvíli nemám a bez toho že se do toho kouknu nemá cenu řešit jakoukoliv opravu.

 

A jak píši od začátku, preferuji koupit nové, jen si snažím ujasnit které.

Upraveno uživatelem cabman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...