Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mazanie piestu/vlozky valca 1.4i


573v0

Recommended Posts

Čaute, neviete niekto ako je riešené mazanie piestu na motoroch 1.4 KDX? Na KFX je v ojnici tryska, čo vedie až k ložisku a stade strieka olej na vložku (obr 1), no mám akurát rozobratý starší KDX, ktorý nič takéto nemá a nenašiel som ani nikde inde nejakú trysku, čo by plnila túto úlohu.. Je to viac-menej zo zaujímavosti, na motore mazanie funguje bez problémov, no rád by som vedel jak je to tu riešené.. Na fotkách je piest s ojnicou a tryskou z KFX, pohľad zospodu na KDX, pohľad zhora a piest s ojnicou bez trysky z KDX

 

 

P1120994.jpg

P1120990.jpg

P1120998.jpg

P1120995.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobové informace říkaj ,že prapůvod 1.4ky je někdy z 83-84 roku ,a frantíci dělali úpravy dle nálady

tabulkově je motor 1.4 55 kW s tvrdšíma pružinama variace na  1.4 gti s 59kW a nějakou malou úpravou asi softu nebo hlavy,našel jsem to na netu ,historie....tohle bude obdobné

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto nemá cenu prožívat,....listoval jsem jedním forem a tam se píše ,že 1.1 1.2 1.4 stejný blok...mě třeba je dodnes záhadou ,proč mám na chladiči plastový výstup dole vlevo, ve tvaru L- a je na tom nasazená naražená plast trubka asi .0.5 cm průměr a má délku  10 cm ,je naražená na trn jako blend zhruba v 1/3tinně chladiče ,aby to bylo zaslepené .....dodnes jsem toto nepochopil ,k čemu to je ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...