Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Uložení UTP kabelu


Sniper17

Recommended Posts

Zdravím nastal čas dát do kempu internet a vzhledem k omezeným financím se chci zeptat jak kabel nejlépe uložit do země,jedná se o vzdálenost cca.250m hloubka nám byla doporučena alespoň 50cm a povede to okrajovou částí lesa kde nic nejezdí,kabel je koupený na doporučení venkovní utp stíněný.Jde mi tedy o to zda kabel jen do země a nebo jestli ho ještě do něčeho uložit předem děkuji za info Jirka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si ho po zahradě dával do chráničky ;) Akorát jednu trasu mám cca 80 metrů a to se mi nechtělo kupovat chráničku, tak jsem ho protáhl zahradní hadicí a celé to zakopal ;) Jen to šlo opravdu blbě, protože kabel v hadici neklouzal, musel jsem ho poměrně hodně mydlit. :) 250 metrů by tak protáhnout nešlo.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to proboha řešíš takle? Přes to UTPčko pokud se to vůbec slinkuje (o 100Mbit linku si nech zdát), ti to poleze možná megabite.. možná taky nic... o odezvě ani nemluvě :) 

 

na 250m není vhodná CAT7, která stojí uplnej nesmysl oproti obyčejné CAT5(e).

 

Mé doporučení je bezdrát ;) 2 anténky se nechají na bazoši koupit za litr a protlačíš s tím v pohodě 30-40Mbit :) když si trochu připlatíš, tak klidně 100Mbit ;) 

 

S nastavením ti klidně pomohu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud nemáš důvěru k bezdrátu, dej tam optiku.

Drát na tuto vzdálenost bude chodit velice problematicky a navíc se budeš bát každé bouřky - nemusí šlehnout přímo do baráku, stačí nějaký km vedle a rozdíl zemních potenciálů udělá s počítadlama své. 

 Za optiku už nedáš velký ranec. Koncové převodníky pořídíš za cca 1000 kč/kus, kabel kolem 20kč/metr k tomu něco na koncovky.

 Ale nejrozumnější varianta na takové to domácí propojení je bezdrát, na profesionální je optika.

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíme se tady o netu do kempu, takže typuji, že uplink bude stejně nějaká mizérie s pár megabite.. takže optika je za mě trochu mimo při pohledu na ceny bezdrátů a jednoduchosti instalace :) 

 

PS: I bezdrát jde dělat profesionálně ;) V pátek jsem zrovna montoval spoj 1025Mbite FD od Alcoma :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, bezdrát se dá udělat na mnoho způsobů.

Ale jsou tací, kteří moc poslouchají různá média a z bezdrátů mají strach (a pak si v mobilu zapnou všechno co mohou včetně hlášené své polohy :-) )

Hlavně jsem chtěl říct, že na tuto vzdálnost drát v zemi ne.

A je-li to jen a pouze na net pro kemp, tak jednoznačně bezdrát se směrovými anténami a bude to chodit jak z praku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro řešení takového problému je tady málo informací. 

Pravděpodobně řeší přivedení internetu do kempu, tedy asi možnost ViFi připojení pro zákazníky, takže to bude i o rychlosti, aby z toho nebyla "čekárna" na odezvu. Pro uvedenou vzdálenost (250m) metalika i v provedení FSTP jednoduše nepřichází v úvahu. Tady je možné použití buď optiky - problém je stále cena i když už to není zdaleka tak drahé jako v počátcích této technologie nebo "Bezdrát" - ten bych pro tento účel jednoznačně doporučil.

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem děkuji za rady a ano vyhrál to bezdrát nakonec :) ve finále jsem dostal povolení na pokácení dvou stromu co by překáželo a teď v týdnu se bude dělat takovej menší stožár,dle měření tam bude rychlost nějakých 6mb/s víc to asi nepujde je to konec světa bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...